TJ Sokol Baška

oddíl kopané

M: Janovice vs. Baška 2:2

V sobotu 17. října jsme zajížděli na půdu sousedních Janovic s cílem napravit domácí prohru s vedoucím týmem soutěže. Do derby jsme nastoupili v sestavě poznamenané vynucenými absencemi, ale aktivněji. Hned v první minutě vystrašil po přímém kopu Číže domácího brankáře Vavrinec, jehož hlavičku instinktivně vyrazil na roh. O chvíli později prodlužuje Hradil dlouhý míč letící z obrany na Vavrince, který nůžkami přestřeluje bránu domácích. O minutu později opět Vavrinec krásně nahrává Boháčovi před bránu, ale ten tváři v tvář domácímu brankáři trestuhodně zazdí tuto vyloženou šanci. V 18 minutě skládá Boháč malý reparát v podobě gólové přihrávky Vavrincovi a Baška se tak ujímá vedení. Nutno říci, že zaslouženému, ale bohužel nikterak dlouhotravajícímu. Ve 20 minutě domácí vyrovnávají po trestném kopu, jehož směr změní těsně před Kimlou neobsazený janovický Žiška. Rychle se oklepáváme a další minuty tak opět patří Bašce a jejim šancím. K naší smůle míče do brány jen těsně netrefujeme nebo se blýskne skvělými zákroky domácí brankář Kozel. Stejně jako v minulém zápase, také v tomto věnujeme domácím dlouhotrvající dárek, který ovlivňuje ráz utkání. Ve 29 minutě jde předčasně do sprchy bašťanský Číž, který dostává červenou kartu za faul uprostřed hřiště. Během následujících minut si musíme zvykat na nové rozestavení, což má za následek rozvíjející útoky janovických. Poločas ale uzavíráme další velkou šancí Vavrince, který však opět na domácího brankáře nevyzrál.

Přes početní nevýhodu cítíme, že máme možnost v Janovicích zvítězit. Druhý poločas však začal v janovické režii, jejichž fotbalisté se snaží držet míč na svých kopačkách. V 51 minutě však po brejku Vavrinec těsně míjí branku domácích a v 55 minutě Hradil krásnou střelou opět nechává vyniknout janovického brankáře, který ztěží vyráží na roh. Po jeho rozehrání se k hlavičce dostává Sztuchlík a poté k odraženému míči Meisner, který prostřelí vše, co před ním stojí a vrací nám vedení. Bohužel také z tohoto vedení se neradujeme dlouho. V 59 minutě si v naší šestnáctce posadí na zem hned dva naše hráče domácí Červeňák a osamocen nedává střelou z boku Kimlovi šanci. Baška odpovídá břevnem Halamy. V 64 minutě nádherně nachází Vavrinec Hradila, ten ovšem přestřeluje. O chvíli později domácí brankář opět skvělým zákrokem likviduje další pokus Vavrince. Dívákům se musí zápas líbit, hraje se stylem nahoru dolů. Baška přežívá klinickou smrt. Branku v naší síti ale neuznává rozhodčí pro předchozí ofsajdvou situaci. Poté domácí ještě trefují tyč naší brány. Zápas může v poslední minutě rozhodnout střídající Korbáš, ale jeho pokus jen těsně míjí domácí branku.

Sobotní festival zahozených šancí tak končí smírně 2:2. Je těžko říci, který tým odchází z hřiště spokojenější. Domácí hráči asi chtěli z hodinovou přesilovskou naložit úspěšněji než jen za jeden bod. Baška i přes nepříjemnou početní nevýhodu o tři body bojovala do konce utkání a může jen litovat neproměněných šancí, kterých bylo na jeden zápas více než dost. Bašťanští každopádně za bojovný výkon zaslouží pochvalu, i když ztráta bodů mrzí. Vítězem tak může být nezaujatý divák, který si mohl užít pěkný ofenzivní fotbal.

Janovice vs. Baška 2:2 (1:1)

sestava Baška: Kimla - Sztuchlík, Halama, Horňák - Sloboda (87' Korbáš), Číž, Hradil, Bukovjan, Gonda (90' Faldyna) - Boháč (46' Meisner), Vavrinec

autoři branek: Vavrinec, Meisner

trenér: Michal Pokludaděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 21. kolo

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Baška 2:1

Dorost | 11. kolo

Nebory/Smilovice : TJ Sokol Baška 0:0

Starší žáci | 19. kolo

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška 5:2

Mladší žáci | 18. kolo

SK Beskyd Čeladná : TJ Sokol Baška 2:0

 

příští kolo

Muži 18.05. | 17:00

TJ Sokol Baška : Veřovice

Dorost 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : SK Beskyd Čeladná

Starší žáci 17.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

Mladší žáci 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

St. přípravka A 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1.BFK Frýdlant n O.

St. přípravka B 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1. BFK Frýdlant n. O. "B"

Ml. přípravka A 22.05. | 16:00

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 22.05. | 16:00

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 44
2 Palkovice 43
3 Stachovice 42
4 Jeseník n. O. 40
5 Jistebník 38
6 Skotnice 32
7 Veřovice 30
8 Odry 30
9 Fryčovice 21
10 Trojanovice I 19
11 Baška 18
12 Vlčovice 13
13 Klimkovice 13
14 Spálov 10

 


DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka 

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist