TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Z Oldřichovic bez bodu

V dalším kole I.B třídy skupiny C zajížděla Baška ke svému utkání do Oldřichovic, které v průběhu podzimní části získali o 3 body víc než Baška. I když i v tomto utkání nebyla Baška kompletní, chtěla v tomto utkání uspět a získat první body z hřiště soupeře.

První možnost měla ve 2. minutě Baška, která zahrávala trestný kop z boku, ale nic vážného z toho nebylo. Domácí ohrozili branku Bašky o minutu později, ale hlavičku domácího útočníka chytá Kimla. V 5. minutě vybojuje Křenek míč uprostřed hřiště a postupuje k brance Oldřichovic, nahraje nalevo na rozběhnutého Kocúra, jehož střelu následně likviduje domácí brankář Bašanda. Baška se nadále snaží získat vedení na svou stranu. V 15 minutě prověří gólmana Oldřichovic z dálky Sloboda, který nemá větší problém s touto střelou. Další pěknou akci předvedl opět aktivní Křenek, který prošel přes 3 domácí hráče, ale na šestnáctce domácích je akce nakonec přerušena. V následujících minutách se dostávají do hry také hráči Oldřichovic, kteří mají možnost pokutového kopu. Tomu předcházela špatná přihrávka mezi obránci Bašky, ti pak likvidovali tuto chybu faulem v šestnáctce. To běžela 27. minuta. Brankář Kimla tento pokutový kop chytá a vyráží na roh. Po rohu ohrozí branku Bašky ještě hlavou útočník Oldřichovic, ale jeho hlavička míří nad branku. Další možnost patřila také domácímu týmu Oldřichovic, který využije nedůslednost hráčů Bašky a po získání míče zakončují střelou do břevna. Baška mohla ohrozit domácí branku ve 34 minutě, kdy trestný kop Třeštíka míří na hlavu Žilavého, ale jeho hlavička končí nad brankou domácích. Ve 37. minutě opět ukazuje své umění brankář Kimla, který likviduje střelu domácího Vlachoviče, který se dostal do šestnáctky z postu pravého obránce. O minutu později předvede své vedení míče bašťanský Kocúr, který si udělal z domácích hráčů slalomové tyče. Jeho průnik končí až v šestnáctce Oldřichovic, kdy končí na zemi. První poločas tak končí bezbrankovou remízou.

Do druhé půle vstoupila lépe Baška, když ve 48. minutě se po pravé straně prodral Sloboda až na hranici šestnáctky a brankové čáry, kde byl faulován. Trestný kop Kocúra končí rohem Bašky, po kterém hlavička Žilavého končí nad brankou. Domácí ohrozili branku Bašky až v 66. minutě, kdy pozornost Kimly zkouší domácí hráč tvrdou střelou z dálky. Následné minuty patří Křenkovi, který motá hlavu domácích hráčů. Jeho průnik je zastaven faulem před šestnáctkou domácích. Trestný kop zahrával Sloboda, jeho střelu vyráží domácí Bašanda před sebe, dobíhající Kautský trefuje pouze tyč a následně Třeštík hlavičkuje do náruče brankáře domácích. Opět aktivně hrající Křenek způsobí domácím hráčům problémy, když jeho průnik zastavuje faulem domácí , který vidí druhou žlutou kartu a je vyloučen. Žlutou kartu obdržel i další domácí hráč, který Křenka fauloval před tímto druhým faulem. Baška tak vycítila šanci zde bodovat. Chvíli poté likviduje domácí Bašanda střelu Kocúra. Čas se krátil a skóre zůstávalo stejné. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, přišla situace, kdy se Baška snažila zvrátit skóre na svou stranu, tak nebyl důsledně bráněn domácí útočník. Ten se dostal k míči a postupoval na branku Bašky. Došlo k faulu a tak domácí měli možnost v nastaveném čase trestný kop. Bohužel pro Bašku skončil gólem, když hráči Bašky nedokázali pokrýt domácí hráče v šestnáctce a tak po hlavičce zůstávají nakonec 3 body domácím. Hráči tak mohou litovat, že nedokázali ustát poslední standartní situaci v zápase. Je to škoda, neboť dle vývoje by utkání víc slušela remíza.

TJ OLDŘICHOVICE – TJ SOKOL BAŠKA 1:0 (0:0)

Branky: 92. Huťka

ŽK: 34. Cienciala, 47. Vlachovič, 52. Kisza, 58. Adámek, 67. Samek – 23. Klimunda, 58. Lys, 86. Baran David, 90. Křenek
ČK: 67. Adámek

Sestavy:

Baška: Kimla – Podžorný (60. Kautský), Baran David, Klimunda (79. Niesner), Baran Dominik (12. Žilavý) – Lys (K), Třeštík, Křenek, Kocúr – Sloboda, Mroviec P.
Oldřichovice: Bašanda – Vlachovič (K), Huťka, Adámek, Cienciala – Godfryd (46. Rakowski), Kisza, Samek, Polák (Gallitzdorfer) – Janeček, Walek (69. Fryda)děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 1. kolo

TJ Sokol Věřňovice : TJ Sokol Baška 7:1

Dorost | 4. kolo

TJ Písek : TJ Sokol Baška 7:2

 

příští kolo

Muži

 

Dorost

 

St. přípravka

 

Ml. přípravka A

 

Ml. přípravka B

 

Aktuální umístění

MUŽI: 1.B třída sk. C (tabulka ZDE)

místo družstvo body
12 Loko. Petrovice B 9
13 Baška 6
14 Mosty 0

 

DOROST OP FM (tabulka ZDE)

místo družstvo body
8 Hukvaldy 6
9 Baška 4
10 Oldřichovice 4

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist