TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Dorostenci vyhráli v Ostravě

K prvnímu zápasu sezony 2021/22 jeli naši chlapci do Ostravy, kde byli soupeřem TJ Unie Hlubina – Mladší dorost, hrající Krajský přebor.

Pro domácí byl zápas, který se hrál v nově zrekonstruovaném areálu Hlubiny, generálkou na boje v Krajském přeboru. Po předzápasové průtrži mračen se nakonec hrálo na hřišti s UT, na které si někteří naši hráči zahráli poprvé v životě.

Po úvodním předpokládaném tlaku domacích, který jsme však přečkali bez úhony, se naši borci uklidnili a vyrovnali hru. Zahrozili jsme několika střelami na branku, které však brankář Hlubiny bez problémů chytil. Domácí měli více ze hry, ale do šancí se dostávali, přes naši pozorně hrající obranu, jen velice těžko. A když už dobrou střeleckou příležitost měli, překazil domácím radost brankář Bužga. Po úvodních 45-ti minutách jsme tak na Hlubině branku neviděli – 0:0.

Druhý poločas jsme naopak začali velice aktivně my. Hlubinští, možná trochu zaskočeni, vyrobili hrubku ve středu hřiště a přečíslení řešili pouze za cenu faulu v pokutovém území. Rozhodčí zápasu nařídil pokutový kop, který proměnil Szalbot – 0:1. Po obdržené brance domácí přidali, ale podobně jako v poločase prvém, naráželi na dobrou obranou hru Bašky v čele s dobře chytajícím Bužgou. Několik slibných šancí zahodili dorostenci Hlubiny svou zbrklostí a velice nepřesnou koncovkou. Po úniku Černého jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, ale šanci jsme nedokázali dotáhnout do konce. V 74. minutě napřáhl ke střele z poměrné velké vzdálenosti Szalbot a s pomocí mokré umělé trávy a hrubé chyby brankáře, kterému míč proklouzl mezi nohama, rozvlnil síť Unie podruhé – 0:2. Závěr zápasu jsme zvládli velice dobře. Ač nás domácí přehrávali a po střele z přímého kopu nás zachránila tyč, měli jsme dvě stoprocentní brankové příležitosti, z nichž hlavně ta Uhlířova po gólu přímo volala.

Zápas jsme tak dovedli do vítězného konce a navíc bez inkasované branky, což se proti soupeři o dvě soutěže výš určitě cení. Všichni hráči, kteří se zápasu zúčastnili, zaslouží pochvalu a poděkování za předvedený výkon. Výsledek přeceňovat ale nebudeme a povzbuzení výhrou se vrátíme do tréninkového procesu. Další přípravný zápas čeká naše dorostence v neděli 15.8., kdy se ve Staříči utkáme s bývalým účastníkem Krajského přeboru, který bude tuto sezonu hrát Okresní přebor jako naše družstvo.

TJ Unie Hlubina vs. TJ Sokol Baška 0:2 (0:0)

Branky: 58. z penalty a 74. Szalbot

Žluté karty: Szalbot, Černý

Sestava Baška: Bužga – Pekárek, Bongilaj, Žídek, Hušta (46. Karásek) – Šiška (62. Konečný), Ondřej, Szalbot, Lučan (75. Krnáč) – Černý (85. Cibuliak), Uhlíř (82. Marek) připraven byl náhradní brankář Chýlek

Trenéři: Adam a Tomáš Kautský

 děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 25. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Ostravice 1:5

Dorost | 10. kolo

Písek/Bukovec : TJ Sokol Baška 6:2

Starší žáci | 13. kolo

TJ Sokol Lískovec : TJ Sokol Baška 7:3

Mladší žáci | 10. kolo

TJ Sokol Baška : MFK FM 2:0

 

příští kolo

Muži 16.06. | 17:00

Spálov : TJ Sokol Baška

Dorost

 

Starší žáci 15.06. | 17:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hukvaldy

Mladší žáci

 

St. přípravka A

 

St. přípravka B

 

Ml. přípravka A 22.05. | 16:00

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 22.05. | 16:00

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 56
2 Palkovice 55
3 Stachovice 54
4 Jeseník n. O. 52
5 Jistebník 47
6 Skotnice 42
7 Veřovice 40
8 Odry 33
9 Fryčovice 27
10 Trojanovice I 22
11 Vlčovice 19
12 Baška 18
13 Klimkovice 16
14 Spálov 16


DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka  

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist