Vítězství v Hrádku

Hráči Bašky zajížděli v neděli 5.října na hřiště Tělovýchovné jednoty Sokol Hrádek. Tento soupeř odehrál v domácím prostředí 3 utkání a neztratil v nich ani bod. Baška chtěla tuto sérii soupeři přerušit a dovézt ztracené body po domácím utkání s Hukvaldy. Hned od začátku byli hráči Bašky aktivní a i přes nerovný terén se snažili kombinační hrou prosadit. Měli více ze hry a prvních 10 minut domácí téměř k ničemu nepustili. Baška začala s pěti hráči v záložní řadě a na hrotu s Vavrincem. Hru se snažili přenášet do stran, na kterých opět operovali „bašťanské motorky“ Sloboda s Čížem. Bylo to trochu těžší, protože hřiště v Hrádku není moc široké a tak musely být přihrávky řádně načasovány.

Domácí hráči z šířky hřiště těžili především při autových vhazováních, které putovaly do vápna až k brankáři. Po jednom takovém autu se domácí dostávají do vedení. I když si myslím, že gól asi neměl platit, protože míč putoval do branky přímo z rukou házejícího hráče, aniž by se ho někdo dotknul před brankovou čárou. Bylo to trochu kruté pro hráče Bašky, neboť do té doby byli páni na hřišti. Celkově hra domácího Hrádku byla založena na těchto dlouhých autech, při kterých do šestnáctky chodili i stopeři. Baška ovšem pokračovala dál ve své hře a vytvářela si dostatek příležitosti ke vstřelení branky. Ovšem opět to proměňování… Po půlhodině hry přeskupil trenér Oslejšek řady, když záložní řada přešla na hru ve čtyřech a do útoku k Vavrincovi šel z obrany Gonda. Což přineslo ovoce, když po velmi pěkné kombinační akci putoval míč do strany, odkud centr Číže proměňuje Gonda hlavičkou ve vyrovnávací branku. Nedlouho potom putují hráči Bašky sami na domácího gólmana. Ovšem i tuto tutovku dokážou zahodit a neproměnit. Do šaten se tedy odchází za nerozhodného stavu 1:1.

V druhé půli Baška nadále hraje aktivně a vytváří si další šance. Opět ovšem zakončené bez úspěchu! Do druhého poločasu už nenastoupil zraněný Číž, takže útoky se táhly především po straně kde hrál Sloboda. Stejně jako v první půli dosáhla Baška gólů po centru z boku, když tentokrát se do role nahrávače dostal Gonda a jeho centr hlavičkuje do brány Vavrinec. To běžela 56.minuta.

Při několika dalších brejcích mohla Baška své vedení navýšit, ale opět chyběla přesnost. Domácí hnal do útoku ve středu zálohy hrající Páv, který dirigoval hru domácích. Možnost vyrovnat měli domácí ve dvou příležitostech, do kterých se dostali po chybách Bašky, ale to jim znemožnil opět výborně chytající Kimla. A tak když ani po svých dlouhých autech do šestnáctky se domácím nepodařilo vyrovnat, odvezla si Baška tolik potřebné body za vítězství 2:1. Ty musí ovšem potvrdit ve svém domácím utkání proti Dobré B v sobotu 11.října.

Kaňkou utkání bylo zranění Číže, který v podzimní části do utkání už zřejmě nenastoupí. Doufáme, že se zranění bude dobře hojit a přejeme mu brzké uzdravení!

TJ Sokol Hrádek vs. TJ Sokol Baška 1:2 (1:1)

sestava Baška: F. Kimla - Michálek, Gonda (Urban), Stanczak, Tománek - Sloboda, Halama, Dudek (Horňák), Plonka, Číž (Podžorný) - Vavrinec

autoři gólů: Gonda, Vavrinec

trenér: Eduard Oslejšek