TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Remíza s Nošovicemi - opět

Po předchozím zkaženém utkání v Tošanovicích jsme se, netradičně v neděli, poprvé v novém soutěžním ročníku představili na domácím hřišti. Na podmáčeném hřišti jsme přivítali fotbalisty z SK Nošovice-Lhoty, se kterými jsme v minulém ročníku pokaždé remizovali. Fakt, že se bude historie opakovat, si v naší kabině nepřipouštěl nikdo.

Začátek utkání byl vzhledem k četným kalužím na hřišti hodně opatrný, jakoby všichni vyčkávali na případné chyby soupeře. Ty nakonec přišly. Ve 20 minutě naservíroval navrátilec Petr Juřica krásný balón Čížovi, který stál před prázdnou brankou. Bohužel jeho zakončení postrádalo potřebnou rozvahu a míč skončil na rohovém praporku. Radim Číž se mohl po chvíli rehabilitovat nádherným volejem přes hlavu, ale jeho parádní pokus brankář hostí stejně bravůrně vyrazil mimo bránu. První poločas i nadále pokračoval festivalem zahozených šancí, kdy své pokusy postupně spálili Vavrinec, Juřica i Sloboda. Také proto se šlo do šaten za bezbrankové remízy.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním vybojovat první sezónní vítězství. Některé útoky nám zastavily odpískané ofsajdy, jiné náš nedůraz v zakončení. Po hodině tvrdé bitvy na těžkém terénu jsme se však dočkali. Po faulu na Radima Číže zahrával Martin Boháč přímý volný kop a ideálně našel hlavičku nabíhajícího Martina Vavrince, 1:0.

Inkasovaný gól byl pro hostující hráče impulsem se více věnovat ofenzivě. Jejich pressing byl čím dál vytaženější, ale vážnější situaci před bránou si nevybojovali. Poslední dvacetiminutovka se nesla ve znamení našich zbytečných ztrát balónu a tím nutností více bránit množící se útoky hostů. Na riskantnější ofenzivu soupeře jsme mohli odpovědět druhým gólem z některých našich breaků, ale jejich provedení se neslo bohužel v duchu našich posledních zápasů. A tak přišel krutý trest. V poslední minutě zápasu poslal za naší obranu výbornou kolmici střední záložník. Po tvrdém šprajcu jednoho z útočníku a našeho vyběhnuvšího brankáře se odrazil a postavil balón přímo na kopačku hostujícího útočníka. Bohužel pro nás, ten z neskutečného úhlu přesně trefil naší prázdnou branku.

S pocitem českých reprezentnatů inkasujících gól v poslední minutě zápasu proti Řecku v semifinále ME 2004 jsme se snažili ihned po rozehrání vybojovat poslední možnost, jak ohrozit nošovickou branku. Po faulu na Slobodu dokonce přišel přímý kop rozehrávaný v blízkosti rohového praporku, bohužel hostující obrana nám již nedovolila zvrátit ztrátu 2 bodů.

TJ Sokol Baška vs. SK Nošovice-Lhoty 1:1 (0:0)

sestava TJ Sokol Baška: Bernatík – Baran (29‘ Horňák), Stanczak, Tománek, Boháč M. – Číž (78‘ Michálek), Halama, Dudek, Sloboda – Juřica, Vavrinec
trenér: Eduard Oslejšek
autor gólu: 23‘ Vavrinec

 

děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 15. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hukvaldy 2:0

Žáci | 4. kolo

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška 2:1

 

příští kolo

Muži 21.03. | 15:00

SK Pržno : TJ Sokol Baška

Žáci

 

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
1 Baška 33
2 Janovice 31
3 Hukvaldy 31


ŽÁCI: OP 99,00 (6+1) (tabulka ZDE)

místo družstvo body
1 Raškovice 27
2 Baška 24
3 Bystřice 24

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist