TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Úvodní zápas se mužům nepovedl

V sobotu 14.8.2021 zahájili naši muži domácím utkáním se Sedlištěmi novou sezónu 2021/2022. Na svou účast v 1. B třídě jsme čekali dlouhých 15 let a nutno dodat, že ostrá premiéra se nám vůbec nevyvedla. Ale vezměme to popořádku.

Oba týmy se v úvodu spíše oťukávaly. Hru mezi šestnáctkami tu a tam rozčísl náznak šance. Tou nejzajímavější bylo rychlé rozehrání trestného kopu Kocúra s Horňákem, aby se míč dostal do šestnáctky ke Slobodovi. Hostující brankář však jeho zajímavou střelu lapil. U dalšího zajímavého momentu byl rovněž Roman Kocúr, který pohotovou střelou po odraženém míči vyzkoušel pozornost sedlišťského brankáře. Ten prudkou ránu na dvakrát chytil. Poté se osmělili také hosté a hned gólově. Nutno říct, že to bylo za velkého přispění bašťanské obrany. Se samostatným únikem si hostující Hammer v 18 minutě poradil bravůrně a střelou okolo vyběhnuvšího Kimly otevřel skóre. Vstřelená branka sedlišťské povzbudila, začali více napadat a tak trochu zapomněli na obranu. Toho jsme využili rychlým brejkem, když Podžorný vyslal po čáře Kocúra, ten pak naservíroval krásný míč Slobodovi, který za pomoci teči ve 22 minutě vyrovnal na 1:1. Následně si oba soupeři vyměnily trestné kopy z poměrně zajímavých vzdáleností. Oba brankáři byli ale na místě. Ve 33 minutě se opět radovali hosté. Po další fatalní hrubce našeho obránce se k brance řítil Kovács a Kimlovi střelou kolem těla nedal šanci. 1:2. Jen škoda, že podobně nabídnutou šanci ve 44 minutě bašťanští nedokázali proměnit.

Do druhého poločasu Baška vstoupila aktivněji, nicméně špatně vystavený ofsajd v 51 minutě mohl být opět gólový. Hostující forvard však zbrkle z velké dálky přeloboval vyběhnuvšího Kimlu, ale míč mířil mimo tři tyče. Snaha o vyrovnání nám svazovala nohy a sedlišťští se nikam nehnali. Hra se přelévala mezi šestnáctkami až do 63 minuty. Na přímý kop hostů domácí brankář nedosáhl a hostující Vlček tak měl velice jednoduchou úlohu, kterou nepohrdl. 1:3. Ne, že by se naši hráči po tomto KO vzdali. Nedá se jim upřít snaha udělat něco s výsledkem. Bašťanští sice soupeře tlačili, ale útočit do plných je prostě těžké. Hostujícího brankáře nepřekonal ani střídající Malchárek, Sloboda nebo Kocúr. Hosté si vše podstatné zkušeně pohlídali a po závěrečném hvizdu se mohli radovat z úvodních bodů.

Sobotní zápas se našim hráčům prostě nepovedl. Byl to zápas o individuálních chybách, které hosté kvalitním zakončením potrestali. Další utkání naši muži odehrají opět na domácím hřišti v sobotu 28.8. proti Petřvaldu, který v úvodním kole vyhrál ve Staříči.

TJ Sokol Baška vs. TJ BDStav Sedliště: 1:3 (1:2)

Sestava Baška: Kimla - Vavřík, Baran, Podžorný, Horňák (66’ Kautský) - Lys (66’ Černý), Třeštík, Kocúr - Žilavý (46’ Malchárek), Sloboda, Szalbot (46’ Klimunda)

ŽK: Vavřík, Podžorný, Klimunda - Vlček, Ondračka

Branky: 18’ Hammer (0:1), 22’ Sloboda (1:1), 33’ Kovács (1:2), 63’ Vlček (1:3)

Trenér: Josef Ručka

Vedoucí družstva: Tomáš KautskýPouťová zábava

děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 8. kolo

TJ Vendryně : TJ Sokol Baška 5:1

Dorost | 8. kolo

TJ Sokol Mosty : TJ Sokol Baška 2:0

 

příští kolo

Muži 25.09. | 15:30

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Mosty

Dorost 26.09. | 10:15

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hukvaldy

St. přípravka 17.09. | 16:30

TJ Janovice : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka A 22.09. | 17:00

SK Nošovice-Lhoty : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 22.09. | 17:00

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: 1.B třída sk. C (tabulka ZDE)

místo družstvo body
11 Sedliště 5
12 Baška 3
13 Loko Petrovice B 3

 

DOROST OP FM (tabulka ZDE)

místo družstvo body
7 Hukvaldy 2
8 Baška 1
9 Staříč 1

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist