V poháru pokračujeme

Druhé kolo okresního poháru nám přisoudil fotbalisty z Kozlovic. Přání z minulého týdne, aby mužstva předvedly hezký fotbal, se dokonale naplnil. Diváci tak mohli vidět docela pohledné utkání v rychlém tempu.

Od prvních minut hra nabrala hodně rychlou svižnost . Ale vše v prostoru mezi velkými čtverci. Až v 8. minutě Kocúr zavezl před pokutové vápno a nabídl míč lépe postavenému Šponiarovi. Mírně skákavý míč Šponiar trefil polovolejem. Brankář Kozlovic měl co dělat, aby tuto nepříjemnou ráno zkrotil v rukavicích. V 10. minutě se na naší polovině zrodila akce, která měla velmi vysoké parametry. Dvojice Quitt- Kocúr si v běhu po lajně několikrát narazila, před 16-tkou již Kocúr v rychlosti zavezl míč do pokutového území a šajtlí trefuje přesně kolem vyběhnutého brankáře a přesně k tyči 1:0. O chvíli později si střeleckou disciplínu vyzkoušel i Michálek. Z 20m vystřelil nepříjemnou skákavou. Golman hostí se musel hodně soustředit aby ho střela nepřekonala. V tuto chvíli hlavně naše obrana perfektně odrážela rychlé záložníky Kozlovic. A když se k tomu povedl třeba i odkop Klimundy ve 20. minutě až za obranu, měli hosté problémy. Kocúr utekl celé obraně a tentokrát v nájezdu nezvolil střelu , ale zasekávačku. Z boku vracející se obránci mu znemožnili střelu přímo a tak musel již v nouzi střílet do dobře postaveného bloku. První nebezpečná a stoprocentní šance Kozlovic přišla až ve 22. minutě. Centr z lajny si našel útočníka ve výskoku. Mířená hlavička však těsně minula pravou tyč platošovy branky. O minutu později již bylo skóre srovnané. Rychlý brejk z vlastní poloviny se snažila obrana všemožně zastavit. Jenže vždycky kousek chyběl. Ofenzivní hráč si obhodil i posledního našeho hráče a mírně z boku utíkal na Platoše sám. Přízemní střela pod nohy však přesně trefila mezírku mezi rukou a nohou a zapadla do bašťanské sítě 1:1. V 31. minutě Baška mohla opět gólově odskočit. Obrana Kozlovic zapomněla na vracejícího se Vavříka. Křižná nahrávka po zemi přesně trefila prostor, kde se Vavřík vracel. Ten zprvu překvapen, že stojí sám na 16-tce a s míčem, se rozhodl rychle zakončit. Mířená střela k tyči však nebyla úplně milimetrová a brankář perfektně chytá. V 37. minutě Horňák rychle vyvezl z našeho obranného pásma. Kolmicí vybídl Slobodu. Kozlovický brankář riskantně vyběhl aby kolmici odkopl. Jenže tam byl později a Sloboda si ho obhodil. Všichni asi očekávali pokus do prázdné branky. Sloboda však zkoušel najít na penaltě naběhnutého Quitta. Centr však se již k němu nedostal. Dvě minuty před koncem se Bašce vyplatila ofenzivní hra. Michálek z boku 16-tky načechral míč mezi malý čtverec a penaltu. Nabíhající Quitt akrobaticky zakončuje přes vyběhnutého brankáře hostí 2:1.

Vysoké tempo z první půle trochu zapůsobilo a začátek druhé poloviny se nesl spíše ve vyčkávanou a mírně nervózní část. Až v 56. minutě to chtěl změnit kapitán Bašky. Po souhře uprostřed si navezl na dostatečnou vzdálenost od branky a krásnou ranou mířící do šibenice protáhl druhého golmana Kozlovic. Pak opět přišla trochu nervóznější pasáž. V 71. minutě měl na noze rozhodnutí Kocúr. Dlouhý centr na zadní tyč si našel zrovna jeho v náběhu a střela z prvé trefila akorát se přesouvajícího se brankáře do noh. Následně z rohu, který mířil na zadní tyč, si perfektně naběhl Lys a hlavou hlavičkuje těsně vedle svislé brankové konstrukce. V 75. minutě to prudkou technickou střelou zkoušel Šponiar. Z 18 metrů však jen taky těsně minul tyč. v 80. minutě se připomněly Kozlovice nepříjemnou situací. Po několika nedůrazných odkopech se míč pohyboval v našem velkém čtverci. Kozlovický útočník prudkou ranou chtěl prostřelit vše v cestě. Naštěstí trefil baštanskou hradbu, jenž stála metr před brankovou lajnou. Poslední velkou příležitost měl Mroviec. Technicky si obehrál několik soupeřů až se dostal na hranici velkého vápna. Mířenou placírkou do horního růžku mu zhatil jen fantastický výskok kozlovického brankáře. V závěru se hra přesunula mezi 16-tky a tak nic vážnějšího se již neudálo. V druhé polovině tedy branka nepadla.

Diváci si určitě přišli na své. Zápas v rychlém tempu nabídl pěkné akce, gólové šance, atraktivní zákroky brankářů a v neposlední řadě hezké góly. Naše obrana působila více koncentrovaně a tudíž hodně akcí Kozlovic zmařila již v zárodku. Jsme rádi, že fyzicky náročné utkání jsme dokázali vydržet. Samozřejmě ne vše bylo úplně dokonalé. Je to pro nás stále zimní příprava. Příští týden 1.3. od 16h nastoupíme proti Fryčovicím. Jarní část se rychle blíží, takže to bude test, který bude nesmírně složitý. Snad nebudeme lehkou kořistí a kluci předvedou opět hru, kterou chceme hrát.