TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Domácí prohra s Petřvaldem

V druhém zápase jsme na domácím hřišti přivítali hráče TJ Petřvald. Tým, se kterým jsme letos v rámci přípravných utkání vyhráli 4:1 předvedl, že se na soutěžní utkání umí dobře připravit a jarní domácí prohru nám vrátil.

Začátek utkání se nesl ve svižném tempu. Tak svižném, že již v šesté minutě jsme lovili míč ze sítě. To, když po rohu naši obránci nechali neatakovaného petřvaldského Budinu hlavičkovat k tyči. Vsítěná branka hostující hráče uklidnila a před námi bylo opět dotahování a útočení do plných. Ne, že by to nešlo. Slobodova rána z poza 16 byla parádně nachystána, ale teč obránce míč hodně zbrzdila. Ve 24 minutě se Kocúr krásně protáhl středem hřiště. Vybídnul nabíhajícího Slobodu, který ale na míč o pověstný chlup nedosáhl. V opačném případě mohl jít sám na brankáře. Pro Bašku velká škoda. Jen o minutu později to vzal na sebe Kocúr, ale jeho petelici golman chytl. Asi největší šanci na srovnání měl mladý Adam Kautský. Po přímém kopu se různými odrazy před něj dokutálel míč, který bohužel v náběhu napálil jen do boční sítě petřvaldské branky. Na bašťanských byla chuť po vyrovnání patrná. Ve 31 minutě Sloboda doběhl dlouhý nákop za obranu. Protáhl se k šestnáctce, ale rána mířící na vzdálenou tyč postrádala přesnost. O další tři minuty později pak mohl po pěkném zpracování a obtočení se s míčem vystřelit nováček v týmu Michal Dobiáš. Jeho ránu ze vzdálenosti pokutového kopu ale obrana zblokovala. Domácí tlak rozčísl rychlým brejkem hostující hráč, který prošel přes půl hřiště. Odcentroval před bašťanskou bránu, kde přesně našel svého útočníka. Ten však halfvolejem netrefil bránu. A o chvíli později jsme čelili další velké šanci. Hostující útočník doslova vlétl do naší rozhozené obrany a prudkou ránou jen těsně minul šibenici. Do třetice nám zatrnulo při hlavičce hostující útočníka ve 40 minutě. To se divákům předvedl krásným zákrokem další nováček v týmu, brankář Jakub Řízek. Štěstí v neštěstí jsme pak měli krátce před ukončením poločasu. Baran poslal nechtěně nakopnutý míč na břevno vlastní brány. Všem zatrnulo o to více, když se míč odrazil na hlavu dobíhající hostujícího hráče. Následná hlavička šla ale mimo naše tři tyče. První půli jsme tedy prohráli 0:1.

Do druhé půle Baška doslova vlétla na soupeře. Snaha o vyrovnání byla obrovská a otevřený styl hry sednul i hostujícímu týmu. Šance ke vstřelení branky tak byly vidět na obou stranách, ale tu největší měl na kopačce domácí Malchárek. Bohužel svůj samostatný náběh na petřvaldského brankáře nezvládl a míč poslal vedle tyčky. Tak se opět potvrdilo zlaté pravidlo. Nedáš - dostaneš. V 58 minutě jsme nechali hostující útočníky doslova vlétnout do pokutového území. Od brankové čáry pak přišla krásná zpětná přihrávka na dobíhajícího petřvaldského Kostku a ten nikým neatakován chladnokrevně zavěsil. Druhý gól do naší sítě se ukázal být pro naše šance zvrátit zápas konečnou. Od té doby pak již hráli a hrozili jen hosté. Jakékoli naše snahy končily před šestnáctkou soupeře. Naopak jsme mohli být rádi, že soupeř nepřidal další branky. A šance na to hostující hráči měli. Jen špatnou kvalitou zakončení petřvaldských hráčů tak skočil zápas nakonec dvougólovým rozdílem.

V dalším zápase zajíždějí naši hráči do Nýdku, který je v tabulce se ziskem dvou bodů na 11 místě.

Baška vs. Petřvald 0:2 (0:1)

Sestava Baška: Řízek - Vavřík, Baran, Podžorný (70’ Ručka), Žilavý, Horňák - Kautský (46’ Malchárek), Třeštík, Kocúr, Sloboda (63’ Černý), Dobiáš

ŽK: Žilavý - Cudrák, Marek, Budina

Branky: 6’ Budina (0:1), 58' Kostka (0:2)

Trenér: Josef Ručka

Vedoucí družstva: Tomáš KautskýPouťová zábava

děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 8. kolo

TJ Vendryně : TJ Sokol Baška 5:1

Dorost | 8. kolo

TJ Sokol Mosty : TJ Sokol Baška 2:0

 

příští kolo

Muži 25.09. | 15:30

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Mosty

Dorost 26.09. | 10:15

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hukvaldy

St. přípravka 17.09. | 16:30

TJ Janovice : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka A 22.09. | 17:00

SK Nošovice-Lhoty : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 22.09. | 17:00

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: 1.B třída sk. C (tabulka ZDE)

místo družstvo body
11 Sedliště 5
12 Baška 3
13 Loko Petrovice B 3

 

DOROST OP FM (tabulka ZDE)

místo družstvo body
7 Hukvaldy 2
8 Baška 1
9 Staříč 1

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist