Domácí neporazitelnost udržena

Netradiční nedělní poslední kolo přichystalo parné počasí a bylo otázkou, které mužstvo vydrží déle fyzicky. No a výbornou fyzičku hned v úvodu předvedl Kocúr. Nastartoval své rychlé nohy, projel celou obranou, na hranici pokutového území ještě posunul dopředu Lysovi a ten se ocitá sám před brankářem Metylovic. Rychlé vyběhnutí a pohotové ruce však zneškodnily našemu hráči střelu. Na druhé straně Metylovice zahrozily přímým kopem. Pumelici však Platoš vyrazil do bezpečí. V 6. minutě hosté zahrávali další přímý kop. Tentokrát ze 17m. Naštěstí zeď zůstala stát a další rána trefuje jen hráče v ní. V 16. minutě Platoš vyboxuje míč daleko před pokutové území. Jenže přesně na kopačky soupeře. Ten s ničím neváhá a prudkým obloukem přehazuje všechny mezi ním a brankou. Štěstěna tentokrát stála při Bašce a míč těsně míjí prázdnou branku. O chvílí na to bašťané předvedou krásnou přímočarou akci. Baran pěknou uličkou nastartuje Lyse po lajně. Z boku šestnáctky naservíruje prudkou nahrávku přes celé pokutové území. Na druhé straně si naběhl Kocúr a z prvé střílí do branky. Golman hostí však výborně chytá tuto prudkou střelu. O chvíli později vyzkoušel Šponiar pozornost metylovické obrany. Přímý kop rychle rozehrál do kraje na Kocúra, míč si posouvá a ke vší smůle trefuje tyč. V 35. minutě se o slovo přihlásili i hosté. Přímý kop z boku hracího pole. Ideálně zatočený na přední tyč, kde si naběhl jeho spoluhráč a jemnou tečí trefuje vzdálenější roh branky. 0:1 . To byla celkem facka po tolika neproměněných šancí. Hosté se po té brance více zatáhli a do poločasu nepustili Bašku do nějaké větší šance či na dostřel branky. Poločas tedy vyzněl lépe pro hosty.

Začátek druhé půle kopíroval konec první. Baška hrála více na míči, ale Metylovice držely ochranný val, přes který se těžko přecházelo. Slibnou šanci jsme tak měli jen z rohového kopu. Přetažený kop si našel Kocúr a hlavou těsně přestřelil břevno. V 75. minutě se opakuje gólová situace Metylovic. Jen tentokrát přímý kop z kraje hřiště zahrává Baška. Šponiar přesným centrem nachází na penaltě Nováka. Prudkou hlavičkou trefuje hostujícího hráče a míč se odráží do míst kde brankář už je bezmocný. 1:1 . V 80. minutě bylo ještě veseleji pro domácí. Fišer svým pohybem vybojoval balón u lajny, prostrčil na Kocúra, ten nebojácně vběhl mezi hráče do 16-tky a konečně prostřelil opět vyběhnutého brankáře 2:1 . V 86. minutě si zopakoval důraz Fišer. U lajny vybojoval míč, posunul na Nováka. I když už byl skoro u brankové čáry, přesto po zemí odcentroval do malého čtverce. Obránce si špatně pohlídal Kocúra. Následná patička pod nohy brankaře rozvlnila metylovickou síť potřetí 3:1 . V druhém poločase měli bašťané více sil a dokázali otočit nepříznivý vývoj. Po podzimním utrpení, kdy se hlavně střelecky nedařilo, jaro přineslo příjemnou změnu. A to, že jsme hlavně na domácím hřišti inkasovali pouze dvě branky a ztratili pouze dva body. Se sestupových míst jsme dokázali vyšplhat na celkové 5. místo.

Což je určitě příjemnější umístění. Končí nastávající sezóna a máme pár týdnů na to abych si odpočinuli a poctivě se připravili na novou sezónu. V ní chceme hlavě našim fanouškům předvádět rychlý a důrazný fotbal, tak abychom hned od začátku mohli atakovat nejvyšší příčky. V srpnu na viděnou :-)

Baška vs Metylovice 3:1 (0:1)

Sestava Baška: Platoš - Baran, Klimunda (58' Vavřík), Boháč M., Bílek (68' Pokluda) - Lys, Šponiar A., Třeštík (46' Křenek), Kocúr - Quitt (73' Fišer), Novák

Autoři branek: 33' Závodný (0:1), 74' Rusina (1:1 vlastní gól), 81', 86' Kocúr (2:1, 3:1)

Trenér: Jan Šponiar