TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Zimní příprava skončila

Milí fanoušci bašťanské kopané, příspěvek o aktuálním dění v našem fotbalovém klubu píšeme ve chvíli, kdy naše kroky a životy ovlivňují různá nařízení vlády a dalších orgánů spojená s výskytem koronaviru COVID-19. Zdraví nadevše, proto se FAČR rozhodl do odvolání přerušit všechny soutěže.

Zimní příprava našich fotbalových družstev skončila. Muži podstupovali tvrdý dril na rozbahněném tréninkovém hřišti nebo při výbězích po naši obci. Sněhu jsme sice zažili pramálo, ale dešťové srážky několikrát nastavily podmínky tak, že by ani psa ven nevyhnal. Přesto muži tréninky pojali poctivě a absolvovali je v hojném počtu. Přípravka a starší žáci zimu „přečkali“ v nové školní tělocvičně. 

O tréninky přípravky je velký zájem. Jsme za to velice rádi a v nabitém harmonogramu školní tělocvičny jsme měli v zimních měsících vyhrazen prostor v úterní odpoledne. Tréninky vedli Jan Richter, František Huška, Martin Boháč nebo Jiří Karásek za velké pomoci dalších rodičů. Na tréninky pravidelně chodilo více jak 15 dětí včetně několika dívek. Nejmladší bašťanští fotbalisté jsou jak školního, tak i předškolního věku. Děti proto byly rozděleny na dvě skupiny, kterým se snažíme různými cvičeními ukázat a naučit fotbalové základy. Samozřejmě, že největší radost mívají mladí fotbalisté ze samotné hry, do které dávají veškerou svou energii a um. Tělocvična je fajn, fotbalista ale patří na trávník a proto se moc těšíme, až vysvitne sluníčko a budeme moci vyběhnout na kunčický pažit. S uzavřením škol tréninky v tělocvičně skončily. 

Družstvo starších žáků hraje okresní přebor 6+1. Tým trenéra Václava Fojtíka je průběžně na druhém místě za vedoucím družstvem z Raškovic. Bašťanští mladíci disponují nejlepším útokem a nejlepší obranou v soutěži. Podzim se pro naše kluky dlouho vyvíjel skvěle. Až poslední dvě podzimní utkání, ve kterých naši fotbalisté nebodovali, rozhodly o průběžném stavu. Na první místo ztrácejí spolu s dalšími dvěma týmy tři body. Mladíci však útok na první místo nevzdávají a slibují, že se o vítězství v soutěži pobijí. Aktuálně je v týmu 15 hráčů. Jak již bylo zmíněno, také naší starší žáci trénovali v zimních měsících v tělocvičně místní školy. Herní praxi si kluci vyzkoušeli na čtyřech halových turnajích Krajské zimní ligy. Do ní bylo přihlášeno 24 týmů. Ve třech turnajích náš tým obsadil předposlední místo. Na tom závěrečném však bašťanští fotbalisté vybojovali 2. místo z šesti zúčastněných družstev. V rámci Krajské zimní ligy nakonec obsadili celkové 14. místo.Brzký odchod zimy dovolil, aby žáci začali trénovat na hřišti v Kunčičkách. Cílem trenéra i hráčů pro jarní část soutěže je vyhrát soutěž. K tomu trenér Fojtík dodává: “Pokud kluci budou hrát jako na podzim, tak šanci vyhrát máme, elán jim nechybí". 

Mužský tým pod vedením Jana Šponiara má plánovanou zimní přípravu za sebou a již netrpělivě čeká na jarní část. Jaká bude? Za ideální situace nás v dohrávce hlavní soutěže ještě čekají dva zápasy. V Pržně a v Palkovicích. Původní termíny výkopů jsou však do odvolání odloženy. V minisoutěži o postup do 1.B třídy náš tým doplní z frýdecké části Janovice a Hukvaldy. Z třinecké části jsou jistými postupujícími fotbalisté z Nebor. O zbylé dvě místa zabojují Hrádek, Písek a Bukovec. Jaká bude realita, uvidíme.

V únoru a začátkem března jsme nastoupili k 5 zápasům. Všechny jsme odehráli na umělé trávě ve frýdeckých Stovkách.

  • přátelské utkání: Baška-Sedliště 8:1 (2x Kocúr, 2x Michálek J., 1x Lys, 1x Quitt, 1x Sloboda, 1x Šponiar A.)
  • 1. kolo okr. poháru: Baška-Palkovice 6:1 (3x Lys, 1x Vavřík, 1x Kaňák, 1x Šponiar A.)
  • 2. kolo okr. poháru: Baška-Kozlovice 2:1 (1x Kocúr, 1x Quitt)
  • 3. kolo okr. poháru: Baška-Fryčovice 3:5 (2x Kocúr, 1x Sloboda)
  • přátelské utkání: Baška-Nýdek 6:3 (2x Sloboda, 1x Šponiar A., 1x Křenek J., 1x Michálek J., 1x vlastní)

Jsme velmi rádi za tyto zápasy, neboť jsme si vyzkoušeli hrát s týmy z vyšších soutěží. Z pěti utkání jsme 4 odehráli proti soupeři 1.B třídy a troufám si říct, že jsme v žádném zápase herně nepropadli. Příprava je o zkoušení a testování. Stane se, že hráči udělají chybu, ale platí to i pro soupeře. Proto mohli diváci vidět docela hodně branek. S týmem se rozloučil Marek Bílek, který se vrátil do Palkovic. Do přípravy se zapojil nově Jiří Mroviec a po delší době zasáhl do hry i Stanislav Galuszka. 

K tradičnímu: “sportu zdar, bašťanskému fotbalu zvláště”, bychom za bašťanské fotbalisty všem rádi popřáli hodně zdraví a lepší časy!

 děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 21. kolo

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Baška 2:1

Dorost | 11. kolo

Nebory/Smilovice : TJ Sokol Baška 0:0

Starší žáci | 19. kolo

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška 5:2

Mladší žáci | 18. kolo

SK Beskyd Čeladná : TJ Sokol Baška 2:0

 

příští kolo

Muži 18.05. | 17:00

TJ Sokol Baška : Veřovice

Dorost 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : SK Beskyd Čeladná

Starší žáci 17.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

Mladší žáci 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

St. přípravka A 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1.BFK Frýdlant n O.

St. přípravka B 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1. BFK Frýdlant n. O. "B"

Ml. přípravka A 22.05. | 16:00

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 22.05. | 16:00

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 44
2 Palkovice 43
3 Stachovice 42
4 Jeseník n. O. 40
5 Jistebník 38
6 Skotnice 32
7 Veřovice 30
8 Odry 30
9 Fryčovice 21
10 Trojanovice I 19
11 Baška 18
12 Vlčovice 13
13 Klimkovice 13
14 Spálov 10

 


DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka 

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist