TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Na hřišti se celý den sportovalo

Poslední červnová sobota byla v Bašce ve znamení sportu. V dopoledních hodinách byla na programu ukázka parkurového skákání pod vedením místního „koňáka“ Petra Miloně. Beskydská podkova se do kunčického areálu vrátila po dlouhých šesti letech a rozhodně bylo na co koukat. Špičkové výkony jezdců, ale i jejich čtyřnohých miláčků byly doslova dechberoucí. Na své si rovněž přišli nejmenší návštěvníci, kteří měli příležitost si vyzkoušet jízdu na, o něco menších, ponících. Dopolední program doplnily ukázky hipoterapie. Čtyřnohé krasavce následně vystřídali krasavci plechoví. „Spanilá jízda“ novodobých, ale i historických motocyklů a automobilů přivezla pod vedením Václava Prachaře vlajku Kunčiček. Ta byla převezena z Hostince U mlýna do Restaurace Na hřišti, kde bude dalšího půlroku vyvěšena. Na pomyslný závěr dopoledního programu měli návštěvníci možnost shlédnout ukázku bojového umění pod vedením místního mistra, pana Reného Kaňoka.

Pořadatelé akce připravili na odpolední hodiny soutěže pro příchozí „partičky“. Specialitou pro přihlášené týmy byla soutěž v „letním biatlonu“, kdy štafetu v běhu doplnily dovednostní soutěže ve střelbě z luku a airsoftu. Následoval turnaj v nohejbale a ve volejbale. Na vedlejším hřišti se představili místní nadšenci poměrně neznámého sportu „slackline“ (balancování, chůze a skákání po popruhu), kteří pomohli vyzkoušet si tento sport i zájemcům z řad návštěvníků.

Nebyl by to sportovní den na fotbalovém hřišti, kdyby nedošlo také na tento nejrozšířenější kolektivní sport planety. A začalo se rovnou oslavami. Starší žáci TJ Sokol Baška v ročníku 2014/2015 vyhráli okresní přebor kopané v této kategorii a na místní trávník jim přišli pogratulovat zástupci fotbalového oddílu TJ Sokol Baška, předseda Okresního fotbalového svazu, pan Zdeněk Duda nebo místostarosta Obce Baška, pan Martin Čajánek. Se svou gratulací mladším spoluhráčům z oddílu přišli rovněž hráči mužského týmu.

Sportovní odpoledne poté vygradovalo přátelskými utkáními. Nejprve se návštěvníkům chtěli ukázat bašťanští žáci, kteří přivítali v přátelském utkání rivala ze sousedních Janovic. Po statečném boji, kdy naši hoši museli otáčet výsledkové skóre v závěru utkání, nakonec janovické přehráli 4:3.

Tečkou za sportovním dnem bylo mezinárodní utkání „starých gard“. Veteráni Bašky na svém hřišti přivítali slovenské přátele z oddílu FK Slovan Podvysoká. Každý sportovec chce na hřišti vyhrát, proto také zde se bylo na co dívat. Pánové ukázali, že neztratili nic ze své houževnatosti a bojovnosti o každý míč, stejně jako z fotbalových kvalit. Zápas se nesl v duchu fair-play a s úsměvem na rtech. Hosté z Podvysoké byli v tomto klání nakonec úspěšnější a vyhráli 2:0.

Zábava, která provázela návštěvníky celým sportovním dnem, poté volně pokračovala ve večerních hodinách za zvuku hudby a všeobecného spokojeného veselí.

Pořadatelé akce by tímto rádi poděkovali všem lidem a organizacím za pomoc, kterou poskytli před nebo během Beskydské podkovy a Sportovního dne obce. Děkujeme všem zúčastněným sportovcům a v neposlední řadě také partnerům akce za podporu a spolupráci.

Fotogalerii naleznete ZDEděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 25. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Ostravice 1:5

Dorost | 10. kolo

Písek/Bukovec : TJ Sokol Baška 6:2

Starší žáci | 13. kolo

TJ Sokol Lískovec : TJ Sokol Baška 7:3

Mladší žáci | 10. kolo

TJ Sokol Baška : MFK FM 2:0

 

příští kolo

Muži 16.06. | 17:00

Spálov : TJ Sokol Baška

Dorost

 

Starší žáci 15.06. | 17:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hukvaldy

Mladší žáci

 

St. přípravka A

 

St. přípravka B

 

Ml. přípravka A 22.05. | 16:00

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 22.05. | 16:00

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 56
2 Palkovice 55
3 Stachovice 54
4 Jeseník n. O. 52
5 Jistebník 47
6 Skotnice 42
7 Veřovice 40
8 Odry 33
9 Fryčovice 27
10 Trojanovice I 22
11 Vlčovice 19
12 Baška 18
13 Klimkovice 16
14 Spálov 16


DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka  

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist