TJ Sokol Baška

oddíl kopané

První zápas vítězně

Po krátké letní přestávce jsme se konečně dočkali. Dovolené sice ještě neskončily, ale to je každoroční kolorit. Ani u nás v Bašce tomu není jinak. Několik hráčů si ještě užívá pracovní volno a tak není čas ani na fotbal.

Trenér Šponiar tedy musel hned na úvodní kolo řešit přeskupení části základní jedenáctky a nováček okresního přeboru Kunčice tak zastihl domácí mužstvo v neúplné sestavě. Přesto první šance přišla hned v úvodu. Dlouhý nákop za obranu rozběhl Slobodu. Proti němu vystartoval brankář. Sloboda rychlostní souboj vyhrál a u míče byl dříve. Jenže zpracování selhalo a tak místo oběhnutí brankáře a následnému cíli alá "prázdná branka" si míč předkopl daleko a zůstalo jen u odkopu od branky. V páté minutě Baška přitlačila Kunčice do vápna. Garba z pravé strany nacentroval na zadní tyč, ale Horňák ve slibné příležitosti neprostřelil hostujícího brankáře. Následoval roh. Roh opět na zadní tyč. Do výskoku se vznesl Novák a hlavou minul branku těsně nad břevno. Poté se osmělili i hosté. Hlavně díky špatné rozehrávce Bašky. Tu zachytil kunčický forward, otočil se na bránu a pokus vystřelit mu zhatil dobře vyběhnutý Platoš. V 15 minutě další chyba uprostřed hřiště a brejk proti domácím z boku. Následná střela z 16-ti metrů těsně minula šibenici. To byly dvě nevynucené chyby, které se nemusely vůbec vyplatit. V 17 minutě přišla hezká fotbalová akce Bašky. Platoš vykopl daleko za půlku, Šponiar lehce přizvedl za obranu hostí, útočník Novák vběhl za obranu a z hranice velkého vápna mohl krásně překopnou vyběhnutého golmana. Bohužel trochu tísněn vracejícím se obráncem, míč špatně trefil a vůbec neohrozil prostor brankoviště. Ve 33 minutě přišla další hrozba v podobě špatné rozehrávky a brejku proti bašťanské brance. Naštěstí střelecká muška útočníků Kunčic nebyla úplně zkalibrovaná a tak další projektil proletěl těsně nad břevnem platošovy svatyně. Ve 36 minutě se však Baška dočkala prvního vstřelené branky v novém ročníku. Kunčice měly pětiminutovku, kdy zatlačily obranu Bašky před vlastní velké vápno. Po několika nedůrazných odkopech se poštěstilo prostrčit míč na levé straně na Slobodu. Ten si jej převzal a rychle si posouval po čáře. Předal Novákovi, který si navedl mičudu do středu hřiště a střelou z poza 16-tky přesně trefuje k tyči. 1:0. Branka trochu uklidnila kopačky Bašky. Ve 40 minutě mohlo být veseleji. Boháč M. odkopem trefuje prostor za kunčickou obranou. Dobíhá Horňák, krkolomně zpracoval a obloučkem centruje na malý čtverec. Dva stopeři si dali přednost a míč jim propadl až na zezadu nabíhajícího Garbu. Ten však zbrkle napálil míč do ochranných sítí. Poslední akce prvního poločasu mohla být opět gólová. Pěknými narážečkami Baška vyšachoval hosty a od půlky běží na brankáře Novák se Slobodou jenž má míč na kopačkách. Proti nim vyběhl brankář. Na hranici 16-tky Sloboda nahrává Novákovi, jenže toho stačil doběhnout obránce a tak musel rychle vystřelit. Pokus však byl zblokován a do šaten se šlo za hubeného náskoku pro Bašku.

Do druhého poločasu nastupují nové síly a hlavně Křenek oživil hru dopředu. V 52 minutě Baška zahrává přímý kop z boku 16-tky. Zahráno jest na krátko. Sloboda si posouvá na střed a střílí metr vedle tyčky. O chvíli později Baška zahrává roh. Hosté sice centr odhlavičkovali z velkého čtverce, ale přímo na kopačky Šponiara. Ten krásnou pumelicí z 20m orazítkoval břevno. V 73. minutě Křenek zkušeně ustál několik soubojů kolem středového kruhu. Všiml si nabíhajícího Michálka. Michálek si posouvá míč na kraj pokutového území a prudkou nahrávkou trefuje prostor na malém vápně. Novák v souboji s obráncem vyhrál a z malé vzdálenosti prostřelil hostujícího brankáře. 2:0. V 77 minutě Strack vysune Nováka do brejku. Z boku nabíhá na branku, zasekne si a vrací Strackovi do míst za malý čtverec. Tváří v tvář však střela postrádala razanci a nechal vyniknout kunčického golmana. V 86 minutě ojediněle zahrozili hosté. Přímý kop z 20m jen těsně minul břevno a Platoš ač se natahoval co mohl, zřejmě by na míč nedosáhl. V devadesáté minutě ještě Křenek opět vybídl nabíhajícího Michálka. Střelou z 16-tky však neohrozil 3 tyče.

Nový ročník tedy Baška začala domácí výhrou 2:0 nad nováčkem soutěže. I když to nebyl v jistých fázích úplně pohledný fotbal, budeme pracovat na tom, abychom svou hru hlavně zpřesnili. Postupně se snad kvalita bude zvedat. V tuto chvíli jsou důležité 3 body a potěšilo i čisté konto. Příští zápas nás čeká další nováček soutěže a to Chlebovice. Někteří hráči se již po dovolených vrátí a tak budeme zase o něco silnější.

Baška vs. Kunčice 2:0 (1:0)

Sestava Baška
R. Platoš - Bílek (46. J. Michálek), Vavřík (82 Carbol), M. Boháč, Klimunda - A. Šponiar, Třeštík, Horňák (46. D. Baran), Garba (46. Křenek) - Novák, Sloboda (73. Strack)

Sestava Kunčice pod Ondřejníkem
Vitásek - Hoffmann, Kahánek (65. Šebesta), Trupka, Kokeš - Benda (82. Darák), Přasličák, Světelský, Zátopek (57. Lukeš), Janek - Pavliska

Branky: 38' a 73' Pavel Novák

Trenér Bašky: Jan Šponiarděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 14. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Věřňovice 3:4

Žáci | 4. kolo

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška 2:1

 

příští kolo

Muži 13.08. | 17:00

TJ Petřvald : TJ Sokol Baška

St. přípravka

 

Ml. přípravka A

 

Ml. přípravka B

 

Aktuální umístění

MUŽI: 1.B třída sk. C (tabulka ZDE)

místo družstvo body
     
  Baška  
     

 

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist