Další domácí ztráta, tentokrát se Staříčem

Poslední domácí zápas roku 2018. V Kunčičkách jsme přivítali Staříč, který se drží špičce soutěže. Nutno říci, že k nám přijel tým, který svou kvalitu určitě má. Přesto úvodní minuty zápasu nebyly o tlaku hostující týmu, nýbrž o zarputilé přetahované obou soupeřů o každý metr hřiště. V prvních pětadvaceti minutách utkání se tak prokřehlí diváci dočkali jen dvou, jakoby, střel na bránu. Obě mířily na bašťanskou bránu. Ta první, v 11 minutě, měla parametry "golmanovi na zahřátí", ale ta druhá, ve 22 minutě, již byla o to nebezpečnější. Dlouhou pasáž bez jakýchkoli šancí uťal rychlý výpad stařičských do naší obrany. Jen díky výbornému Blažkovému přečtení hry a vyběhnutí zamezil vstřelení branky. Odražený míč se sice dokutálel k dalšímu dobíhajícímu hostujícímu hráči, ale ten dorážku napálil vysoko nad naší bránu. Hosté v této herní pasáži začali přebírat aktivitu a ve 26 minutě jsme čelili další zajímavé situaci. Po několika prohraných soubojích ve středu hřiště se hosté protančili až před Blažka, ale naštěstí i tato šance se neujala. Teprve po tomto varování jsme se odhodlali k první zajímavější útočné situaci. Ani Kuba Křenek však po rychlém obtočení kolem obránce nezamířil do černého. První vlaštovka však jaro nedělá a hosté nás do konce poločasu již k ničemu nepustili a zatlačili nás do defenzívy. Přišly i šance, ale ty jsme s vypětí všech sil přečkali a tak se šlo do kabin za stavu 0:0, ale nutno říci, že mírně optimističtější vyhlídkou museli odpočívat staříčští hráči.

Branka, na kterou se čekalo celý poločas přišla hodně rychle. Hodně jednoduše jsme ztratili míč na polovině hřiště. Přišla přihrávka mezi naše obránce a špatné vystoupení obranné dvojice znamenalo, že Blažek stál sám tváří v tvář hostujícímu hráči. Staříčský Kaulinec zachoval chladnou hlavu a obstřelil našeho brankáře. 46 minuta a prohráváme. To hosty nabudilo, respektive nás dostalo dlouhé minuty na kolena. Jen o 3 minuty později Blažka vystrašila velice nebezpečná rána  z přímého kopu. Míč vyrazil na roh. Následný nákop před naši branku se dostal k penaltovému puntíku, kde byl připraven hostující hráč. Jeho střelu však výborným zákrokem Blažek zlikvidoval. Další tři minuty a opět jsme propadli. Dlouhý nákop do našeho vápna a míč si bez problémů zpracoval hostující útočník, který tentokrát neváhal, prásknul do míče, ale málem sestřelil veverku na stromě za Blažkovou bránou. Dosavadní průběh druhého poločasu opravdu nebyl vyvedený. Nedokázali jsme udržet míč, smysluplně si nahrát, natož vymyslet něco zajímavého směrem dopředu a tak hosté mohli i nadále zkoušet, co jim dovolíme. Po hodině hry přišel další roh a opět se k míči dostal hostující hráč. Naštěstí i tato střela jde mimo 3 tyče. Po této nebezpečné šanci se hra začala kouskovat a to otupilo útočné snažení hostů. Jako blesk z čistého nebe tak přišla branka Bašky. Neopatrný zákrok hostujícího obránce, který na hranici pokutového území sestřelil Lyse znamenal penaltu. Adam Šponiar se nemýlil a v 73 minutě bylo srovnáno. Baška vycítila šanci a začala se tlačit do útoku. Hosté najednou začali mít problémy, ale žádná z šancí se neujala. Jenže poté přišla minuta 77. Nezvládli jsme uhlídat hvazování hostujícího celku. Hostující záložník utekl Boháčovi kolem pomezní čáry a předložil ideální míč nabíhajícímu Kaulincovi před bránu. Bohužel ten trefil ideálně a Blažek neměl šanci. hřebíček do rakve našich šancí mohla zabít 83 minuta a tutovka, která přišla po dalším rohu hostujícího celku. Hlavička staříčského útočníka ale tentokrát naší branku minula. Závěr zápasu si ale hosté již pohlídali. Nás již k ničemu nepustili a my tak museli zkousnout domácí porážku.

Baška vs. Staříč 1:2 (0:0)

Sestava Baška: Blažek - Baran Dav., Vavřík, Pokluda, Novák (68' Boháč M.) - Lys, Šponiar A., Šponiar J., Fišer (67' Třeštík) - Křenek (58' K. Hradil), Sloboda

Autoři branek: 46' Kaulinec (0:1), 73' A. Šponiar (P) (1:1), 77' Kaulinec 1:2

Trenér: Jan Šponiar