TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Ostravičtí papírové předpoklady splnili

Se snahou prolomit smůlu při proměňování šancí a také zastavit bodový propad tabulkou odcestovali muži Bašky k utkání na hřiště vedoucí Ostravice. Bylo zřejmé, že to nebude úkol lehký a všichni by museli předvést nadstandartní výkon, abychom ujmuli nějaký bod. V zápase chyběl zraněný Vavrinec a tak do útoku nastoupil Hradil s Meisnerem. V brance se představil dorostenec Bůžek.

Domácí tým Ostravice spoléhal především na nacvičené kombinace a využíval tvořivosti a přehledu Stýskaly, který od začátku utkání posílal pěkné kolmé přihrávky za obranu Bašky. V 7. minutě si po jedné z nich zaběhl za obranu Bašky Březina a sám před Bůžkem zakončuje střelou do tyče. Baška se snaží odpovídat akcemi po stranách, především po pravé straně přes Slobodu, jemuž se ovšem kromě dvou akcí, po nichž posílá míč do šestnáctky domácích, nedaří přehrávat domácí hráče. Další velkou šancí Ostravice opět po přihrávce Stýskaly, který ve vápně přihrává Mendrekovi a ten nachází volného Březinu, jeho střelu ovšem hasí před brankovou čárou bašťanský obránce. Baška má větší šanci po rohu ve 35. minutě, kdy se při závaru v šestnáctce domácích nepodaří protlačit míč za záda domácího brankáře. A tak za tři minuty přichází trest po tzv. Nedáš – dostaneš. Po závaru v šestnáctce se dostává míč na hranici šestnáctky k matadorovi Procházkovi, který prostřelí chumel hráčů a míč se dostává do branky Bašky. Jeho střelu před čárou ještě tečuje někdo z domácích, takže by se mělo jednat o ofsajdové postavení hráče, rozhodčí ovšem nic nepíská a tak Ostravice se ujímá před přestávkou vedení 1:0.

Druhý poločas začíná snahou Bašky o vyrovnání. Ve 47. minutě vylekal domácího gólmana bašťanský Tománek, který od půlky posílá trestný kop na Hradila. Ostravický brankář při souboji s ním na poslední chvíli míč vyráží na roh. Do další šance se dostává Meisner, když využil zaváhání domácího Juchy, ten se však ještě stačil vrátit a znepříjemnit zakončení bašťanského útočníka. Jeho střelu vyráží brankář opět na roh. Následuje rohový kop domácích, při kterém po velkém závaru odvrací Baška dvakrát míč téměř z brankové čáry. Když se Bašce nepodaří skórovat ani po střele z boku Hradilem (mohl volit zpětnou přihrávku na Šnytu), tak přichází v 68.minutě trest. Po dvou narážečkách mezi Ledvoněm a Stýskalou, se druhý jmenovaný dostane až do šestnáctky Bašky, kde je faulován a následuje pokutový kop. Ten proměňuje domácí Pavelec. Baška následně už nemá tolik sil a také už nepřichází téměř žádná šance ke zvrácení skóre, snad jen střela Snášela vedle po rohu, kdy se dostal k odraženému míči. Ostravice ještě navýšila vedení, nejprve po kombinační akci zvyšuje na 3:0 a skóre uzavírá Stýskala brankou přímo z rohového kopu na 4:0.

Ostravici tak zbývá už jen jednou vyhrát a může se radovat z postupu do I.B třídy. Zato Baška by se měla konečně vzchopit a zabojovat o další body, protože na jaře se ji zatím vůbec nedaří! Možnost bude hned při dalším utkání, ve kterém hostí v derby Janovice.

Ostravice vs. Baška 4:0 (1:0)

sestava Baška: Bůžek - Minarčík (70' Snašel), Tománek, Horňák, Halama - Sloboda, Bukovjan, Dudek (54' Šnyta), Gonda (79' Podžorný) - Hradil, Meisner

trenér: Michal Pokluda