Raškovice vývoj utkání otočily

Baška v posledních dvou kolech bude hrát na hřištích soupeřů z horních pater tabulky 1B třídy skupiny C a to nejprve v Raškovicích a poslední kolo ve Věřňovicích. Opět se musel trenér Ručka vypořádat s absencí některých hráčů, tentokrát mu vypadli dva stopeři – Baran, Vavřík. Proto byli povolání z kádrových rezerv – Galuszka s Pokludou. Domácí si byli hodně jistí svým vítězstvím, ale derby může přinést kolikrát zajímavý průběh. To si domácí tým s postupovými ambicemi nepřipouštěl.

Hned na začátku utkání vyzkoušel pozornost brankáře Řízka domácí kanonýr Preči. Když z větší vzdálenosti chtěl brankáře Bašky přehodit, míč skončil na břevně. Což bylo varování pro gólmana Bašky, že musí být ve střehu neustále. Baška hrála trochu víc zezadu, napadala domácí hráče a vyrážela do protiútoku. Domácí se postupným útokem a nákopy do šestnáctky na své urostlé útočníky snažili překonat obranu Bašky. Tu zdárně řídil z postu stopera Galuszka, který vyhrál nejednu hlavu. Tlak domácích přinesl několik rohových kopů, ale bez gólového zakončení. A tak udeřilo na druhé straně, když nepřesnou rozehrávku domácích vystihl bašťanský rychlík Kocúr, pro kterého pak nebyl problém prolítnout kolem domácích obránců a zakončil svůj průnik vedoucím gólem Bašky. Domácí byli tímto gólem dosti zaskočeni a tak i Baška v následujících minutách hrozila častěji a celkem nebezpečně. Do velmi dobrých šancí se dostali Žilavý, následně Sloboda nedokázal zakončit tvrdší ranou přihrávku pod sebe. Domácí obrana byla velmi rozhozena a Baška cítila svou šanci přes rychlé protiútoky navýšit své vedení. Další obrovskou příležitost měl Dobiáš, který šel sám na brankáře Parmu, v šestnáctce zpomalil a jeho střelu po sólu zlikvidoval domácí brankář. Dobrý výkon Bašky v prvním poločase přinesl přece jenom ještě jednu branku v sítí domácích, to když se trefil po delší době Sloboda, který tentokrát zužitkoval nahrávku pod sebe a k pravé tyči dostal Bašku do dvoubrankového vedení. To mohlo být i větší, kdyby proměnili své předchozí šance.

askočeni výsledkem a vývojem byl všichni domácí, nejvíc asi hlasatel, který neustále hlásil velmi, velmi překvapivý výsledek. Bašku nečekal vůbec lehký druhý poločas, neboť domácí si nepřipouštěli ztrátu bodů a do druhé půle posilují útok Bednárkem. Hned od prvních minut druhé půle zatlačili Bašku na její polovině a opět přicházela série rohů a standartek. Baška odolávala 10 minut než inkasovala. Po rohovém kopu a hlavě Prečiho, kterou Řízek vyrazil před sebe, dorazil míč do branky Papaj. A v následujících deseti minutách vzali vývoj utkání do své režie, nejzkušenější domácí hráči Preči s Tobiášem, kteří mají zkušenosti z divize či třetí ligy. Hráči Raškovic vyrovnávají a zvyšují na 3:2 po představení domácího kanonýra Prečiho, který svými ranami k tyči dostává do vedení. Čtvrtý gól přidává po svém průniku středem hřiště Tobiáš. Hráčům Bašky trochu docházejí síly, mrzí je ty neproměněné šance z první půle a také ten rychlý obrat, který proběhl během deseti minut. Při čtvrtém gólu došlo ke zbytečné ztrátě míče při útoku Bašky, čehož domácí využili Tobiášem, jak už bylo zmíněno. Hra se pak už uklidnila, mužstva prostřídala a skóre se už neměnilo. Jen ještě průnik Křenka přinesl domácím hráčům dvě žluté karty.

Utkání se muselo líbit, přineslo dost branek a šancí. Mělo náboj derby, projevila se pak větší zkušeností, kvalita a širší kádr domácích. Což přineslo obrat v druhé půli, škoda nevyužitých šancí v první půli, pak by to měli domácí o dost těžší.

TJ PRAŽMO-RAŠKOVICE – TJ SOKOL BAŠKA 4:2 (0:2)

Branky: 54.Daniel Papaj, 58. a 62. Ilir Preči, 63. Pavel Tobiáš – 11. Roman Kocúr, 41. Lukáš Sloboda

ŽK: 8. Koloničný, 85. Tobiáš, 85.Janošec – 8. Lys, 31. Žilavý, 63. Niesner

Sestavy: Baška: Řízek – Podžorný , Galuszka, Žilavý, – Horňák, Lys (K), Mroviec P.(68. Kautský), Křenek, Kocúr – Sloboda (63. Niesner), Dobiáš (78. Štefek)

Raškovice: Parma – Birčák (46. Bednárek), Kacíř (39. Janošec), - Papaj, Koloničný, Žáček(86. Adámek), Vojkovský (81. Feike), Juřica – Kožár, Tobiáš (86. Liška), Preči