TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Tříbodová tečka za ročníkem 2014/15

V sobotu 20. června jsme při posledním zápase hostili druhý celek tabulky, jeden z dlouhodobých aspirantů na postup, tým Tošanovic. Fakt, že s favoritem utkání jsme hráli hned v úvodním kole a prohráli na jeho hřišti 4:1, nenasvědčoval očekávanému hladkému průběhu odvety. Od úvodní minuty jsme  se snažili držet balón na zemi a krátkými rychlými přihrávkami dostat za obranu soupeře. Již v druhé minutě Brabec sice střílí s úhlu mimo tošanovskou bránu, ale naznačuje průběh utkání. Bašťanští jsou na míči lepší, nebojí se kombinovat a přicházejí i šance. Bohužel, ať ze standartních situací nebo z útočných akcí branka nepadá, zatím. Píše se 25 minuta a Gondovo zatáhnutí míče a následný centr končí u Slobody, který ještě krásněji předkládá gólovou přihrávku Meisnerovi. Vedeme 1:0. Jen o čtyři minuty později utíká soupeř ze strany a nádhernou přihrávkou za obranu vybízí spoluhráče k zakončení, které ovšem ke smůle hostů knčí těsně vedle tyčky Škarabelovy brány. Bohužel o další čtyři minuty později se již hosté dočkali. Po hrubé chybě v naší rozehrávce se ujímá hostují útočník míče a utíká na naši bránu. Záchrannou brzdou je faul domácího Boháče metr před šestnáctkou, který rozhodčí utkání k údivu všech vyhodnotí jako penaltový. Z pokutového kopu tošanovští srovnávají stav utkání na 1:1. Tento stav vydrží až do hvizdu ukončujícího první poločas.

Druhý poločas jde ruku v ruce s prvním. Baška má více ze hry, přicházejí šance a je jen otázka času, kdy některá z nich skončí v síti hostí. stále se nám daří držet míč na zemi, což dělá tošanovským obrvské probémy. Po 15 minutách druhé půle zahrává Číž přímý volný kop, který ideálně trefuje Meisner a strhává opět vedení na bašťanské kopačky. Po inkasované brance soupeř otevírá hru a jen o dvě minuty později se dostává k nebezpečněmu zakončení domácí Brabec, který hraje celkově výborný zápas. Tentokrát bohužel těsně minul soupeřovou bránu. O malou chvíli později dostává výborný pas za obranu Číž, vyběhnuvší brankář stačí jeho pokusu zabránit, bohužel jejich další souboj o míč posuzuje rozhodčí utkání jako faul na brankáře. Faul, kdy 60 kilový hráč mimo malý čtverec vybulí 100 kilového brankáře v souboji tělo na tělo(pokud se autor netrefil do váhy brankáře Tošanovic, tak se omlouvá, jde jen o odhad). Číž po tomto "ataku" vstřílí branku, ale ta není pro faul uznána. Číž si tak spravil chuť jen o pár minut později, kdy naservíruje gólovou přihrávku dnes agilnímu Brabcovi a ten zvyšuje na 3:1. Od té doby jakoby na hřišti bylo jen jedno mužstvo. Baška. Jen o pár minut později se po kolmici Gondy k zakončení dostává také domácí Sloboda a zvyšuje již na 4:1 pro bašťanské. Hostům se v nervózním závěru podaří již jen snížit na konečných 4:2 a tak poslední utkání končí naší výhrou.

Baška vs. Tošanovice 4:2 (1:1)

sestava Baška: Škarabela - Tománek (46' Baran), Halama, Horňák, Boháč M. (46' Michálek J.) - Sloboda, Číž, Dudek, Gonda - Meisner (75' Škrabal), Brabec

Autoři brnek: 2x Meisner, Sloboda, Brabec

trenér: Michal Pokluda (vz. Petr Bůžek)

Fotogalerie ZDEděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 25. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Ostravice 1:5

Dorost | 10. kolo

Písek/Bukovec : TJ Sokol Baška 6:2

Starší žáci | 13. kolo

TJ Sokol Lískovec : TJ Sokol Baška 7:3

Mladší žáci | 10. kolo

TJ Sokol Baška : MFK FM 2:0

 

příští kolo

Muži 16.06. | 17:00

Spálov : TJ Sokol Baška

Dorost

 

Starší žáci 15.06. | 17:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hukvaldy

Mladší žáci

 

St. přípravka A

 

St. přípravka B

 

Ml. přípravka A 22.05. | 16:00

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 22.05. | 16:00

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 56
2 Palkovice 55
3 Stachovice 54
4 Jeseník n. O. 52
5 Jistebník 47
6 Skotnice 42
7 Veřovice 40
8 Odry 33
9 Fryčovice 27
10 Trojanovice I 22
11 Vlčovice 19
12 Baška 18
13 Klimkovice 16
14 Spálov 16


DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka  

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist