TJ Sokol Baška

oddíl kopané

85 let fotbalového klubu a akce Baška na "Bašce"

Vážení příznivci bašťanské kopané.

V sobotu 27. května se chystá velká sláva. Před 85 lety, tedy v roce 1938, po sedmi letech hraní “na divoko” místní parta oficiálně založila Sportovní sdružení Kunčičky-Baška-Hodoňovice, nynější TJ Sokol Baška.

Spojili jsme síly s obcí Baška a naše fotbalové narozeniny oslavíme v areálu společně s akcí Baška na “Bašce”. Během dne nás tedy čeká velice nabitý program a opravdu je na co se těšit.

Co nás tedy čeká?
Pro naše nejmenší fotbalisty, hráče předpřípravek a přípravek jsme se rozhodli uspořádat nultý ročník turnaje této věkové kategorie. Turnaj jsme nazvali “O pohár Karla Kovala”. Tento muž byl brankářem našeho klubu v době jeho vzniku. Dožil se úctyhodných 100 let, když o pár měsíců po této velké slávě zemřel. Nicméně i v kmetském věku byl neskutečně bystrým člověkem se správnými hodnotami a moudrými názory. Volba byla tedy velice jednoduchá.

Slavnostní výkop turnaje proběhne v 8:40 a jsme velice rádi, že se o něj postará syn pana Karla Kovala, pan Jiří Koval, který se rovněž zapsal do bašťanské fotbalové historie. Turnaj proběhne na šesti hřištích a zapojí se do něj okolo 150 dětí. V každé věkové kategorii Baška postaví své dva týmy, které doplní týmy Fryčovic, Raškovic, Nošovic a Bohuslavic u Hlučína. Zápolení dětí skončí před 13 hodinou, následně dojde k vyhlášení a my pevně věříme, že se udílení cen ujme zajímavá osobnost.

Po tomto turnaji na hřiště vyběhnou nejstarší bašťanští fotbalisté, kteří vyzvou slavnou AMFORU v čele s mistrem Evropy, panem Antonínem Panenkou, a jinými známými osobnostmi. Amfora se u nás zdrží cca do 16 hodiny a kromě fotbalu představí Petr Salava spolu s Pavlem Větrovcem zábavně soutěžní program České a světové evergreeny. Odpoledne pak na hlavní hřiště vyběhnou také naší mladší žáci a fotbalovou část oslav na hlavním hřišti zakončí přátelské fotbalové setkání bývalých hráčů.

Na vedlejším hřišti proběhne od 13 hodin program akce Baška na “Bašce”. Kromě již zmíněné soutěže s evergeeny nás čeká velice bohatý zábavní a kulturní program pro celé rodiny. Kromě stánků místních spolků k nám např. v 16 h zavítají motoroví veteráni, děti si budou moct pohopsat na trampolíně nebo si vysoutěžit kopem na branku nějakou tu sladkost. Na pódiu vystoupí děti místní základní školy nebo kapely Sousedé, Slepí křováci, Přátelé Dr. Melouna a program na pódiu uzavře kapela Sagar s QUEEN & Freddie Mercury Show. 
Věříme, že to bude velká zábava od rána až do noci a vy jste na ní srdečně zváni.

Těšíme se na vás,

Celodenní program je zdarma a je očekávaná hojná účast lidí, proto doporučujeme nechat auto doma, parkoviště budou mít omezenou kapacitu a budou zpoplatněná a jízda na kole nebo chůze jsou zdravější :-).

ČASTÉ DOTAZY

Co je to za akci?

Jedná se o společnou akci Obce Baška „Baška na Bašce“ a spolku TJ Sokol Baška „85 let fotbalového oddílu“. Obecně platí, že na hlavním hřišti proběhnou veškeré fotbalové aktivity a na vedlejším hřišti proběhne program dne obce „Baška na Bašce“. Akce je určena pro všechny věkové kategorie a lidi, kteří se chtějí setkat se známými a dobře se bavit. Kde se akce koná? Akce se koná v Kunčičkách u Bašky, ve fotbalovém areálu. Adresa areálu je Kunčičky u Bašky 320, GPS: 49.65209533006091, 18.363939020273595

Doprava

Vzhledem k omezeným parkovacím místům doporučujeme dojít pěšky nebo dojet na kolech. Přespolní pak mohou využít autobusovou dopravu „zastávka Kunčičky u Bašky, škola“ nebo vlakové spojení.

Parkování

Počet parkovacích míst je omezen a bude zpoplatněn 50 Kč. V areálu bude možnost úschovy kol, které bude v ceně 20 Kč. Veškerý výtěžek z parkovného bude věnován programu Baška dětem.

Vstupné

Vstupné je zdarma.

Co do areálu nepatří?

Do areálu není možné vnášet zakázané látky, nože a zbraně, petardy a jiné nebezpečné předměty.

Jaký je připraven program?

8.30 O pohár Karla Kovala, Turnaj nejmenších fotbalistů
13.00 FOTBALOVÝ ZÁPAS AMFORA vs. BAŠKA 50+
14.15 VYSTOUPENÍ DĚTÍ ZŠ BAŠKA
15.00 SOUTĚŽNÍ PROGRAM - České a světové evergreeny - Pavel Větrovec a Petr Salava
16.00 BAŠKA vs. JANOVICE Fotbalové utkání žáků
16.00 PŘEHLÍDKA MOTOROVÝCH VETERÁNŮ
16.30 SOUSEDÉ Koncert
17.30 FOTBÁLEK BÝVALÝCH BAŠSKÝCH HRÁČŮ
18.00 SLEPÍ KŘOVÁCI Koncert
19.30 PŘÁTELÉ DR. MELOUNA Koncert
21.00 SAGAR Queen & Freddie Mercury show Koncert

Co bude připraveno pro děti?

Kromě dopoledního fotbalového turnaje přípravek a odpoledního zápasu žáků bude v areálu pro děti probíhat doprovodný program plný zábavy a soutěží. Konkrétně se můžete těšit např. na střelbu na branku, malování na obličej, dílničky, skákací hrad nebo trampolínu

Dobročinný charakter

Na akci proběhne dobrovolná sbírka na podporu programu Baška dětem, která dlouhodobě podporuje aktivity dětí v Bašce. Do tohoto programu jsou mimo jiné zapojeni malí fotbalisté, hasiči … Chcete-li tuto super aktivitu podpořit, prosím přispějte do kasičky k tomu určené na stánku Obce Baška. Děkujeme.

Domácí mazlíčci

Pečlivě zvažte, zda na akci vezmete své domácí mazlíčky. Pokud se rozhodnete je vzít, prosím pamatujte na bezpečnost návštěvníků, ale i svých čtyřnohých miláčků. Za chování zvířat je plně zodpovědný jejich majitel, tedy vy.

Odpad na akci

V areálu budeme třídit odpady do speciálních tříkošů. Budete mít možnost třídit plasty a papír.

Vratné kelímky

Na akci se bude nalévat do vratných kelímků, které budou poplatné oproti vratné zálohy 50 Kč.

Občerstvení

Do areálu nemusíte nic vnášet, bude o vás dobře postaráno. O občerstvení návštěvníků se postarají místní spolky. Můžete se tak těšit na zelňačku, guláš, klobásy, koláče, bramborové placky a různorodý pitný režim.děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 21. kolo

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Baška 2:1

Dorost | 11. kolo

Nebory/Smilovice : TJ Sokol Baška 0:0

Starší žáci | 19. kolo

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška 5:2

Mladší žáci | 18. kolo

SK Beskyd Čeladná : TJ Sokol Baška 2:0

 

příští kolo

Muži 18.05. | 17:00

TJ Sokol Baška : Veřovice

Dorost 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : SK Beskyd Čeladná

Starší žáci 17.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

Mladší žáci 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

St. přípravka A 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1.BFK Frýdlant n O.

St. přípravka B 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1. BFK Frýdlant n. O. "B"

Ml. přípravka A 22.05. | 16:00

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 22.05. | 16:00

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 44
2 Palkovice 43
3 Stachovice 42
4 Jeseník n. O. 40
5 Jistebník 38
6 Skotnice 32
7 Veřovice 30
8 Odry 30
9 Fryčovice 21
10 Trojanovice I 19
11 Baška 18
12 Vlčovice 13
13 Klimkovice 13
14 Spálov 10

 


DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka 

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist