Michálek hattrickem potopil Metylovice

Druhé domácí utkání se odehrávalo v nepříjemném dusnu. Což pro hosty z Metylovic nebylo vůbec konfortní, neboť přijeli jen v 11 hráčích. Baška sice taky ještě nebyla úplná, ale pokud by navázala na herní styl z Chlebovic, Metylovičtí by to měli ještě o to složitější.

První, čím však domácí navázali na Chlebovice, byla špatné rozehrávky v obraně. Po několika nedůrazných a zmatených odkopech se míč dostal k hostujícímu útočníkovi čekajícímu na hranici velkého vápna. Pokus o prostřelení Platoše však vyzněl nevábně a střela skončila daleko mimo tři tyče. V 5 minutě se bašťanský fanoušek dočkal okulahodícího okamžiku. Krásnou kombinační akci po ose Horňák, Klimunda, Lys. Poslední jmenovaný placírkou posunul za obranu a vybídl naše útočníky. Sloboda míč doběhl a pelášil sám na brankáře. Naneštěstí jej obránce z druhé strany stihl doběhnout a v pravý moment skočit do střely a tím ji zblokovat. O malou chvíli později zahrozily z dálky Metylovice. Přímý kop z 30m letěl těsně nad hřištěm a Platoš musel hodně rychle na zem, aby dokázal míč vyrazit. Po těchto několika oboustranných pokusech se kvalita hry na chvíli vytratila. Baška povětšinou držela míč na kopačkách, ale nedokázala nic kloudného vymyslet proti dobře organizované obraně. Až ve 32. minutě po straně utekl Lys a ideálním centrem našel na zadní tyči Horňáka. Tomu však do střely skočil obránce a na poslední chvíli zažehnal pohromu pro hosty. O dvě minuty později odcentroval Horňák ze strany, ale přetažený centr nikoho nenašel a k překvapení všech jen těsně minul hostující tyč. Ve 37. minutě byla k vidění pěkná souhra na kraji hřiště. Sloboda utekl, posunul k lajně Horňákovi. Ten si to otočil do středu hřiště, obešel dva protihráče a nabídl míč Michálkovi. S poskakujícícm míčem Michálek nic nevymýšlel, napřáhl a parádním obloučkem z 25 metrů zaskočil metylovického golmana. Baška se ujala vedení 1:0.

Druhá půle začala tak jak skončila ta první. Baška držela míč a nepůjčuje ho soupeři. Ve 49. minutě bašťané zahrávali roh. Hostující brankář však centr podběhl a jen sledoval, jak Horňákova hlavička těsně míjí tyč. Od začátku druhé půle domácí tlačili na pilu a snažili se vsítit druhý gól. V 50. minutě Michálek obejde dva protihráče a nabídne krásnou uličkou Horňákovi do běhu. Jen milimetry či výborný timing (čti tajming) brankáře zamezil střele do prázdné branky. Hned na to Sloboda obere váhavého obránce o míč a vběhne do 16-tky. Tvrdou střelu z úhlu brankář vyráží. V 53 minutě Horňák uteče po lajně, navezl do 16-tky a centruje do malého čtverce. Nikdo však nezareagoval a tak si to kulatý nesmysl prosvištěl 2 metry od branky po celé šířce. V 55. minutě již mohlo být veseleji pro Bašku. Rychlou rozehrávkou Šponiar vybídne Fišera, jenž si to namíří z boku do pokutového území a placírkou ještě najde na malém čtverci Lyse. Nikým neatakován z blízky střílí branku. Radost mu však pokazil zvednutý praporek pomezního. V 58. minutě jsme se však již dočkali. Opět hezká souhra po lajně přímo pod tribunou. Vavřík posunul na Horňáka, ten posunul na Slobodu. Obránce mu chtěl míč vzít ,ale Sloboda několik pokusů ustál a ještě mu utekl. Cesta, z kraje hřiště, do velkého čtverce byla volná. Nahrávka pod sebe na volného Michálka vyšla. Michálek si ještě zasekl čímž se zbavil posledního hráče a z několika metrů prostřelil jen stojícího brankáře 2:0. Ještě ve víru oslav Metylovice hned po rozehrání zaskočily bašťanskou defenzívu. Ideální kolmici za naši obranu nikdo nezastavil a z boku nabíhající hráč svedl sprinterský souboj s Platošem. 30. metrový sprint naštěstí vyhrál náš brankář a skluzem na poslední chvíli odkopl míč do bezpečí. Poté přišla slabší 15-ti minutovka, kdy hráči zřejmě trochu odpočívali. Nikdo se nikam nehnal. Až v 75. minutě přišla nebezpečná standardka Metylovic. Přímý kop z 20-ti metrů však nebyl ani prudký, ani přesný a tak Platoš vše kontroloval jen zdviženými rukami. Posledních deset minut hra patřila už jenom Bašce a zamkla Metylovice na vlastní polovinu. V 85. minutě Šponiar obešel protihráče na lajně. Centrem našel Michálka na hranici pokutového území. Prudkou ránu mu však zblokoval jeden z obránců. V 89. minutě Šponiar vykličkoval až do 16-tky, přízemním centrem nachází na rohu malého čtverce Carbola a Fišera. Jenže místo aby jeden z nich vstřelil třetí branku, tak díky nedorozumění a dávání si přednosti, skončil míč jen vedle tyčky. V 90. minutě heslem "do třetice všeho dobrého" si Šponiar zopakoval předešlé akce. Opět z leva perfektní centr na 16-tku. Dobře postavený Michálek podruhé zasekne do protipohybu hráče a tvrdou střelou prostřelí vše co mu stálo v cestě. A střílí oblíbený hattrick 3:0. Rozhodčí následně ukončuje zápas.

Bašťanští hráči si plnili své úkoly a několika hezkými souhrami rozebrali metylovickou defenzívu a hlavně vstřelili důležité branky. Jelikož soupeř přijel v omezeném počtu hráčů a nemohl střídat, hra se postupně převážila jen na domácí kopačky. Snad se kluci moc nevyšťavili neboť nás čeká velmi těžký anglický týden. Ve středu po delší době nastoupíme na janovický pažit a v sobotu na těžkou půdu Hukvald. Máme se na co těšit. Fotbalu bude až až :-)

Baška vs. Metylovice 3:0 (1:0)

Sestava Baška: Platoš - Vavřík, Klimunda, Boháč M., Baran - J. Michálek, A. Šponiar, Horňák, Lys (66' Lys) - Sloboda (69' Strack - 83' Carbol), Quitt (46' Fišer)

Autor branek: J. Michálek (37', 58', 89')

Trenér Bašky: J. Šponiar