TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Promarněný festival šancí

Po dvou zápasech, kdy jsme naplno bodovali, jsme chtěli potvrdit tříbodový zisk i ve slezských Oldřichovicích. Domácí na jaře zatím neokusili hořkost porážky a udržení této šňůry bylo pro ně velkou motivací i do sobotního zápasu.

Začátek utkání byl vcelku opatrný, územní převahu si nevytvořilo žádné z mužstev, Oldřichovičtí ale svými výpady byli o trošku nebezpečnější, což se projevilo úvodním gólem v 25 minutě. Po krásné kombinaci domácích dostává útočník ideální balón a chladnokrevně obstřeluje Kimlu v bráně. Prohráváme, ale zbraně rozhodně neskládáme. V následujících minutách se na hřišti rozjel bašťanský kolotoč. Zpřesňujeme přihrávky, aktivně přistupujeme k soupeři, útočníky zásobujeme výbornými balóny a je jen otázkou času, kdy domácí hráz padne. A padla. Ve 33 minutě po krásném centru Číže do šestnáctky se k míči dostává Sloboda a vyrovnává stav utkání. To soupeře ještě více rozhodí a následný festival našich šancí volá po druhém úderu. Jen pro výčet, 35' Číž trefuje krásnou střelou z dálky břevno, 38' po dalším centru od rohového praporku nachází Číž mladého Šnytu, kterého neskutečně vychytává domácí brankář. Ve 39' opět Číž z trestného kopu míří do šibenice, ale brankář Oldřichovic dalším výborným zákrokem vyráží na roh. 40' a další ideální centr do malého vápna nachází Gondu, který přestřeluje. Podobná situace jen o tři minuty později a Gonda opět nedává. Neskutečný závěr poločasu, bohužel pro nás, vstřelením rozdílového gólu nekončí. Do šaten se jde za remízového stavu.

Do druhého poločasu jdeme s tím, že navážeme na výkon ze závěru poločasu prvního. Snažíme se soupeře tlačit a rozhodnout a tím otevíráme obranu pro výpady domácích. Jeden z nich likviduje Kimla na brankové čáře a druhý končí gólem, ovšem pro ofsajd správně není uznán. V 63 minutě se dostává po krásném vysunutí Gonda za obranu a tváří v tvář brankáři míjí domácí svatyni. Nedáš dostaneš. Bohužel toto pravidlo se naplňuje v 73 minutě, kdy domácí útočník po souboji tělo na tělo s Horňákem v šestnáctce na mokrém terénu padá a rozhodčí přísně nařizuje penaltu. Třetí penalta proti Bašce ve třetím utkání za sebou a domácí jdou opět do vedení. Z průběhu utkání víme, že můžeme nepříznivý stav zvrátit, ale ani Číž, který se dostane sám před brankáře, ani Gonda, který jen těsně míjí brankovou konstrukci, ani Horňák minutu před koncem, nám radost z vyrovnávací branky nepřináší. Zápas promarněných čancí. Na přísnou penaltu se vymlouvat nejde, stejně jako na zdržující taktiku domácích ze závěru utkání. Zápas jsme si prohráli sami neproměňováním gólových šancí.

Oldřichovice vs Baška 2:1 (1:1)

sestava Baška: Kimla - Tománek, Halama, Horňák, Boháč M. (34' Vavřík) - Sloboda, Dudek, Číž, Gonda - Šnyta (65' Brabec), Meisner (80' Škrábal)

autor branky: Lukáš Sloboda

trenér: Michal Pokluda

 děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 17. kolo

Stachovice : TJ Sokol Baška 3:0

Dorost | 15. kolo

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška 3:0

Starší žáci | 15. kolo

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška 19:0

Mladší žáci | 3. kolo

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška 2:2

 

příští kolo

Muži 20.04. | 16:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Palkovice

Dorost 20.04. | 13:00

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška

Starší žáci 18.04. | 16:30

TJ Sokol Baška : TJ Pražmo-Raškovice

Mladší žáci 16.04. | 16:30

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Lískovec

St. přípravka A 15.04. | 16:00

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Baška

St. přípravka B 15.04. | 16:00

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka A 23.04. | 16:00

První SC Staré Město : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 23.04. | 16:00

První SC Staré Město : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

 

1 Ostravice 37
2 Stachovice 37
3 Palkovice 31
4 Jeseník n. O. 31
5 Jistebník 29
6 Skotnice 25
7 Odry 24
8 Veřovice 21
9 Baška 18
10 Fryčovice 17
11 Trojanovice I 15
12 Klimkovice 13
13 Vlčovice 9
14 Spálov 6


DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka 

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist