TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Zasloužená dělba bodů s rezervou Dobré

Poslední venkovní podzimní utkání jsme odehráli na půdě, v poslední době rozjeté, rezervy Dobré. Počasí dělalo čest svému názvu, bylo skutečně dušičkové. Na mokré trávě se hrál vcelku svižný, vyrovnaný fotbal, ale oba týmy měly evidentní problém se skluzem míče. Domácí nás větrali po lajnách, my jsme se snažili o rychlou přihrávku na naše útočníky, ale pozice přihrávajících byla ztížena jejich neustálým pohybem v ofsajdových pozicích. Po jednom z útoků domácích po jejich pravé straně jsme ve vápně neodkopli míč, který jsme měli na noze a ten propadl na domácího hráče, který s pomocí tyče, břevna a znovu břevna dostal míč do naší sítě. V tom okamžiku jsme začali hrát a výsledkem byl gól, kdy po trestném kopu ze strany hlavičkoval Míša Pokluda, domácí gólman ještě stačil vyrazit, ale na dorážku matadora Edy Stanczaka už byl krátký. Vyrovnáno. I přes další šance, či jejich náznaky na obou stranách se už nic zásadního v první půli nestalo.

Do druhého poločasu nastoupili pouze domácí, neboť naši hráči byli duchem zcela mimo a zřejmě ani nevnímali, kde a z jakého důvodu jsou na hřišti. Proto přišel zákonitý trest a domácí jdou znovu do vedení. Je nutno s tím něco udělat a tak přichází Tomáš Horňák a najednou nás je plné hřiště. Svým výkonem strhl i ostatní a je tu jiný tým. Postupně nevyužíváme loženky jako hlava Lukáše Slobody, střela Franty Végha Pánu Bohu do oken, či na poslední chvíli ukopnutý míč z lajny před Lukášem Slobodou. Tím, jak otvíráme hru se samozřejmě i domácí dostávají do brejků a hraje se nahoru dolů. Naše vůle po góĺu je nakonec korunována vyrovnáním dvě minuty před koncem, kdy po pravé straně zatahuje míč Pavel Kowalczyk, nachází ve vápně Frantu Végha a ten přináší radost do našeho tábora. Do konce hrací doby se oba týmy snažily o změnu skóre, ale doba už byla příliš krátká a tak se nakonec rozešly s asi spravedlivou remízou. Pořád tak držíme velmi dobrou bilanci z venkovních hřišť a zůstáváme ve hře o podzimní umístění na bedně. Soutěž je letos neskutečně vyrovnaná a žádné utkání není předem rozhodnuto. Nás čekají v tom posledním domácím Nošovice.

TJ Sokol Dobrá : TJ Sokol Baška 2:2 (1:1)

Baška: Škarabela – Kowalczyk, Hrubý, Stanczak, Boháč T. – Tománek, Plonka (59´ Horňák), Pokluda, Boháč M. (40´ Sloboda) – Végh, Číž
trenér: Eduard Oslejšek
autoři branek: Eduard Stanczak , František Véghděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 1. kolo

TJ Sokol Věřňovice : TJ Sokol Baška 7:1

Dorost | 4. kolo

TJ Písek : TJ Sokol Baška 7:2

 

příští kolo

Muži

 

Dorost

 

St. přípravka

 

Ml. přípravka A

 

Ml. přípravka B

 

Aktuální umístění

MUŽI: 1.B třída sk. C (tabulka ZDE)

místo družstvo body
12 Loko. Petrovice B 9
13 Baška 6
14 Mosty 0

 

DOROST OP FM (tabulka ZDE)

místo družstvo body
8 Hukvaldy 6
9 Baška 4
10 Oldřichovice 4

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist