Opět díky za druhý poločas!

PÍSEK vs. BAŠKA 3:4 (2:0)

K dalšímu utkání zajížděla Baška opět po dvou letech na horkou půdu do Písku, kde se jen tak nevyhrává… Přesto chtěla Baška pokračovat ve své sérii vítězství a prodloužit ji o další zápas, aby se přiblížila k nejvyšším patrům tabulky OP mužů. Utkání už vedl po dovolené trenér Ručka, který nemohl počítat do utkání se zraněným Horňákem, dále chyběl Klimunda.

První příležitost patřila Bašce, když hned v 1.minutě utkání se dostal za domácí obranu Lys, kterého domácí obránce fauloval před šestnáctkou domácích, ovšem píšťalka rozhodčího zůstala němá. Hřiště v Písku není moc velké, takže nebylo moc prostoru pro kombinační hru Bašky, zvláště, když domácí hráči hráli od „podlahy“ anebo hru často kouskovali. Pro diváka určitě první poločas nebyl moc k pokoukání, časté autové vhazování, přerušená hra, což zřejmě domácímu trenérovi či vedoucímu mužstva stačilo k prezentaci fotbalového umění domácího týmu. Přes to vše se domácí dostali do vedení už v 7. minutě, kdy se po rohovém kopu dostal míč zpět na šestnáctku, kde domácí Michalík střelou pod břevno poslal domácí Písek do vedení. Baška hrající na jednoho útočníka Slobodu se nemohla dostat moc do hry při těch nepřesnostech a kouskování hry. Baška v první půli měla možnost několika rohů a standartních situací, které bohužel nepřinesly nějaké vážnější ohrožení domácí brány. To se nepodařilo zužitkovat ani domácímu týmu. Až pět minut před přestávkou se podařilo po pravé straně uniknout domácímu Michalíkovi, jehož centr mezi pětku a jedenáctku dokázal zužitkovat domácí Pyszko. Poločas utkání tak končí výhrou domácích 2:0. Fanoušci a také realizační tým, byl zvědav, zda se hráči s tímto stavem dokáží vypořádat a díky zlepšené hře jako ve všech předešlých utkáních ve druhém poločase, ještě zvrátit na svou stranu.

Trenér Ručka o poločase vystřídal rovnou 3 hráče, což se ukázalo jako dobrý krok. Hra Bašky se zlepšila, hráči se soustředili více na hru, méně mluvili, nekomentovali hru a snažili se zlepšit svou kombinaci. Nepříjemností bylo zranění Žilavého, který musel odstoupit v 50.minutě utkání (kotník). Přeskupili se tak řady, obrana přešla na hru se 3 obránci a do útoku se posunul Křenek a střídající Mroviec Petr. Najednou bylo Bašky plné hřiště. Na snížení stavu se čekalo 8 minut druhého poločasu, když se do protiútoku dostal kapitán Sloboda po pravé straně hřiště. Nalevo běžící Mroviec Petr si vyžádal přihrávku od Slobody, která přišla, a tak osamocen Mroviec Petr střelou zpoza šestnáctky pod padajícím brankářem Pindorem snižuje stav utkání na 1:2 v neprospěch Bašky. Baška nadále měla převahu, získávala míče a zakládala další protiútoky. Dobře pracovala tříčlenná obrana Podžorný, Baran, Vavřík. Začal se také zastřelovat Křenek, jehož střely neměly zatím potřebnou razanci či přesnost. Další gól přišel v 68. minutě, když měla Baška možnost trestného kopu asi z 19 m. Kopu se ujal Michálek, jeho střelu domácí gólman vyrazil, ale míč směroval za brankovou čáru. Situaci dořešil dobíhající Sloboda, který z brankové čáry jistil dorážkou vyrovnání na 2:2. Domácí, kteří první půli hru kouskovali a zdržovali, byli najednou bezradní a Baška pokračovala ve svém náporu. Další možnost měl opět Sloboda, který ovšem míč nezpracoval ideálně na prsa v šestnáctce a neměl pak dostatek času k zakončení, jeho střela skončila nad brankou domácích. Chvíli na to, se ovšem Baška dostává do vedení, když si míč před domácí šestnáctkou převzal Křenek a svou střelu z otočky posílá k pravé tyči domácí brány. Další nepříjemnosti pro Bašku bylo odstoupení Šponiara, který si poranil koleno. V tomto úseku hry, se do šancí dostal také bašťanský Kocúr, který prošel po své levé straně, zvláště jeden průnik byl pěkný pro oko diváka, když se dostal až před branku Písku, kde jeho střelu ovšem zneškodnil domácí brankář. Nadále však zůstal při chuti a svou velmi tvrdou střelou na vzdálenější tyč posílá Bašku do dvougólového náskoku. To běžela 83.minuta. Domácí se zmohli ještě na snížení stavu v 89. minutě střelou z boku na vzdálenější tyč. Utkání tak končí vítězstvím Bašky 4:3, které si zasloužili hráči především za výkon ve druhém poločase, když se jim podařilo otočit stav utkání z 0:2 na 4:2.

Kaňkou jsou zase další zranění hráči ze zápasu, uvidíme zda zranění nedovolí nastoupit do příštího utkání odstupujícímu Šponiarovi. Jisté je, že k zraněnému Horňákovi přibyl Žilavý, když oba mají sádru pro zranění kotníku. Hráči tak zaslouží pochvalu za druhý poločas a získané 3 body, které Bašku dostaly na 3 místo tabulky OP se ztrátou jednoho bodu na vedoucí Palkovice. Nyní čekají Bašku dva domácí zápasy, ze kterých snad vytěží plný počet bodů. Příštím soupeřem bude tým Hukvald pod vedením našeho bývalého trenéra Šponiara.

Písek vs. Baška 3:4 (2:0)

Branky: 7. Michalík, 40. Pyszko, 90. Ligocki – 53. Mroviec P., 68. Sloboda, 72. Křenek, 83. Kocúr

ŽK: Pindor, Michalík – Vavřík, Šponiar, Sloboda, Lys, Mroviec J.

Sestava: Kimla – Podžorný, Vavřík, Kaňák (46. Baran), Žilavý (50. Mroviec P.) – Lys (46. Mroviec J.), Třeštík (46. Michálek J.), Šponiar (80. Kautský), Křenek, Kocúr – Sloboda

Trenér: Josef Ručka

Vedoucí týmu: Tomáš Kautský