M: Baška vs. Palkovice 1:1

V chladném počasí k nám zavítal soupeř, které jsme dlouhé tři roky neporazili. Hráči sousedních Palkovic se krčí na chvostu tabulky, proto jsou domácí fotbalisté očekávaně bráni za favority utkání, což ale v samotném zápase bohužel nepotvrdili a tak jsme s tímto soupeřem zbytečně ztratili další soutěžní body.

Utkání začalo velmi zvolna. Soupeři se vzájemně ostýchavě oťukávali, vyměnili si nepřesné přihrávky a když už se dostali k šestnástce soupeře, tak si zdvořile míče přenechávali. Na první střelu na bránu si tak prokřehlí diváci museli počkat dobrou čtvrthodinku. To si pozdravy zpoza šestnáctky vyměnily svorně oba týmy. Fanoušky (alespoň ty hostující) mohla zahřát až 17 minuta, kdy zahrává přímý kop. Kimla v souboji vyráží na úroveň jedenáctky, kde na hostujícího hráče čeká odkrytá branka bašťanských. Naštěstí jeho zakončení míři mimo naši bránu. Možná jsme potřebovali vystrašit, abychom zabrali? Hned z protiútoku se dostáváme do přečíslení a Bukovjan zpoza velkého čtverce pálí jen malý kousek nad bránu. Paradoxně také výhodu přečíslení soupeři gentlemansky vracíme a jen s velkými obtížemi odvracíme nebezpečnou situaci. Snažíme se o rychlý přechod, který zastaví až faul u hostujícího vápna. K míči se jako tradičně staví Číž, předkládá přízemní střelu na přední tyč, kde se balón odráží od nohou až k Bukovjanovi, který zachová chladnou hlavu a umístěnou střelou k tyči překonává hostujícího brankáře. Ve 22 minutě vedeme 1:0. Bohužel místo uklidnění následuje pasáž, která koresponduje s dosavadním průběhem utkání. Nepřesnosti na kopačkách obou soupeřů stále převládá a výjimkou potvrzující pravidlo je až kombinace Horňáka a Tománka, která přinesla nebezpečnou střelu na palkovickou bránu. K naší smůle hostující brankář s velkým úsilím chytá. Hosté poté kontrují nebezpečným přímým kopem ze 20 metrů, Kimla ale střelu k tyči vyráží. Po dalším nedorozumění a chybách v obraně se k odraženému míči v malém čtverci dostává palkovický hráč a vyrovnává. Bohužel naše pasivita v tomto utkání je potrestána se závěrečným hvizdem rozhodčího.

Do druhého poločasu Baška vstoupila o dost aktivněji. Již ve 48 minutě se Sloboda dostává za obranu a nebezpečně centruje přes malý čtverec soupeře. K naší smůle ale míč územím proletí. Jen o minutu později opět Sloboda hledá v podobné situaci Číže, ale ten těžký míč nezpracoval. V 52 minutě se po rohu dostává k voleji Dudek, ale z velkého vápna trefuje jen bránícího hráče. Začátek poločasu vypadá z naší strany slibně, bohužel po tomto prvotním tlaku se uchyujeme k nakopávání míčů a následně k jejich ztrátám. Po velké hrubce obrany děkujeme všem svatým a Kimlovi za výborný zákrok, který nás uchránil od pohromy. Palkovice jakoby vycítily šanci na zvrat v utkání, ale stejně jako my se k ničemu vážnějšímu již nemohou dostat. Postupem času naše hra přechází do křeče a my si s ní nevíme rady. Náznak tlaku přijde až v závěrečných minutách, ale nepřesnost v zakončení a odhodlaný boj palkovických hráčů o každý balón nás dál ničí. Remíza je pro nás zklamáním, bohužel vzhledem k průběhu je také zasloužená.

Baška vs. Palkovice 1:1 (1:1)

sestava Baška: Kimla - Tománek, Minarčík, Sztuchlík, Halama - Sloboda (76' Podžorný), Dudek, Bukovjan (46' Hradil), Číž - Horňák, Vavrinec

autor branky: Miroslav Bukovjan

trenér: Michal Pokluda