TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Stará Bělá prokázala svou kvalitu

V posledním utkání turnaje – Bustan Cup nastoupilo družstvo Bašky proti vítězi a jasně nejlepšímu týmu turnaje Staré Bělé. Ta pod vedením trenéra Lišaníka předváděla po celou dobu turnaje kombinační a pěkný fotbal. Určitě by tento tým v nové sezóně neměl hrát o sestup v I. A třídě. Pro Bašku to byly určité cenné zápasy, aby si udělali představu o výkonnosti mužstev hrajících vyšší soutěže. Snad pomohly také získat další zkušenosti hráčům a také odhalení chyb, které dělali.

Začátek utkání vyšel lépe hostující Staré Bělé, která se dostala v 5. minutě utkání do vedení, když využila hrubky po špatné nahrávce v obraně Bašky. Hrálo se v celku svižném tempu a Bělá měla víc míč na svých kopačkách. Ale postupem času se i Baška dostávala k brance hostů. Sváděly se boje ve středu hřiště. Při vyhraných soubojích pak Bašce chyběla v některých momentech přesnější finální přihrávka. Ale přece jen se povedla jedna kolmice na rozběhnutého Kocúra, který svůj průnik z křídla dokázal proměnit na vzdálenější tyč a vyrovnat. S tímto stavem se hosté samozřejmě nechtěli smířit a tak opět vrhli všechny své síly do útoku. Jejich příležitostí ovšem zlikvidoval výbornými zákroky Platoš v brance Bašky. Hráči Bašky se snažili odpovídat rychlými protiútoky, měli možnost odpovědět, ale své příležitostí Křenek ani Šponiar nezakončili přesně. V další velké příležitostí na konci první půle se ocitl Mroviec, když dostal pěknou přihrávku pod sebe, ale svou střelu poslal vysoko nad bránu Staré Bělé. Hosté ze Staré Bělé měli v první půli více rohových kopů a ten poslední před odchodem do kabin se jim podařilo zužitkovat a prostřelit Platoše mezi nohama.

Druhý poločas začal jasně v režii Staré Bělé a brankář Platoš se pořádně zapotil. Ani řada jeho dobrých zákroků, však nedokázala odolat navýšení skóre ve prospěch hostujícího týmu. Baška opět jako v předešlém utkání neměla dobrý vstup do druhé půle. Hráči kupili chyby a působili místy bezradně. To se projevilo nárustem skóre ve prospěch Bělé až na 6:1. Bašce se podařilo ke konci utkání přeci jen vstřelit ještě 2 branky, ale na druhé straně také 2 branky inkasovat. Takže utkání skončilo výhrou Staré Bělé 8:3.

Baška tak skončila v turnaji na 3 místě za Starou Bělou a Fryčovicemi, před čtvrtou Ostravou-Jih. V turnaji vyhrála oba zápasy s Ostravou-Jíh (9:3; 7:3), s Fryčovicemi jednou výhrou na penalty po remíze 4:4, druhé utkání prohráli 2:4. A s vítězem turnaje Starou Bělou prohráli 1:4 a 3:8. Turnaj ukázal, že Baška branky střílet umí, ale také jich vcelku dost dostala. V zápasech neměli dobré nástupy do začátku, případně druhého poločasu. To by mělo být poučením před začátkem nové sezóny OP, který bude rozlosován 20.7.

BAŠKA vs Stará Bělá 3:8 (1:2)

Branky: Sloboda 2, Kocúr

Sestava: Platoš (75. Prášil) – Horňák, Vavřík, Kaňák, Michálek – Lys, Mroviec, Šponiar, Kocúr – Sloboda, Křenek

Střídali: Žilavý, Kautský, Třeštík

Trenér: Josef Ručkaděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Nábor mládeže

Pro více informací kontaktujte pana Ing. Jana Richtera na tel. č. 724 416 840 nebo na email jan.richter13@seznam.cz

poslední výsledky

Muži | 10. kolo

TJ Beskyd Bukovec : TJ Sokol Baška 2:0

Dorost | 10. kolo

TJ Sokol Mosty : TJ Sokol Baška 10:0

St. přípravka | 3. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Pražmo-Raškovice 3:22

Ml. přípravka | 4. kolo

TJ Sokol Lískovec : TJ Sokol Baška 18:6

 

příští kolo

Muži 17.10. | 15:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Palkovice

Dorost 17.10. | 12:15

TJ Sokol Baška : MFK FM

St. přípravka 20.10. | 17:30

MFK FM „A“ : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka 16.10. | 16:30

MFK FM „A“ : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
3 Nebory 16
4 Baška 15
5 Janovice 13


DOROST: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
10 Raškovice/Nošovice 4
11 Sedliště 4
12 Baška 1

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist