TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Ostudná prohra v Lískovci

Sobotní chladné a mrholivé počasí nás přivítalo na hřišti nedalekého Lískovce. hostil nás tým asi s nejstarším věkovým průměrem v soutěži (pokud tomu tak není, tak se lískoveckým omlouvám - není to myšleno ve zlém), ale s obrovskou chutí si zahrát fotbálek. Důkazem toho byla hned úvodní minuta, ve které jsme lovili míč ze sítě, naštěstí po odpískané ofsajdové situaci. Prvotní tlak jsme přežili a navíc i zahrozili Podžorného přízemní střelou, která na mokrém trávníku měla parametry "nebezpečná". Po dlouhém odkopu Slobody pak bašťanský Meisner v 10' dokonce střílí úvodní, uznaný, gól zápasu. To když si všimne vyběhnuvšího Škarabely a přelobuje ho. Vedeme 1:0 a v následujících minutách se tlačíme do dalšího ohrožení lískovecké brány. Domácí hráči se však z obdržené brány brzy oklepali za od 15' již byli na hřišti pány. Jedna nebezpečná situace před naší bránou střídala druhou a bylo jen otázkou času, kdy uspějí. Přežíváme střely z blízky i dálky, hlavičky v pokutovém území i dokonce střelu do prázdné brány z malého čtverce. Zasloužené vyrovnání přišlo ve 33'. Po naší zbrklé rozehrávce ztrácíme míč a domácí střelou ze střední vzdálenosti překonávají Kimlu v naší bráně. Ani vyrovnávací branka nám bohužel nepomohla, zato lískoveckým narostla křídla a pokračují v obléhání. Navíc, do konce poločasu nám zasazují druhý úder střelou do protipohybu brankáře. A mohlo být ještě hůř. V poslední minutě prolétl míč těsně kolem tyčky bašťanské brány a tak jsme byli rádi za osvoboující hvizd rozhodčího a jen jednogólové manko.

Druhé dějiství? Malý náznak ve zlepšení naší hry uťali po standartní situaci domácí již po sedmi minutách. Bašťanští hráči v tu chvíli pochopili, že když se nebudou tlačit dopředu, tak neuspějí a hned v 53' jsme se radovali ze vsítěné branky. Bohužel marně, také naší radost utíná zvednutý praporek. Přesto o minutu později již snižujeme. Podžorný aktivním pressingem získal míč po nedorozumnění domácí obrany a do prázdné brány upravil stav na 3:2. Po této brance ožíváme, tlačíme se dopředu, přicházejí i šance, ale tak nějak začínáme zapomínat na zadní vrátka. Zpět na zem nás usadí rychlý brejk domácích a jejich čtvrtý gól. Jen o minutu později se opět dostáváme na distanc jedné brány. Po centru Gondy naběhne na zakončení Sloboda a opět snižuje. V 62' je tedy stav 4:3. A opět ne nadlouho. V 67' jsme neuhlídali roh domácích domácí hráči se svými fanoušky tak mohli slavit znovunabytý dvoubrankový náskok. Bohužel tímto úderem jsme narozdíl od lískoveckých skončili a to definitivně. Po vzoru žákovských družstev, stylem hurá dopředu, jsme otevřeli obranu a vlastně celé hřiště pro smrtící výpady domácích. Hned ten další přišel v 75', kdy po ruce ve vápně zahrávali domácí úspěšný pokutový kop. Přichází naprostý bašťanský zmar, který podtrhy další dva góly do naší sítě.

Co napsat závěrem. Naprosto zasloužená prohra našich mužů, která byla podtržena výborným výkonem lískoveckých hráčů.

Lískovec vs. Baška 8:3 (2:1)

sestava Baška: Kimla - Halama, Horňák, Snašel - Sloboda, Tománek, Vavrinec, Gonda, Dudek - Podžorný, Meisner (67' Novák)

branky Baška: Meisner, Podžorný, Sloboda

trenér: Michal Pokludaděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 21. kolo

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Baška 2:1

Dorost | 11. kolo

Nebory/Smilovice : TJ Sokol Baška 0:0

Starší žáci | 19. kolo

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška 5:2

Mladší žáci | 18. kolo

SK Beskyd Čeladná : TJ Sokol Baška 2:0

 

příští kolo

Muži 18.05. | 17:00

TJ Sokol Baška : Veřovice

Dorost 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : SK Beskyd Čeladná

Starší žáci 17.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

Mladší žáci 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

St. přípravka A 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1.BFK Frýdlant n O.

St. přípravka B 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1. BFK Frýdlant n. O. "B"

Ml. přípravka A 22.05. | 16:00

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 22.05. | 16:00

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 44
2 Palkovice 43
3 Stachovice 42
4 Jeseník n. O. 40
5 Jistebník 38
6 Skotnice 32
7 Veřovice 30
8 Odry 30
9 Fryčovice 21
10 Trojanovice I 19
11 Baška 18
12 Vlčovice 13
13 Klimkovice 13
14 Spálov 10

 


DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka 

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist