M: Baška vs. Chlebovice 2:2

Dva nevyhrané zápasy v řadě a špatná bilance utkání na domácím hřišti. Tato motivace by sama o sobě měla stačit k touze tento stav napravit. Bohužel od první minuty je vidět, že tomu tak asi v zápase proti Chlebovicím nebude. Začátek utkání je ze strany Bašky mírně aktivnější. K náznacím šancí se dostáváme díky nástřelům Bukovjana ze stran, ale pokusy končí v náročí brankáře nebo do čtverce ani nedoletí. Naopak hosté nás již v 6 minutě mohou trestat po krásné uličce na naběhnuvšího hrota. Naštěstí Kimla výborným výběhem přečítá hru a zmenší úhel tak, že našeho brankáře útočník pouze nastřeluje. Po čtvrthodině hry nás hosté zatlačí před naší bránu a Baška tak musí čelit sérii rohů. Branku nedostáváme a z tlaku nás vymaňuje opět Bukovjan, kterého krásně najde Halama. Bukovjan se dostane k tvrdému zakončení, ale jeho rána míří nad. Tato rychlá akce nás nakopne. Diváci tak mohou vidět nepřesný halfvolej Vavrince a o chvíli později rychlý výpad útočného dua Vavrinec - Meisner, který ale končí odkopem obránců na roh. O chvíli později se k přímému kopu postaví Minarčík, ale míjí a končí relativně zajímavá posáž utkání. Následájící dlouhé minuty jsou pro fanoušky obou týmů utrpením. Nepřesnosti, neochota běhat, zmatky, nesouhra a divák trpí. Ten bašťanský ve 32 minutě pak ochutná hořkost kalichu až do dna, když nás hosté před bránou doslova přetlačí a vstřelují úvodní gól. A ve 38 minutě může být ještě hůře. To se míč po dorážce chlebovického hráče odráží o naší tyčku. Co na to bašťansští hráči? Asi je to zazvonění probouzí, protože zbytek poločasu zatlačí hosty před jejich bránu a snaží se o vyrovnání, což se nakonec povede. Ale postupně. Nejprve Vavrinec pálí z poza šestnáctky nad. O chvíli později se k nebezpečně hlavičce dostává Meisner, ale brankář hostí chytá. Meisner o minutu později tvrdou ranou protahuje brankáře, který vyráží na roh. Po jeho odehrání se různými odskoky dostává míč na šestnáctku k Dudkovi a ten přízemní střelou propálí vše co před ním stojí a srovnává stav utkání. A mohlo být ještě veseleji, bohužel krásně kopnutý přímý kop Vavrince mířící do šibenice, brankář hostí vytahuje. Závěr poločasu tedy naznačuje, že bychom tu nepřízeň dneska opravdu mohli zlomit.

Parádním vstupem do druhého poločasu otáčíme vývoj utkání. Ve 49 minutě se Gonda poprvé výborně uvolní na levé straně a z brankové čáry zpětnou přihrávkou ještě lépe nachází Horňáka, který nechytatelným angličanem o dřevno nám dává vedení 2:1. Hosté se ale hned v zápětí mohou výsledkově dotáhnout, když nákopem zpoza půlky trefuje hostující hráč dřevno. Svou roli v tomto utkání si v tu chvíli zahraje také sluníčko, které je již nepříjemně nízko. Druhý poločas však do 70 minuty patří nám, hrajeme dobře, hosty k ničemu nepouštíme, ale chybí tomu jen ten uklidňující gól. Gonda výborně servíruje míče ze strany, ale našim hráčům se nedaří zápas rozhodnout. Možná chceme až moc, otevíráme okýnka v obraně. A hosté toho z ojedinělého rychlého brejku využívají. Střelou do protipohybu Kimlovi bohužel čtvrt hodiny před koncem srovnávají stav utkání. A o chvíli může ještě hůře, nepříjemnou situaci před naší brankou opět výborným výběhem likviduje Kimla. Poslední destiminutovka již ani jednomu týmu branku, která by znamenala tříbodový zisk nepřinesla. Nejblíže jí byl, ve druhém poločase velice agilní Gonda, který opět prolétl ze strany do šestnáctky, ale jeho tvrdou střelu bravurně vytahuje brankář na roh. Končí zápas, který jsme měli vyhrát, ale zejména po špatném výkonu z prvního poločasu by to byla výhra nezasloužená. Touto ztrátou se tak loučíme s domácím prostředím, ve kterém se nám podařilo uhrát pouchých 8 bodů z šesti zápasů.

Baška vs. Chlebovice 2:2 (1:1)

sestava Baška: Kimla - Horňák, Minarčík, Sztuchlík - Gonda, Dudek (66' Šnyta), Bukovjan, Halama, Sloboda - Vavrinec, Meisner (86' Faldyna)

autoři branek: Dudek, Horňák

trenér: Michal Pokluda