TJ Sokol Baška

oddíl kopané

M: Nošovice vs. Baška 2:4

K poslednímu zápasu podzimní části sezóny zajíždíme na hřiště SK Nošovice-Lhoty. Na jaře se nám zde podařilo zvítězit a rádi bychom také v tomto zápase uhráli plný počet bodů. Do zápasu ale aktivněji vstupuji domácí. Hned ve druhé minutě propadáme v obraně a poprvé nás zachraňuje Bůžek v brance, který zmenšuje střelecký úhel domácímu střelci. Naštěstí se rychle zpamatováváme a zlepšenou hrou odpovídáme, v 9 minutě dokonce tím nejlepším způsobem. To vysílá krásný centr do šestnácky Hradil přímo na hlavu nabíhajícího Gondy, který nedává domácímu brankáři šanci. Naše aktivní pravá strana po ose Hradil - Sloboda. Druhý jmenovaný předkládá krásný centr přes celé vápno na Gondu, ale jeho prudký nástřel před domácí bránu domácí sráží na roh. Z něj se k hlavičce dostává Sztuchlík, který protahuje brankáře, ale trefuje břevno. Bohužel tím náš tlak na dlouhou dobu končí. Po čtvrtkodině hry opět děkujeme mladému Bůžkovi, který nadvakrát vychytává domácí hráče. V 19 minutě po chybě obrany Bůžek opět vychytává domácí střelce a jen o minutu později domácí útočník z malého čtverce přestřeluje naší bránu. Tlak domácí ukončuje individuální akce Hradila, který se zbavuje obránce a přízemní střelou po dlouhé době protahuje domácího brankáře, který vyráží na roh. Na dlouhé minuty je toto poslední vzrušení před brankami. Domácí hluchou pasáž přetínají ve 34 minutě srovnávací brankou. To se po příkladném důrazu dostanou přes naší obranu a nedávají Bůžkovi šanci. Z facky se ale neotřepáváme, domácí jsou aktivnější a my chybujeme a nejsme schopni si pořádně přihrát. Navíc se nám ve 43 minutě zraňuje Číž. Vynucená náhrada je však jako žolík do ruky karetního hráče. Střídající Dudek nám prvním dotykem s míčem vrací vedení po špatné rozehrávce domácího brankáře, kterou vystihne Vavrinec a vybízí právě Dudka, který si brankáře hokejovým blafákem položí na zem a do prázdné brány střílí rozdílový gól.

Do druhé půle jdeme s cílem uklidnit hru a pokusit se vstřelit třetí branku. První pozdrav z dvaceti metrů na domácí branku posílá Horňák. V 51 minutě se Hradil na čáře zbavuje obránce, zamíří si to do šestnáctky, ale jeho střelu nošovičtí sráží na roh. Rozehrávky se ujímá Gonda, který krásným nákopem najde Vavrince a toužebný uklidňující gól tak přichází. Domácí začínají otevírat obranu, což nám dává příležitosti k rychlým protiútokům. K jednomu z nich se vydává Sloboda, který utíká sám na bránu, ale dostává se mimo střelecký úhel. Chytře však vybízí nabíhajícího Hradila, jehož sražený pokus brankář domácích vyráží na nohu Vavrince, ale jeho pokus končí na břevně. Rychlou rozehrávkou se domácí dostávají do 100% šance. To jejich útočník jde sám na našeho brankáře. Jeho střela však míří nad naši branku. V 65 minutě zatahuje míč po straně Vavrinec, vrací Horňákovi, který si míč připraví a nedává nošovickému brankáři šanci. Zdá se, že je rozhodnuto, ale o malou chvíli přichází snížení po uklouznutí obránce Sztuchlíka a krásném obstřelení Bůžka domácím hráčem. Hráči Nošovic vycítí šanci, jejich pokusy jsou ale vcelku bezzubé. To v 77 minutě může být nadobro rozhodnuto. Sloboda zatahuje po čáře, míč naservíruje dobíhajícímu Horňákovi, jehož přízemní střela míří mimo branku domácích, proto ji do sítě doráží Faldyna, ale je mu zapískán ofsajd. V poslední desetiminutovce se dostáváme mírně pod tlak a stejně jako na začátku vytahuje výborné zákroky Bůžek. Také díky němu se ale stav již nemění.

Nošovice-Lhoty vs. Baška 2:4 (1:2)

sestava Baška: Bůžek - Tománek, Minarčík (83' Boháč), Sztuchlík - Halama, Sloboda, Číž (43' Dudek), Bukovjan (46' Horňák), Halama, Gonda - Vavrinec (67' Faldyna), Hradil

autoři branek: Gonda, Dudek, Vavrinec, Horňák

trenér: Michal Pokludaděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 21. kolo

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Baška 2:1

Dorost | 11. kolo

Nebory/Smilovice : TJ Sokol Baška 0:0

Starší žáci | 19. kolo

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška 5:2

Mladší žáci | 18. kolo

SK Beskyd Čeladná : TJ Sokol Baška 2:0

 

příští kolo

Muži 18.05. | 17:00

TJ Sokol Baška : Veřovice

Dorost 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : SK Beskyd Čeladná

Starší žáci 17.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

Mladší žáci 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

St. přípravka A 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1.BFK Frýdlant n O.

St. přípravka B 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1. BFK Frýdlant n. O. "B"

Ml. přípravka A 22.05. | 16:00

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 22.05. | 16:00

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 44
2 Palkovice 43
3 Stachovice 42
4 Jeseník n. O. 40
5 Jistebník 38
6 Skotnice 32
7 Veřovice 30
8 Odry 30
9 Fryčovice 21
10 Trojanovice I 19
11 Baška 18
12 Vlčovice 13
13 Klimkovice 13
14 Spálov 10

 


DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka 

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist