Z Veřovic s porážkou

Po vítězném derby s Fryčovicemi čekají Bašku dvě utkání na hřištích soupeřů, ze kterých určitě nebude chtít vyjít naprázdno a dovézt nějaké body. Dnes ji čekal soupeř z Veřovic.

Téměř celé dopoledne před utkáním pršelo, takže terén byl těžší a kluzký. To Bašce na začátku utkání nijak nevadilo a hned v úvodu se vrhla do útoku a vyzkouší pozornost domácího brankáře. Do obou šancí se dostal Kocúr, nejprve po příhrávce Křenka a při druhé si na jeho náběh počká Šnyta, který mu posune míč. První možnost brankář chytá a tu druhou vyráží na roh. Domácí se dostávají do šance zhruba za deset minut, ale jejich šancí maří zastupivší Adámek. Domácí kopou následně dva rohové kopy, při jednom z nich předvede bravurní zákrok brankář Bašky Michálek, kdy vyráží hlavičku domácího hráče. Tempo utkání je poměrně svižné a má spád, hraje se nahoru, dolů. Baška má možnost přímého kopu ve 22. minutě, ale Sloboda střílí jen do zdi domácích. Na druhé straně zase likviduje šanci domácích výborný Michálek, když chytá střelu domácího útočníka a následně i dorážku. Baška odpovídá střelou nad branku domácích. Ti se dočkají vedení ve 30. Minutě po rohu, když se prosazuje hlavičkou domácí Hrivňák. Bašce se naskytla možnost vyrovnat, když se vlevo dostává k brance domácích Žídek, ovšem jeho střelu domácí brankář Sypták chytá. Ke vší smůle Bašky se domácím podaří dát v poslední minutě prvního poločasu ještě jeden gól, když na mokrém terénu změní míč po teči jednoho hráčů směr a dostane se pod nohy brankáře Míchálka do branky. Vzhledem k vývoji utkání trochu nespravedlivé dvoubrankové vedení domácích, zvláště po šancích, které Baška v úvodu měla.

Do druhého poločasu nastupovali hráči Bašky s cílem nepřiznivý výsledek smazat a dotáhnout k bodovému zisku. Do útoku posílá trenér Ručka Fišera, který se hned zapojuje do hry a vytváří šanci pro Dobiáše, kterému po svém úniku dává míč pod sebe. Dobiášova střela je ovšem zablokována. Netrvá ale příliš dlouho od začátku druhé půle, kdy si můžou hráči a fandové Bašky zakřičet gól. To když se v 51. minutě pohraje s domacími hráči Jakub Křenek, který si před šestnáctkou míč zasekne a střelou z 18 m k tyči snižuje na 1:2. Domácí chtějí na dobrý vstup Bašky odpovědět, když se dostávají do velké šance po rohu, ale opět je proti výborný Michálek, který vytáhne opět skvělý zákrok a vyráží domácí hlavičku mimo branku. Baška je nadále aktivní a dočká se vyrovnání. Po trestném kopu, který se zase až tak nepovedl, když Šponiar při střele z trestného kopu asi z 19 m trefuje domácí hráče, ovšem míč se dostal do chumlu, kde se nejlépa zorientoval bašťanský Vavřík a poslal míč za záda domácího brankáře. -To nám běžela 69.minuta. Vypadalo to nadějně a nemuselo zůstat u remízy z pohledu Bašky, která skóre srovnala. Jenže pak přišla situace v 74.minutě, když se domácí dostanou k míči na pravé straně, posílájí míč nalevo do šestnáctky, kde se nachází volný hráč, stojící v ofsajdovém postavení, jenže rozhodčí nepíská. Košelík svého postavení využije a překoná tak střelou na zadní tyč brankáře Michálka. Veřovice se tak znovu dostávají do vedení. Do konce nám zbývá 15 minut, ale hra se začíná kouskovat, přerušovat, víc se nehraje než hraje. Takže na nějaký drtivý tlak se Bašce nedostává času. Určitě by utkání víc slušela a byla spravedlivější remíza, ale skóre se už do konce utkání nezměnilo a tak vyhrály domácí Veřovice 3:2. Doufejme, že z příštího venkovního utkání v Klimkovicích už nějaké body Baška doveze a udrží se v horní polovině tabulky 1B třídy skupiny D.

AFC Veřovice - TJ Sokol Baška 3:2 (2:0)

Branky: 30. D. Hrivňák , 45. M. Černoch , 74. R. Košelík - 51. J. Křenek , 69. L. Vavřík

AFC Veřovice: J. Sypták [-] - R. Fröhlich [-] , J. Buzek [-] (79. M. Hanko [-] ) , D. Hrivňák [-] , M. Zachrdla [-] , M. Černoch [-] , R. Košelík [-] , P. Paľo [-] (67. J. Valošek [-] ) , M. Kupčák [-] , R. Knybel [-] , L. Pítr [-] (85. J. Mokrý [-] )

TJ Sokol Baška: P. Michálek [-] - M. Křenek [-] - V. Židek [-] (85. M. Virág [-] ) , J. Křenek [-] - M. Šnyta [-] , R. Kocúr [-] (46. J. Šponiar [-] ) - M. Dobiáš [-] , J. Mroviec [-] (46. D. Fišer [-] ) , L. Sloboda [-] , L. Vavřík [-] , D. Adámek [-]

ŽK: 57. P. Paľo , 79. M. Zachrdla , 85. L. Pítr , 88. R. Košelík - 35. R. Kocúr , 54. M. Křenek .