Druhý poločas opět rozhodl

Vendryně přijela do Bašky jako favorit utkání. Zatím žádné jarní kolo neprohrála a my se výsledkově i herně trápíme. Sobotní zápas Bašky proti Vendryni byl velice podobný průběhu zápasu s Nýdkem. Poměrně slušný první poločas zazdilo neproměňování šancí a následný několika gólový příděl. Ale pojďme postupně.

Úvodních deset minut bylo ve znamení oťukávání obou soupeřů, ale bez výraznějších šancí. Ty přišly v hostujícím brankovišti. Bašťanský Kocúr se šikovně protáhl mezi hráči za hostující obranu a na dvakrát slušně vystrašil vendryňského brankáře, který ztěží vytáhl míč na roh. Po jeho rozehrání měli hosté velký problém míč odkopnout do bezpečí, až doskákal k Petrovi Mroviecovi, ale jeho střelu z 10 metrů stihli hostující obránci zablokovat. Z velmi rychlého protiútoku hostů nás pěkným odebráním míče vysvobodil Sloboda a svižná hra na obě strany pokračovala. Hosté využívali strany a rychlé nohy mladých hráčů. Bašce se ale dařilo šance likvidovat v zárodku. A když už něco prošlo, tak mohlo být zle. Ve 22 minutě se po ukázkové uličce mezi obranu zjevil hostující hráč před Kimlou. Následný lob vyběhnutý bašťanský golman lapil, stejně jako pumelici hostujícího hráče z 26 minuty. Po půlhodině hry jsme ale už prohrávali. Nešikovné klepnutí přes kotníky v šestnáctce a odpískaná penalta pro hosty, kterou Neuman s přehledem proměnil. Hosté po vstřelené brance lehce polevili a Baška tak měla možnost se z inkasovaného gólu oklepat. Soupeře zatlačila před branku, ale vytoužebný efekt přišel až minutu před koncem poločasu, kdy se po špatné rozehrávce hostí dostal míč na Žilavého za obranu. Filip vyzkoušel "hokejový" blafák, hostující brankář mu podrazil nohy a na penalty to bylo 1:1. K exekci si míč postali sám Žilavý a gólem do šatny vyrovnal.

Před 14 dny jsme proti Nýdku vyklidili hřišti prakticky hned po úvodním hvizdu a přišel trest. Proti Vendryni pokračovala hra v obdobném rytmu jako první poločas, ale postupem času bylo patrné, že ztrácíme. Relativně uspávací taktika hostů byla nepředvídatelnými rychlými výpady nebezepečnější. V 53 minutě jsme si oddechli po hlavičce následující po rohu, kdy prudký míč prolétl kolem naší tyče. O tři minuty později se po protáhnutém přímém kopu dostal míč na volného vendryňského hráče a ten pálil jen těsně vedle Kimlovy branky. K první propagační střele z 30 metrů bašťanského Křenka jsme se odhodlali až po 20 minutách hry a z rychlého protiútoku se nám za obranu dostal vendryňský útočník, který zachoval chladnou hlavu, snažil se Klimlu oběhnout, ale faul jej poslal na zem. Třetí penalta utkání a rána do šibenice znamenala také třetí branku. O tři minuty později bylo v Bašce po nadějích na bodový úspěch. Rychlá kombinace kolem našich obránců a hostující Klus doslova vlétl do šestnáctky, když přízemní střelou na zadní tyč nedal Kimlovi žádnou šanci. Od té doby jsme, přiznejme si to, hráli na hřišti sparing partnera v pohodě hrající Vendryni. Jen špatná efektivita v zakončení hostujících hráčů nás chránila před větším výpraskem. Hosté se ale přece jen dočkali dalšího zářezu, když v 85 minutě se vendryňský Klus dostal za naší obranu. Ukázkově rozpohyboval tělo před Kimlou, který mu svou reakcí otevřel prostor a protože nabídku využil a branku trefil, tak stanovil skóre zápasu na 1:4. Poslední slovo zápasu mohla mít Baška, když hosté chybovali v rozehrávce a tu se podařilo zblokovat mladému Fišerovi, ale odraz míče byl příliš slabý na to, aby došel do brány a žádný ze spoluhráčů situaci nedoplnil.

Slibný poločas s hořkým vyústěním na konci.

Baška vs. Vendryně 1:4 (1:1)

Branky: 30. D. Neuman (p. 0:1), 44. F. Žilavý (p. 1:1), 66. V. Divina (p. 1:2) , 69. B. Klus (1:3) , 85. B. Klus (1:4)

TJ Sokol Baška: F. Kimla - T. Podžorný, J. Pavlik 66. D. Fišer), M. Lys - P. Mroviec (70. P. Třeštík), J. Škola, M. Křenek (74. O. Bužga), L. Sloboda, R. Kocúr - F. Žilavý, D. Baran

TJ Vendryně: T. Kolarczyk - R. Ťupa , D. Szymczyk , F. Lukosz , Z. Walek - V. Divina (82. J. Lipka) , J. Pilch, M. Hulboj - D. Neuman (69. F. Goryl ) , B. Klus (85. F. Farny) , D. Mitrenga (46. B. Vitek)

ŽK: 56. M. Křenek , 65. F. Kimla - 70. J. Pilch .