TJ Sokol Baška

oddíl kopané

3 body z Nošovic

K poslednímu venkovnímu zápasu sezóny jsme zajížděli do Nošovic. Nepsaným pravidlem našich vzájemných zápasů byl remízový výsledek po jejich skončení. V nedělních tropických teplotách začali oba soupeři celkem svižně, míč na perfektně připraveném hřišti chodil po zemi a přicházely i šance. Zprvu sporadické, ale již v 10 minutě dostávají domácí krásnou kolmicí míž za bašťanskou obranu. Následný pokus útočícího hráče Škarabela v bráně vyráží na střed šestnáctky, bohužel naše reakce je pomalá a tak se k dorážce dostavá opět domácí hráč, který otevírá skóre. Několik následujích minut nás domácí přehrávají ve všech směrech. Bašťanským se nedaří podržet balón, vystavují se opakovaným ofsajdovým situacím, zkrátka vše špatně. Prvním zábleskem zlepšení naší hry je Meisnerův pokus po samostatné akci, ovšem domácí brankář vyráží. Ve 31 minutě jsme vstřelení branky ještě o kousek blíže, ale střela Dudka se odráží od tyče ven. Přes obrovské horko se hra přelévá od brány k bráně. Po jednom z výpadů domácích se míč dostane ke Škarabelovi, který okamžitě vysílá do protiútoku Číže. Ten prodlužuje na Brabce, který se vydává sám na brankáře a křižnou střelou zakončuje a srovnává stav na 1:1. Běží 38 minuta utkání a kromě stavu se vyrovnává i hra obou družstev.

Do druhé půle jdou domácí s touhou urvat tři body. K jejich smůle většina přechodů končí na dobře zformované obraně nebo u vyběhnuvšího Škarabely. Postupem času domácí stále více otevírají obranu, do které se nám daří pronikat a vytvářet si brankové příležitosti. Po jednom z brejků z pravé strany, centruje Sloboda na Číže, který z malého vápna míjí prázdnou bránu domácích. Jen o pár minut později, 65 minutě utíká zleva Gonda a tvrdou střelou zakončuje. Domácí brankář vyráží do prostoru pokutového kopu, kde již číhá Brabec a střelou dává svůj dnešní druhý gól. V danou chvíli rozdílový. Nošovičtí se o to více vrhnout do útoku a svou obranu trestuhodně otvírají. Bohužel bašťanští hráči ještě trestuhodněji zahazují jednu šanci za druhou. Místo klidu v podobě třetí branky v síti domácích musíme dávat pozor na domácí snahy o vyrovnání. Nejvíce nám zatuhne úsměv na tváři v 70 minutě, kdy domácí záložník trefuje z poza šestnáctky dřevno naší brány. Při další střele domácích se opět ukáže bravůrnost brankáře Škarabely. postupem času se domácí již dostávají do křeče a i když útočí v početní přesile, nevytváří si zásadní tlak, ani šance. Zápas končí našim vítězstvím 2:1.

Nošovice-Lhoty vs. Baška 1:2 (1:1)

sestava Baška: Škarabela - Baran (55' Michálek), Halama, Horňák, Boháč M. - Sloboda, Dudek (46' Vavřík), Číž, Gonda - Brabec (77' Škrábal), Meisner (46' Podžorný)

autor branek: Tomáš Brabec (38', 65')

 děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 25. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Ostravice 1:5

Dorost | 10. kolo

Písek/Bukovec : TJ Sokol Baška 6:2

Starší žáci | 13. kolo

TJ Sokol Lískovec : TJ Sokol Baška 7:3

Mladší žáci | 10. kolo

TJ Sokol Baška : MFK FM 2:0

 

příští kolo

Muži 16.06. | 17:00

Spálov : TJ Sokol Baška

Dorost

 

Starší žáci 15.06. | 17:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hukvaldy

Mladší žáci

 

St. přípravka A

 

St. přípravka B

 

Ml. přípravka A 22.05. | 16:00

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 22.05. | 16:00

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 56
2 Palkovice 55
3 Stachovice 54
4 Jeseník n. O. 52
5 Jistebník 47
6 Skotnice 42
7 Veřovice 40
8 Odry 33
9 Fryčovice 27
10 Trojanovice I 22
11 Vlčovice 19
12 Baška 18
13 Klimkovice 16
14 Spálov 16


DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka  

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist