TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Zasloužené vítězství našich mužů v Bukovci

V dalším utkání jsme zajížděli na hrbolatou půdu Bukovce, který doposud bodoval jen na domácím hřišti. Baška má naopak lepší bilanci na venkovních hřištích, kde se ji zatím daří a získala plný počet bodů. I v tomto utkání jsme chtěli získat body. Proto bylo potřeba hrát zodpovědně hned od začátku, přistupovat zodpovědně k domácím hráčům a snažit se hrát co nejjednodušeji. Kombinačně se opravdu v Bukovci moc hrát nedá, ať už kvůli rozměrům hřiště nebo hrbolům.

V sestavě došlo k několika přesunům. Na předstoperovi hrál Boháč Tomáš, který měl velmi dobré utkání – vyhrával hlavičkové souboje a také v ostatních soubojích byl úspěšný. I díky tomu se domácí nedostávali do nějakých šancí. Měli jsme mírnou převahu od úvodních minut. Pokoušeli se sbírat balóny a co nejjednodušeji je dostat dopředu na naše agilní útočníky Végha s Čížem. Vcelku se nám dařilo získávat míče, ale finální přihrávky dopředu by potřebovaly delší hřiště, aby je nemohl sbírat domácí brankář. A když už se podařilo, tak jsme byli v ofsajdu. Krásnou střelu přímo z voleje měl zhruba v 10.min kapitán Pokluda, kdy nechybělo moc a vymetl šibenici v domácí bráně. Nadále jsme hráli trpělivě a měli víc ze hry. Odměnou byl úvodní krásný gól Plonky, který využil poskytnuté výhody po faulu na Pokludu. Rázně se opřel levačkou do míče a jeho rána „angličanem“ od břevna končí v bráně Bukovce. Baška se ujímá vedení a pokračuje v převaze. Domácí se k vážnému ohrožení branky nedostávají, hrozí jen několika rohovými kopy. A tak na druhé straně trestá Baška a zvyšuje své vedení na dva góly. Při jednom z protiútoku krásně nachází Číž přihrávkou do křídla Végha a ten vniká z boku do šestnáctky domácích. Tam si počíná rutinérsky a obstřeluje domácího golmana. Do konce poločasu zůstává deset minut, ale stav už se nemění.

Do druhé půle se šlo s cílem udržet příznivý výsledek a případně ho navýšit z brejku, neboť domácí se budou snažit určitě vyrovnat a otevřou více hru. Dá se říct, že domácí opravdu mírně přebrali iniciativu v druhé půli a snaží se snížit. Ale opět nemají nějakou tutovou šanci, ostatní pochytá Škarabela. Naopak Baška měla v druhé půli dvě vyložené šance – kdy po krásné kombinační akci dostává Végh míč za obranu domácích a postupuje sám na brankáře. Tentokrát ovšem nedokáže obstřelit domácího gólmana jako v první půli a jeho střelu chytá brankář Bukovce. Druhou tutovou šanci měl Číž, který svou střelou míjí odkrytou domácí branku. A tak když se pak v závěru neujal ani žádný domácí roh, mohl si bašťanský gólman Škarabela připsat na své konto další vychytanou nulu a Baška další 3 body z hřiště soupeře. Snad bude v pořádku kapitán Pokluda, který musel být střídán po velmi tvrdém zákroku domácího hráče, který našemu hráči trefil dost nevybíravě holeň.

V příštím kole přivítáme na našem hřišti v derby tým Janovic. Doufejme, že přijde hodně fanoušků a utkání skončí vítězstvím Bašky.

TJ Beskyd Bukovec : TJ Sokol Baška 0:2 (0:2)

Sestava TJ Sokol Baška: Škarabela - Kowalczyk, Hrubý, Boháč T., Tománek - Horňák (88. Faldyna), Plonka, Pokluda (76. Baran), Boháč M. - Végh, Číž
Trenéři: vz. Jan Richter, Tomáš Bugna
Autoři gólů: Jan Plonka (19´), František Végh (35´)děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 1. kolo

TJ Sokol Věřňovice : TJ Sokol Baška 7:1

Dorost | 4. kolo

TJ Písek : TJ Sokol Baška 7:2

 

příští kolo

Muži

 

Dorost

 

St. přípravka

 

Ml. přípravka A

 

Ml. přípravka B

 

Aktuální umístění

MUŽI: 1.B třída sk. C (tabulka ZDE)

místo družstvo body
12 Loko. Petrovice B 9
13 Baška 6
14 Mosty 0

 

DOROST OP FM (tabulka ZDE)

místo družstvo body
8 Hukvaldy 6
9 Baška 4
10 Oldřichovice 4

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist