Důležité utkání jsme zvládli

V sobotu 14.5. 2022 zajížděla Baška k velice důležitému utkání do Mostu u Jablunkova. Pro záchranu a udržení 12. místa v tabulce byla povinnost pro Bašku zde vyhrát. Soupeři se doposud v soutěži nepodařilo bodovat, takže o to víc důležitý byl zisk tří bodů. Jak už bývá na jaře normální necestovala Baška k utkání kompletní a trenér musel zase improvizovat. Na lavičce náhradníků měl do hry pouze dva hráče z toho jeden byl brankář. A to ještě nastoupil do utkání se sebezapřením pro bolest zad Jirka Škola jako správný kapitán.

Na postu stopera musel zastoupit Michal Lys, který svou úlohu celkem zvládl, neboť domácí neměli v utkání moc příležitosti ke skórování. Baška od začátku utkání měla míč víc pod kontrolou než domácí a snažila se co nejdříve vstřelit branku. Ovšem hráči kolikrát situace řešili opačně než by měli a tak se skóre hned tak neměnilo. Domácího gólmana zkoušeli střely z dálky a naopak jak se dostali do šestnáctky a měli situaci zakončit střelbou, hledali ještě dalšího spoluhráče v šestnáctce. Baška měla dost možnosti skórovat po rohových kopech, kterých měli v první půli dostatek. Své útoky táhla Baška především po pravé straně přes agilního Horňáka a před ním hrajícího Fišera. Ti se několikrát dostali do šestnáctky domácích, ale ke vstřelení gólů to nevedlo. Domácí hráči ohrozili branku Bašky kdy vyslal nepříjemnou střelu vedle pravé tyče Lysek. Utkání řídil s přehledem zkušený rozhodčí Jantoš. Čas ubíhal a Baška stále nemohla dát gól, její nápor domácí odráželi až do závěru první půle, konkrétně do 43. minuty. To se k míči v šestnáctce dostal Filip Žilavý, už si chystal míč k zakončení, které mu přerušil domácí obránce faulem po němž následovala penalta. K míči se postavil stejně jako před týdnem v domácím utkání sám faulovaný hráč a také dnes se nemýlil. Baška tak do kabin šla s vedením 1:0.

Do druhého poločasu byl cíl jasný, nedostat žádný gól, vyvarovat se chyb a naopak navýšit své vedení. První minuty druhé půle se domácí hráči snažili s výsledkem utkání něco udělat, ale krom jedné situace, kdy domácí hráč centr do šestnáctky zakončil z jedné vysoko nad branku. S postupem času měla zpět převahu Baška. Její ofenzívu šel posílit v 66. minutě střídající Dobiáš, který nahradil mladého Fišera na pravé straně zálohy. Netrvalo moc dlouho a hned se dostal šance, první průnik a jeho tvrdou střelu ještě domácí brankář Jopek chytá. Ovšem v 70. minutě už svůj průnik do šestnáctky zakončuje Dobiáš přesně a Baška vede 2:0. Na branku Mostů se valí útoky zprava, zleva Kocúr, ale skóre se nemění. Po rohovém kopu mohl navýšit skóre opět Dobiáš, ale hlavičkuje nad. Takže utkání končí výsledkem 2:0 pro Bašku. Povinnost zisku 3 bodů byla splněna a Baška poprvé vítězí s čistým kontem.

MOSTY U JABLUNKOVA - BAŠKA 0:2 (0:1)

Branky: 43. Filip Žilavý 0:1 (pen.) 70. Michal Dobiáš 0:2

ŽK: 15. Lukáš Bednár – 73. Michal Lys; 77. Tomáš Horňák

Mosty u Jablunkova: Vojtěch Jopek – Lukáš Bednár, Petr Šafařík, František Malík, Ondřej Jochymek (K) – Matěj Samiec, Igor Lysek (29. Jan Gazur), Adam Puczok, Filip Židek – Jaroslav Kotek (84. Pavel Ćmiel), Petr Kufa(75. Maxim Pospěch)

TJ Sokol Baška: F. Kimla – Tomáš Horňák, Michal Lys, Jiří Škola (K) (81. Prášil J.), Tomáš Podžorný – Dan Fišer (66. Dobiáš Michal), Matěj Křenek, Patrik Třeštík, Roman Kocúr – Jakub Pavlík, Filip Žilavý