Tříbodová "kopaná" s rezervou Dobré II

Po vítězném zápase v Hrádku čekal mužstvo Bašky v domácím utkání tým Dobré B, který uzavírá tabulku okresního přeboru. Proto bylo povinnosti Bašky potvrdit body z venku! Baška nastoupila v pozměněné sestavě oproti předchozímu utkání díky zranění Číže, Stanczaka a také omluveného Gondy. Jak už to bývá Baška v zápasech s mužstvy ze spodních pater tabulky horko těžko bojuje o vítězství.

Po slibném začátku v prvních deseti minutách, kdy se několikrát dostala do šestnáctky hostů a nevyužila tyto příležitosti, se to potvrdilo. Hráči začali kazit přihrávky, nasazení opadlo a hrál se ne zrovna pohledný fotbal. Hosté přebrali iniciativu a svou převahu vyjádřili několika rohovými kopy či standartními kopy. Při jednom protiútoku dokonce střelou z větší vzdálenosti trefili břevno domácí branky. V první půli tedy zejména v jeho druhé části měli více šancí hosté, které díky nepřesnosti svých hráčů, případně zákrokům brankáře Kimly nevyužili.

Druhá půle začala ve stejném duchu jako první, s řadou nepřesností v kombinací domácích. Čekalo se zda někdo dostane vedení na svou stranu. Baška přeskupila hráče na postech oproti první půli a také prostřídala. Nakonec se objevila i nějaká ta šance, když tu největší nedokázal proměnit Juřica. Rozhodnutí přišlo v posledních 10 minutách, když po průniku domácího Slobody, mířila zpětná přihrávka v šestnáctce na Dudka, který byl faulován obráncem Dobré. Byl odpískán pokutový kop, který proměnil Plonka. Malou chvíli na to udělali hosté chybu v rozehrávce ve své šestnáctce, míč získal střídající Carbol a pohodlně zvyšuje do prázdné brány vedení Bašky na konečných 2:0. Potvrdilo se tolik omýlané, že fotbal nemá logiku… V minulých zápasech, kdy Baška hrála pěkný kombinační fotbal s řadou příležitostí tak prohrála, a dnes naopak po nepřesvědčivém výkonu bere 3 body za vítězství.

Přejeme si a věříme, že svou bodovou bilanci navýší Baška v příštím utkání na horké půdě ambiciozních Řepišť.

TJ Sokol Baška vs. TJ Sokol Dobrá "B" 2:0 (0:0)

sestava Bašky: F. Kimla - Podžorný, Tománek, Horňák (25' Dudek), M. Boháč (58' Baran) - Michálek (82' Faldyna), Halama, Plonka, Sloboda - Vavrinec, Juřica (66' Carbol)

autoři branek: 82' Plonka (P), 84' Carbol

trenér: Eduard Oslejšek