Derby s Janovicemi jsme zvládli

BAŠKA vs. JANOVICE 3:1 (0:0)

V prvním domácím podzimním utkání přivítala Baška na svém hřišti v derby Janovice. Těm se zatím moc nedaří, když ze tří zápasů vybojovali jedno vítězství. Role trenéra se tentokrát ujal předseda klubu Tomáš Bugna, protože trenér Ručka byl na zahraniční dovolené. Nebylo důvod moc měnit vítěznou sestavu, která přivezla tři body z Pržna. Došlo jen k jedné změně, když nepřítomného Jiřího Mroviece nahradil Podžorný, který zaujal post pravého obránce a Horňák se posunul na pravého záložníka.

Do utkání vstoupili lépe hosté z Janovic, byli aktivnější a dělali problémy domácím hráčům. Snažili se nakopávat míče za vysunutou domácí obranu na hranici ofsajdu. To jim také přineslo první šanci už ve 4 minutě, kdy šanci Červeňáka hasil domácí gólman Kimla včasným vyběhnutím. Hra se kouskovala, byla nepřesná a nadále drželi Janovice víc míč na polovině Bašky. Ke vší smůle musí pro zranění už v 11.minutě odstoupit domácí Horňák. Baška se začala osmělovat, hrát aktivněji a být víc na míči od 18 minuty, kdy si vyměnili míč Vavřík s Kocúrem, který šel do zakončení z boku. První střela byla vyražena a dorážka se odrazila od tyče za branku. Následně o čtyři minuty později najde krásně Křenek kolmici Slobodu, který ovšem nedává. Své umění s míčem předvede v další minutě opět Křenek, když projde do šestnáctky přes několik hostujících hráčů a dává zpětnou přihrávku pod sebe, kde ovšem není nikdo, kdo by zakončil. Tato čtvrthodinka konečně patří domácím hráčům, kteří se snaží ujat vedení. Ve 26.minutě se diváci dočkají míče v brance Janovic, gól ovšem neplatí pro ofsajd. To když se ocitl Sloboda sám na hranici šestnáctky před brankářem Bigasem, místo zakončení volil přihrávku do boku na volné Lyse, který se nacházel v ofsajdové pozici. Do další brejkové situace vybízí Kocúr Křenka, ovšem jeho přihrávka nebyla přesná a tak ji likviduje vybíhající janovický brankář. V závěr první půle měli možnost otevřít skóre Janovice, když se po trestném kopu snažil hlavičkovat zcela volný janovický hráč. Míč naštěstí netrefil a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Jak už to na podzim bývá, hráči Bašky se v kabině nabudili, vyříkali si určité věci z první půle a znovu to přineslo ovoce hned z kraje druhého poločasu, když se ujímají vedení 1:0. Byla to 49. minuta , když po levé straně zatáhl míč Kocúr, nahrává do šestnáctky na Slobodu, který se probíjí k brance hostů, přičemž je faulován a následuje pokutový kop. Penalty se chopil stejně jako v Neborech domácí Šponiar A., tentokrát ovšem s jistotou proměňuje a Baška vede. Nadále má víc ze hry Baška a netrvá dlouho, co se dočkáme druhého gólu v síti Janovic. To se ve středu hřiště dostane k míči Křenek, který pěknou přihrávkou najde Adama Šponiara, který je dnes při střelecké chuti a překoná janovického Bigase podruhé. Přichází další šance Bašky, které jsou ovšem nevyužity. Skóre mohl navýšit domácí Vavřík, když se dostal k zakončení po trestném kopu Šponiara, ale svou dorážkou trefuje jen gólmana. Chvíli na to další trestný kop janovický gólman vyráží na bašťanského Lyse, ten ovšem přestřeluje branku. A jak to tak bývá, nedáš – dostaneš. Janovice sníží po trestném kopu v 72. minutě, když centrovaný míč brankář Kimla vyráží do boku, míč se dostane k volnému Červeňákovi, který pohotovou střelou mezi nohy střílí gól Janovic. Stav 2:1 pro domácí netrvá příliš dlouho, protože domácímu týmu se povede další kombinační akce, kdy Adam Šponiar tentokráte přihrává do volného prostoru na nabíhajícího Kocúra, který navyšuje náskok Bašky na 3:1. To běžela 75 minuta. V té době už byl na hřišti také uzdravený Michálek Josef, který měl problém s kotníkem. Jako univerzál je dán na pravou stranu obrany, odkud je schopen také zaútočit. Domácí mohli svůj náskok ještě navýšit v 84.minutě, když velkou šanci neproměnil domácí kapitán Sloboda, následně dorážku Vavříka vyráží hostující brankář a do třetice netrefuje Lys. Hosté se ještě snažili s nepříznivým stavem ještě něco udělat, ale nebylo jim přáno. Baška tak na svém hřišti poráží Janovice 3:1.

Věříme, že se bude klukům nadále dařit a přivezou za týden body i z horké půdy v Písku.

BAŠKA – JANOVICE 3:1 (0:0)

Branky: 49. Šponiar A. (p), 55. Šponiar A., 75. Kocúr – 72. Červeňák

ŽK: Klimunda, Třeštík, Kaňák – Hroch, Hutník, Sedlák Z., Eliáš, Sedlák J.

Sestava: Kimla – Podžorný (70. Michálek J.), Vavřík, Klimunda (61. Kaňák), Žilavý – Horňák (11. Lys), Šponiar A. (80. Mroviec P.), Třeštík, Křenek, Kocúr (87. Kautský) – Sloboda