Vendryně zaslouženě vyhrála

Baška zajížděla ke svému dalšímu utkání do Vendryně, která v předešlém kole přišla o vedení v soutěži, když prohrála ve Věřňovicích. Baška naopak doma získala první tři body po vítězství nad Lokomotivou Petrovice B. Cíle mužstev tedy byly zřejmé, Vendryně po první prohře získat 3 body, aby si udržela druhé místo, případně se dostala do vedení. Baška chtěla naopak překvapit a získat nějaký ten bod. Což byl úkol nadmíru těžký, neboť už tak oslabený kádr díky zraněním nebo nemocím, byl oproti minulému týdnu ještě víc oslaben. K absentujícím hráčům přibyl Horňák a také Kocúr, který bojoval na mistrovství Moravy v silovém trojboji, ve kterém se stal vítězem. Program se protáhl, takže už nestíhal ani druhý poločas. Do boje Baška vyslala Matěje Křenka, který se vrátil ze svého působení v FK Frýdek-Místek, ovšem čekají ho studijní povinnosti v Brně, tak uvidíme jak bude moci týmu pomoci. Dalším faktorem, se kterým se museli obě mužstva smířit bylo dosti hrbolaté hřiště, což řadu z nás překvapilo.

Začátek utkání vyšel stejně jako v Nýdku lépe Bašce, která domácí tým zaskočila a dostala se v 8 minutě do vedení. S přehledem hrající Křenek uprostřed zálohy se rozběhl s míčem po pravé straně, odkud poslal centr na domácí branku, míč se odrazil od břevna a putoval k postranní čáře. Tam míč získal Lys, který ho vrátil do šestnáctky a jeho centr usměrnil do branky Vendryně hlavou kanonýr Dobiáš. Baška tak vedla 1:0, ale jak už to bývá pravidlem své vedení neudržela příliš dlouho. Nejprve domácí zahrozili z trestného kopu, kdy se míč dostal do branky díky hráči stojícím v ofsajdu, takže gól neplatil. Následně ve 12 minutě po hrubce obránce Bašky, který míč odhlavičkovat přímo na kopačku domácího Hulboje, který střelou z voleje na vzdálenější tyč obstřeluje brankáře Kimlu a vyrovnává na 1:1. Domácí hráče to nabudilo a převzali iniciativu, když zahrávali několik rohových kopů, které ovšem ke vstřelení branky nevedly. Na tu ovšem fanoušci nemuseli čekat dlouho, když domácí útočník Klus obhodil stopery Bašky a po svém úniku přeloboval vybíhajícího Kimlu. To běžela 17. minuta. V průběhu dalších minut byl na hřišti vidět Křenek, který musel strpět řadu soubojů a faulů od domácích. Prvním poločas tedy skončil výhrou domácích 2:1.

Ve druhé půli se čekalo zda Baška vydrží odolávat převaze domácích, kteří své vedení budou chtít navýšit. První útok a začátek druhé půle patří Bašce, ta ovšem z toho nic nevytěžila. Přichází trest v podobě třetího gólů domácích, když po dlouhém nákopu dochází k nedorozumění mezi stoperem a brankářem Bašky. Toho využije domácí kapitán Pilch a přehodí bašťanského brankáře. Do konce chybí půlhodina. Baška se dostává do šance, když opět z boku centruje Křenek, ale Dobiáš se nedokázal prosadit k razantnějšímu zakončení mezi obránci Vendryně před domácím brankářem. Síly Bašce docházejí , ovšem oproti domácím má na střídačce jen jednoho hráče. Takže převaha domácích vyústila v další dvě branky, které ještě přišly do konce utkání. Obě vstřelil střídající Mitrenga, který se prosadil poprvé nohou, když usměrnil nahrávku z pravé strany svou nekompromisní střelou pod břevnou. Svou druhou branku pak vstřelil hlavou, když v pádu proměnil opět centr z boku. Baška měla možnost zkorigovat skóre Slobodou, který se dostal do průniku, ovšem jeho střela neměla patřičnou razanci a domácí brankář si s ní poradil.

Body tedy zůstaly zaslouženě domácím, jejichž poměrně mladý tým, z něhož řada hráčů má určitě své fotbalové základy z mládežnických družstev Třince, kde v minulosti působili. Bašku teď čeká důležité domácí utkání proti Mostům u Jablunkova, které doposud nebodovali. Doufejme, že se nerozroste marodka mužstva a tohle utkání Baška zvládne a připíše si další potřebné body.

Vendryně – Baška 5:1 (2:1)

Sestava Baška: Kimla - Žilavý, Vavřík, Kautský (46' Baran Dom.), Podžorný - Sloboda, Křenek M., Třeštík, Lys - Mroviec P. (67'Gábor), Dobiáš

Branky: 12. M. Hulboj , 17. B. Klus , 59. J. Pilch , 69. D. Mitrenga , 74. D. Mitrenga - 8. M. Dobiáš

Trenér: Josef Ručka

Vedoucí družstva: Tomáš Kautský