TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Silvestrovský fotbálek 2019

Ještě jsme si ani pomalu nestačili sundat plavky po letní sezóně a máme tady konec roku. Nastal magický rok se dvěma dvojkami a dvěma nulami. Jaký však opravdu bude, záleží čistě na každém z nás.

Již řadu let bašťanští fotbalisté zakončují starý rok silvestrovským fotbálkem. Ani letos tomu nebylo jinak. Loterií vždy zůstává počasí a hrací plocha, na které se bude hrát. Poslední utkání roku 2019 byl ve znamení teplot lehce nad nulou, bez sněhové pokrývky a bez kaluží. Pro nás fotbalisty to byla prostě pohádka. Na desátou hodinu dopolední bylo připraveno 20 borců a početná skupina diváků. Rozlosování bylo jednoduché. Staří proti mladým. Netradičně jsme byli nuceni snížit hranici pro staré, neboť tato kategorie hráčů asi přepískla přípravu a na utkání se nedostavila. Mohli jsme se však opřít o mladé, což byl předpoklad rychlejšího herního projevu a to samozřejmě diváky baví.

Předpoklad se však nenaplnil. Hráči nižších ročníků se od začátku ujali tempa. Ideální povrch nám napomáhal ke zdařilým kombinacím, aniž bychom museli nějak výrazně řešit rovnováhu a jiné záludnosti. V útoku jsme měli hodně lukrativní esa Martina Boháč, Michala Lyse a Bohdana Marinova. Tato trojce dávala mladým co proto. Jako za starých časů. Prvním střelcem utkání se stal nejmladší z nich. Po krásné uličce mezi stopery se Michal Lys ocitl tváří v tvář brankářské vycházející hvězdě Davidovi Baranovi. Nekompromisně k tyči poslal „staré“ do vedení. 1:0. Tady musím poznamenat, že mladší generace během zápasu vystřídala několik golmanů. Nevím zda to byla taktika, či jen zkoušeli kdo toho chytne více. Mladíci nějak moc neakceptovali tempo starých a tak další ofenzivní počin si připsal opět Lys. Střední záložníci mu posunuli míč k čáře, Michal si navedl kulatý nesmysl před bránu a tvrdou ranou vyprášil Baranovi rukavice. Míč se odrazil tak šťastně, že přistál opět k nohám Lyse a ten, na podruhé, již překonal strážce branky a zvýšil skóre na 2:0. Další akce se z rodila doslova před očima diváků. Situace u postranní lajny se proměnila v perfektní centr před branku, kde si naběhl Martin Boháč. Ten, svou nekompromisní levačkou, potřetí prostřelil Barana. 3:0. S mladými to v tu chvíli vypadalo hodně zle. A my byli na koni. A co teprve když M. Boháč nacentroval míč přesně do prostoru, kde nabíhal Bob Marinov, který jej zkušeně nasměřoval k tyči. 4:0. Tato trojce prostě školila mladíky jak v pohybu, tak i v efektivitě. Navíc obrana zkušenějších si dokázala poradit s náznaky šancí a držela ambice na výhru hodně vysoko. Mladí byli zralí na ručník. Čekalo se snad na nějaký zázrak či polití živou vodou.... A tak se i stalo.... v hlavní roli jsem byl já. Vidina výborně zvládnutého poločasu mě zřejmě trochu oslepila a rozehrávkou jsem ukázkově namazal Adamovi Šponiarovi. Přes okamžitou reakci našich obránců dokázal prostřelit vše, co mu stálo v cestě, i mě. 4:1. Do poločasu zbývalo pár minut, ale jako bych otevřel Pandořinu skřínku. Jeden gól a mladí se začali hýbat a snad i klonovat. Bratři Křenkové hru tahali po středu, Lukáš Sloboda najednou pálil zleva, zprava, odkudkoli. Přidal se i Kuba Kaňák. Najednou jsem se přestal v brance nudit. Co naplat, také obrana najednou musela makat na plné pecky. A pomohla také dobře postavená branka. Do konce poločasu to netrvalo dlouho a my si mohli oddechnout.

Jenže druhá polovina začala tak, jak skončila ta první. Mladí povzbuzení brankou rozjeli solidní kolotoč. Starším fotbalistům nepomohly ani poločasové dobroty na doplnění energie. V tuto chvíli bych se opět rád vrátil ke zmíněnému střídání brankářů u mladých. Do druhého poločasu si rukavice navlékl Marek Bílek a nadějná brankář Baran byl vyhnán do pole. Buďme korektní. Sedlo si to a spolu se Šponiarem vytvořili smrtelné duo. Roh Šponiara na zadní tyč si našel ve výskoku Baran a prudkou hlavou trefil přesně do šibenice. 4:2. Další akci si opět mohli diváci užít z blízka. Z jejich strany přišla přesná nahrávka na Šponiara, ten se neunáhlil a dál nabídl mičudu na druhé straně postavenému Baranovi. Ani můj skok a následný skluz po bahínku nezabránil vstřelení branky. 4:3. A mladým se dařilo dál. Jedna povedená fotbalová disciplína střídala druhou. Kaňákova pumelice z 10m pod břevno dokonala srovnaní skóre. 4:4 . V tu chvíli se začalo na novo. Jenže mladých bylo snad v tu chvíli o pět hráčů více 😃. Ale nikdo nechtěl prohrát a začala pravá divočina.

Zmrtvýchvstání starých přišlo po rohu. Obrana vypomohla útoku. Ideální centr zapadl před branku a Lukáš Koval prostřelil vše, co před ním stálo a vrátil „starým“ vedení. 5:4. O chvíli později se na druhé straně Kubovi Křenkovi otevřela ulička mezi hráči a prudkou ranou k tyči opět srovnal výsledek. 5:5. Ani Matěj Křenek v dresu mladých se nenechal zahanbit. Po povedené akci uprostřed hřiště napálil mičudu k tyči. Mladíci se tak poprvé ujali vedení. 5:6. Eufórii na jejich straně byla hodně znát, ale netrvala dlouho. Naštěstí po obdržené brance se mi povedl výkop. Marinov sklepl Boháčovi a ten zavelel ke steči. Navedl si míč na levou nohu a střelou po zemi nedal Bílkovi šanci 6:6. Upřímně, nevím, kde se to v mém mužstvu vzalo, že jsme celý zápas dokázali udržet krok s mlaďochy. Průběh utkání se musel přítomným divákům hodně líbit. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Obranu v tu chvíli hodně drželi Tománek a Mroviec. Snad se také mé maličkosti povedl nějaký ten zákrok. Nemá smysl zmiňovat zrovna ten, kdy jsem slabší levou podruhé v utkání doslova „namazal“ Lukášovi Slobodovi, aby netrefil prázdnou branku :-D. Musím klukům poděkovat, že mě neseřvali, ale vrhli se do útoku s touhou zpátky otočit vývoj utkání na naší stranu. Staříci se rvali a po delším obléhání soupeřovy branky a skrumáži se k míči dostal Jarek Blahuta a nějak to do branky prostě procedil. 7:6. Poslední branka tohoto utkání padla chvíli před koncem. Svůj silvestrovský hattrick si připsal Boháč Martin a stanovil konečné skóre 8:6 pro „staříky“.

Takové drama silvestrovský fotbálek v Bašce dlouho nepamatuje. Kdo přišel, určitě nelitoval. Samozřejmě nemohl chybět ani pozápasový rozbor a přání všeho dobrého do roku 2020. Jen to nejlepší přejeme také všem čtenářům Zpravodaje a fanouškům bašťanské kopané.děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 17. kolo

Stachovice : TJ Sokol Baška 3:0

Dorost | 15. kolo

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška 3:0

Starší žáci | 15. kolo

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška 19:0

Mladší žáci | 3. kolo

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška 2:2

 

příští kolo

Muži 20.04. | 16:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Palkovice

Dorost 20.04. | 13:00

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška

Starší žáci 18.04. | 16:30

TJ Sokol Baška : TJ Pražmo-Raškovice

Mladší žáci 16.04. | 16:30

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Lískovec

St. přípravka A 15.04. | 16:00

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Baška

St. přípravka B 15.04. | 16:00

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka A 23.04. | 16:00

První SC Staré Město : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 23.04. | 16:00

První SC Staré Město : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

 

1 Ostravice 37
2 Stachovice 37
3 Palkovice 31
4 Jeseník n. O. 31
5 Jistebník 29
6 Skotnice 25
7 Odry 24
8 Veřovice 21
9 Baška 18
10 Fryčovice 17
11 Trojanovice I 15
12 Klimkovice 13
13 Vlčovice 9
14 Spálov 6


DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka 

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist