Důležitá výhra nad rezervou LOKO Petrovice

K venkovnímu utkání zajíždělo družstvo Bašky tentokrát v neděli a to na půdu Lokomotivy Petrovice. V tabulce měly o 3 body více Petrovice než Baška, takže se hrál tzv. zápas o šest bodů. Na podzim si Baška s tímto soupeřem na domácí půdě poradila a zaznamenala svou první výhru v soutěži, od té doby dokázala porazit jen Mosty. Přestože přijela Baška pouze se 3 náhradníky, když třetím náhradníkem byl trenér Ručka, tak chtěla konečně protrhnout tu smolnou sérii porážek v řadě.

Baška nastoupila do utkání se dvěma útočníky vepředu v rozestavení 4 – 4 – 2. Od začátku utkání měla víc míč na svých kopačkách. Na krásném pažitu a širokém hřišti měli dost prostoru pro kombinaci. Postupným útokem se dostávali k domácí brance. Úvod vyšel Bašce tentokrát skvěle. V 5 minutě nevzdal Podžorný sprint za nakopnutým míčem, který ještě doběhl před brankovou čárou na pravé straně za šestnáctkou, zpětnou přihrávkou přes Horňáka se dostal míč na do šestnáctky vbíhajícího Petra Mroviece, který přímo z voleje posílám míč za záda domácího brankáře Siudy. Baška se tak dostává do vedení 1:0. Nadále má víc ze hry, domácí jakoby spoléhali na rychlé protiútoky, které hráli přes domácího útočníka Molnáriho, který si sbíhal pro míč a následně hledal na křídlech své hráče. Začátek utkání provázel déšť, takže terén byl kluzký. Toho dokázali domácí hráči využít, když ve 20. minutě při jedné kolmici dopředu, bašťanský stoper podklouzl a míč putoval dopředu, kde petrovický Urban vyhrál běžecký souboj s obráncem Bašky a následně střelou k tyči překonává Kimlu v brance a vyrovnává na 1:1. Pro Bašku opět smolné, neboť do té doby se Petrovice nedostali k její brance a hned první střela končí v síti. Baška je nadále aktivní, nepřipouští si další změnu stavu v její neprospěch. Naskytnou se i příležitosti ke skórování ovšem šance Pavlíka je zmařena a při své další možnosti dlouho váhal se střelou. Střelecky byl při chuti také Mroviec, ovšem první střela míří nad bránu a druhá neměla patřičnou razanci, tak ji domácí brankář chytá.

Druhá půle byla opět v režii Bašky, která útočila po obou stranách. Na pravé straně fungovala spolupráce Slobody s Horňákem a na levé se dostával více do hry Kocúr, kterému vyhovovala spolupráce s Mroviecem. Za druhou půli se prodral přes domácí hráče 3 až do šestnáctky a jeho střelám na vzdálenější tyč chybělo málo, aby skončily v síti. Bašce vyšlo střídání, když po dvou minutách na hřišti se podařilo po rohovém kopu dostat k míči střídajícímu Žilavému a doklepl míč do domácí branky. Baška tak upravuje stav utkání na 2:1. Zápas má pod kontrolou a snaží se dát další gól. Ten však už nepřišel. I když v 85. minutě byl faulován při zakončení v šestnáctce Ručka, ale rozhodčí penaltu nepíská. Domácí měli v závěru ještě 2 rohové kopy, které zůstaly nevyužity.

A tak může Baška slavit po 12 porážkách své 3 vítězství, které bylo vzhledem k vývoji a stavu na hřišti zasloužené.

LOKOMOTIVA PETROVICE B - TJ SOKOL BAŠKA 1:2 (1:1)

Branky: 6. Petr Mroviec (0:1), 20. Jakub Urban (1:1) 62. Filip Žilavý (1:2)

ŽK: 24. Jakub Kostura – 84. Josef Ručka

Lokomotiva Petrovice: Martin Siuda – Petr Láznička (66. Petr Václavík), Martin Kumpán (25. Jan Kuljovský), Jakub Kostura, Petr Žyla – Jakub Urban, Jaroslav Giňa (60. Michal Sikora), Marcel Škuláň (K), Daniel Hruška (66. Radim Kučera) – Glauco Molnári, Patrik Pavlát (46. Pavel Chwastek)

TJ Sokol Baška: F. Kimla [-] – Lukáš Sloboda (73. Dan Fišer), David Baran, Jiří Škola (K), Michal Lys – Tomáš Horňák, Matěj Křenek, Petr Mroviec, Roman Kocúr – Jakub Pavlík (60. Filip Žilavý), Tomáš Podžorný (80. Josef Ručka)