Další porážka v Palkovicích

V sobotu 1.listopadu čekal Bašku neoblíbený soupeř – Palkovice. S tímto soupeřem nemůže Baška vyhrát už dlouhou dobu a má s ním velmi nepříznivou bilanci. Do utkání nevstupuje Baška špatně, drží míč více na kopačkách. A také jako první si vytváří šance. Dvakrát po rohových kopech se dostal odražený míč k hráčům Bašky – lobodova střela letí nad bránu, Stanczakovu placírku k tyči vyráží konečky prstů opět výborně chytající Smolík. Jak už to bývá, nedáš – dostaneš… Přestože domácí hráči nějaké velké šance v první půli neměli, po jednom vraceném míči do šestnáctky se dostal před obránce Bašky a vybíhajícího gólmana palkovický hrač, který usměrňuje míč do branky. Poločas tak končí výhrou domácích 1:0.

Začátek druhé půle se snaží Baška zvrátit nepříznivý stav. To ji však nevyjde a domácí přidají z protiútoku druhou branku. Hra Bašky je v křeči, nedaří se kombinace. Navrch toho přidají domácí třetí branku, přestože nemají nějaký tlak. Na straně Bašky má možnost snížit náskok Palkovic výborně hrající Stanczak, ale jeho hlavička míjí branku domácích. Další šanci maří Smolík, když vyráží střelu Plonky. V týmu Bašky odstupují zranění Dudek s Halamou. V závěru utkání se přeci jen podaří Bašce vstřelit čestný gól. Z přímého kopu vymetl pavučinu v šibenici domácích Gonda. O tomto víkendu přivítá Baška na svém hřišti v derby Janovice. Bylo by dobré zakončit rozpačitý podzim vítězstvím.

TJ Sokol Palkovice vs TJ Sokol Baška 3:1 (1:0)

sestava Bašky: F. Kimla - Podžorný (67' Boháč T.), Stanczak, Horňák, Tománek (62' Boháč M.) - Sloboda, Dudek (67' Baran), Halama (85' Halama), Plonka - Gonda, Michálek

autor branky: Gonda

trenéři: Eduard Oslejšek, Michal Pokluda