TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Dorostenci vyhráli v Ostravě

K prvnímu zápasu sezony 2021/22 jeli naši chlapci do Ostravy, kde byli soupeřem TJ Unie Hlubina – Mladší dorost, hrající Krajský přebor.

Pro domácí byl zápas, který se hrál v nově zrekonstruovaném areálu Hlubiny, generálkou na boje v Krajském přeboru. Po předzápasové průtrži mračen se nakonec hrálo na hřišti s UT, na které si někteří naši hráči zahráli poprvé v životě.

Po úvodním předpokládaném tlaku domacích, který jsme však přečkali bez úhony, se naši borci uklidnili a vyrovnali hru. Zahrozili jsme několika střelami na branku, které však brankář Hlubiny bez problémů chytil. Domácí měli více ze hry, ale do šancí se dostávali, přes naši pozorně hrající obranu, jen velice těžko. A když už dobrou střeleckou příležitost měli, překazil domácím radost brankář Bužga. Po úvodních 45-ti minutách jsme tak na Hlubině branku neviděli – 0:0.

Druhý poločas jsme naopak začali velice aktivně my. Hlubinští, možná trochu zaskočeni, vyrobili hrubku ve středu hřiště a přečíslení řešili pouze za cenu faulu v pokutovém území. Rozhodčí zápasu nařídil pokutový kop, který proměnil Szalbot – 0:1. Po obdržené brance domácí přidali, ale podobně jako v poločase prvém, naráželi na dobrou obranou hru Bašky v čele s dobře chytajícím Bužgou. Několik slibných šancí zahodili dorostenci Hlubiny svou zbrklostí a velice nepřesnou koncovkou. Po úniku Černého jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, ale šanci jsme nedokázali dotáhnout do konce. V 74. minutě napřáhl ke střele z poměrné velké vzdálenosti Szalbot a s pomocí mokré umělé trávy a hrubé chyby brankáře, kterému míč proklouzl mezi nohama, rozvlnil síť Unie podruhé – 0:2. Závěr zápasu jsme zvládli velice dobře. Ač nás domácí přehrávali a po střele z přímého kopu nás zachránila tyč, měli jsme dvě stoprocentní brankové příležitosti, z nichž hlavně ta Uhlířova po gólu přímo volala.

Zápas jsme tak dovedli do vítězného konce a navíc bez inkasované branky, což se proti soupeři o dvě soutěže výš určitě cení. Všichni hráči, kteří se zápasu zúčastnili, zaslouží pochvalu a poděkování za předvedený výkon. Výsledek přeceňovat ale nebudeme a povzbuzení výhrou se vrátíme do tréninkového procesu. Další přípravný zápas čeká naše dorostence v neděli 15.8., kdy se ve Staříči utkáme s bývalým účastníkem Krajského přeboru, který bude tuto sezonu hrát Okresní přebor jako naše družstvo.

TJ Unie Hlubina vs. TJ Sokol Baška 0:2 (0:0)

Branky: 58. z penalty a 74. Szalbot

Žluté karty: Szalbot, Černý

Sestava Baška: Bužga – Pekárek, Bongilaj, Žídek, Hušta (46. Karásek) – Šiška (62. Konečný), Ondřej, Szalbot, Lučan (75. Krnáč) – Černý (85. Cibuliak), Uhlíř (82. Marek) připraven byl náhradní brankář Chýlek

Trenéři: Adam a Tomáš Kautský

 děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 1. kolo

TJ Sokol Hnojník : TJ Sokol Baška 5:2

Mladší žáci | 3. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hukvaldy 3:6

 

příští kolo

Muži

 

Mladší žáci

 

St. přípravka

 

Ml. přípravka A

 

Ml. přípravka B

 

Aktuální umístění

MUŽI: 1.B třída sk. C (tabulka ZDE)

 

1 Oldřichovice 31
2 Věřňovice 24
3 Sedliště 22
4 Vendryně 21
5 Petřvald 21
6 Baník Orlová 20
7 Nýdek 20
8 Hnojník 20
9 Inter. Petrovice 17
10 Horní Žukov 17
11 Dobrá 16
12 Lískovec 14
13 Baška 13
14 Dětmarovice 4
© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist