Domácí vítězství nad lídrem soutěže

Po propadáku v Palkovicích, kde hráči byli snad ještě „opařeni“ tím hrozným poločasem s Janovicemi, když přišli o třígólové vedení, jsme na domácím hřišti přivítali vedoucí tým tabulky Ostravici. V sestavě došlo k několika změnám či přesunům. Obranu vyztužil povolaný Kowalczyk a bylo to znát. V družstvu hostů chyběli někteří hráči pro zranění, nikoliv však špílmachr Stýskala, který režiroval hru Ostravice.

Dnes se Baška představila v úplně jiném světle než v Palkovicích a hned od úvodním minut byla znát její chuť po bodech. Hned ve 3. minutě mohla jít Baška do vedení po hlavičce Číže, ovšem brankář Ostravice Boháč stál na správném místě a šanci likviduje, když vyráží míč na roh. První polovina poločasu byla v režii Bašky, která držela míč na svých kopačkách a snažila se přes své útočníky dostávat do brejků anebo z boků centrovanými míči do šestnáctky vytvářet tlak na soupeře. Ostravice spíš vyčkávala a čekala na své příležitosti udeřit. Šanci dostat se do vedení měla znovu Baška, když se snažil domácí Végh z boku přehodit gólmana hostů, ale netrefil bránu. Ostravici nabídli domácí velkou příležitost k vedení po velké hrubce, když dávali malou domů, kterou zachytil hostující Kurečka. Naštěstí byl touto možností tak zaskočen, že svou příležitost promarnil. Domácí si museli také dávat pozor na fauly kolem hranice šestnáctky, neboť trestné kopy v provedení ostravického Stýskaly jsou nebezpečné. V první půli měla Ostravice možnost dvou přímých kopů, které skončily mimo bránu domácích. A tak v závěru první půle opět Baška převzala iniciativu, kdy kopala několik rohů či měla centrovaných míčů do šestnáctky, při jednom z nich se srazili nepříjemně hostující hráči. Těsně před koncem první půle měl opět gólovku domácí Číž, když po křižné přihrávce putuje k šestnáctce sám. Jeho střela kolem vybíhajícího hostujícího brankáře ovšem míjí opuštěnou branku. Poločas tak končí smírně bez branek.

Druhý poločas pokračoval v dobývání branky Ostravice domácími hráči. Hosté byli často zaměstnáváni domácími útočníky. Odolávali až do 56. Minuty, když po jednom centru z boku hlavičkuje Végh do tyče, míč se odrazí zpět do šestnáctky a důrazný Boháč M. doráží míč do branky. Baška se dostává do vedení a nadále má více ze hry. Nadále přichází i další šance a nevypadá to na nějaký „útlum ve hře druhých poločasů“ ze strany Bašky. Ostravici drží gólman Boháč, který likviduje další hlavičku domácích v podání Tománka. A také vytahuje trestný kop. Další velká příležitost domácích končí na břevně. To po jedné kombinační akci putuje míč od lajny k volnému Slobodovi, který přímo z jedné posílá míč do břevna. Ten se odráží zpět do pole, tentokrát ale Ostravice je u míče dřív a posílá ho do bezpečí. Krásný moment utkání přichází v 82.minutě, když se domácí kanonýr Végh dostává po lajně přes tři hráče Ostravice a vbíhá z boku do šestnáctky. Poté nekompromisně zavěšuje k tyči „pod víko“ a navyšuje zasloužené vedení Bašky na 2:0. Hosté otevírají víc svou obranu a snaží se aspoň snížit, což nahrává domácím na brejky. Do dvou dalších se dostal Végh, ale ani jeden už nevyužil. A tak utkání končí vítězstvím Bašky 2:0.

Pro Bašku příjemná vzpruha po předchozích dvou zápasech, kterou by mohla potvrdit ve dvou zbývajících utkáních podzimu. I když venkovní utkání v Dobré nebude vůbec jednoduché, neboť soupeř z Dobré se v druhé polovině podzimu zvedl a sbíral jeden bod za druhým.

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Ostravice 2:0 (0:0)

Baška: Škarabela – Kowalczyk, Hrubý, Stanczak, Boháč T. – Tománek (88´ Baran), Plonka, Pokluda, Boháč M. (80´ Horňák) – Végh (90´ Bugna), Číž (60´ Sloboda)
trenér: Eduard Oslejšek
autoři branek: Martin Boháč , František Végh