TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Ročník 2019/2020 plný změn

Dva měsíce klidu od fandění je za námi a startuje nový ročník. Ten starý nám v Bašce přinesl dva rozdílné poločasy. Na podzim se mužstvo výsledkově trápilo a nebyl to nijak příjemný pohled na tabulku. V zimě se kluci dali dohromady, podstoupili celkem těžkou přípravu a na jaře již předváděli fotbal, na který bychom se rádi dívali i do budoucna.

Letní přípravu si opět vzal do parády trenér Šponiar. Během těch 8 tréninků se hlavně dával důraz na hru s míčem. I když trenér dokázal kluky leckdy překvapit fyzicky náročnou částí. Až mi jich bylo někdy líto :-) Po jarní sezóně se podařilo udržet mužský tým pohromadě ba naopak přišlo několik kluků na zkoušku (Michal Garba-volný hráč, Martin Roman ml. - Staré Město, Marek Stříž - Vojkovice, Honza Prášil - Palkovice). Do mateřského klubu se po nějaké době vrátili Pepa Michálek ml. a Tomáš Horňák. Domluveny byly 3 přípravné zápasy, které měly dostat do tempa celý tým a ještě více se sehrát. Jako první jsme zajížděli do Palkovic. Neoblíbený soupeř však vzdoroval jen první půli (2:2). Po změně stran se podařilo nasázet dalších sedm branek. Výhra pro Bašku v poměru 9:2 určitě potěšila. O týden později jsme v domácím prostředí přivítali Vojkovice. První poločas byl jasně v režii Bašťanů. Celkem padlo 5 branek. Do druhé půle se obměnila sestava, ale i tak jsme dokázali porazit hosty v poměru 8:2. Bohužel v tomto zápase se zranil pilíř bašťanské obrany Pokluda. V tuto chvíli s ním určitě nemůžeme počítat. Posledním testem před sezónou byl soupeř z krajského přeboru. A tady se pokazilo úplně všechno. Okleštěná sestava, dvě další zranění v zápase a prohra se Sedlištěmi 4:0.

Teď asi to nejpodstatnější. Okresní fotbalový svaz se rozhodl, že zkusí zatraktivnit obě nejnižší třídy a spojil je dohromady. Zanikla okresní soutěž a vznikly dvě skupiny okresního přeboru. Skupina „A“ (frýdeckomístecká) o počtu 9 týmů a skupina „B“ (třinecká) o počtu 8 týmů. V obou skupinách si to týmy rozdají klasicky „každý s každým“ (doma i venku). Celá tato část se uzavře na jaře, kdy se rozhodne o pořadí v tabulce. První tři týmy z každé skupiny se pak spojí a následně sehrají mezi sebou opět každý s každým (doma i venku) utkání o postup. První příčka zaručuje postup do I.B. Jak to bude po základní části s body? Vysvětlení z oficiálního zdroje okresního fotbalového svazu. Podzimní část: OP1 - Frýdecká část - 9 družstev, dvoukolově každý s každým OP2 - Třinecká část - 8 družstev, dvoukolově každý s každým, poslední podzimní utkání bude sehráno na jaře o víkendu 4.-5.4.2020 Jarní část: OP - společná část, kdy 3 nejlepší z OP1 a OP2 budou hrát o vítěze OP a postup do 1.B, body z podzimu se vymažou, družstva začnou od nula bodů. OP1 - Frýdecká část - 6 družstev, dvoukolově každý s každým OP2 - Třinecká část - 5 družstev, dvoukolově každý s každým OP1+OP2 hrají o případný sestup do OS (to bude odvislé dle počtu přihlášených oddílů). Body z podzimu zůstávají, vzhledem k odlišnému počtu družstev ve skupinách bude u družstev OP2 použit přepočet bodů koeficientem. děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 7. kolo

TJ Sokol Baška : SK Pržno 5:2

Žáci | 7. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Dobratice 14:0

 

příští kolo

Muži 25.09. | 16:00

SK Nošovice-Lhoty : TJ Sokol Baška

Žáci 18.09. | 17:00

TJ Sokol Baška : TJ Janovice

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
2 Hukvaldy 13
3 Baška 12
4 Nošovice 8


ŽÁCI: OP 99,00 (6+1) (tabulka ZDE)

místo družstvo body
1 Baška 9
2 Raškovice 9
3 Bystřice 9

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist