S Pískem potvrzena jarní neporazitelnost

Předposlední domácí zápas nám opět přihrál soupeře z polského pohraničí, se kterým jsme se utkali na podzim hned v prvním kole. To první kolo pro nás nebylo vůbec šťastné a prohráli jsme vysoko 6:1. Samozřejmě i tento výsledek nás strašil v hlavě a chtěli jsme ho hráčům z Písku vrátit. Hlavním úkolem tedy bylo na soupeře vletět a co nejdříve udeřit.

Prvních deset minut však bylo trošku opatrnější a bylo vidět, že mužstva tak trochu čekají, co předvede ten druhý. První šanci měla Baška. Přímý kop od rohového praporku vletěl v ideální výšce do malého čtverce. Hlavičkový souboj však vyhrál hostující obránce a zažehnal pohromu pro Písek. V 17. minutě si málem připsal asistenci Platoš. Ze hry odkopl dopředu, uprostřed záložník posouvá hlavou za obranu a tam se zjevil nabíhající Křenek. Rychlostně všem uteče a míří na brankáře sám. Přízemní střelu k tyči golman vytěsnil nohou mimo branku. Až ve 24. minutě se osmělili hosté a to hned přímý kop z 20m. Jenže střela mířili metr nad šibenici. Ve 27. minutě si Platoš zopakoval předchozí rozehrávku. Uprostřed našel Šponiara, který přeloboval obranu Písku a tam se tentokrát zjevil Kocúr. Útěk na brankáře zakončil jako před tím Křenek. Přízemní střelu brankář opět vyrazil na roh. 30 minuta a přímý kop z rohu hřiště. Třeštík posadil centr přímo na hlavu Klimundy. Ten jen o centimetry minul soupeřovu tyč. 31. minuta roh Bašky. Na dlouhý oblouk si ze zadních řad naběhl Kocúr a hlavou přestřeluje branku. Baška soupeři moc nepůjčovala balón a snažila se vstřelit vytouženou branku. Ve 33. minutě však bašťanům málem zatrnulo. Písek se po delší době dostal do našeho pokutového území a hned pořádně zavařil. Několik špatných odkopů si na konec našlo útočníka stojícího za malým čtvercem. Platoš po předchozím zákroku se nestihl ještě zvednout a zmíněný útočník střílí znovu. naštěstí domácí obrana skočila do rány a tak tak odvrátila pohromu. Ve 36. minutě Baška využila nepozornosti Písku. Přímý kop z 30m tentokrát Šponiar nezahrál střelecky, ale našel nalevo od formující se zdi Kocúra. Ten se okamžitě otočil k brance, vběhl do 16-tky a další přízemní ranou ke vzdálenější tyči rozvlnil hostující síť. 1:0 . O dvě minuty později roztočil své nohy Kocúr a s míčem projel půl hřiště. V pokutovém území nezazmatkoval, nahrál pod sebe lépe postavenému Šponiarovi. Přízemní střela z 16m jen těsně minula píseckou tyč. Ve 42. minutě se opět přihlásil ke slovu Kocúr. Využil široké hřiště, projel celou obranou až do velkého čtverce a přesnou střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci. 2:0. První půle, která byla jasně v režii Bašky přinesla plno šancí na jedné straně a jednu obrovskou šanci na druhé.

Druhý poločas začal opět opatrněji. Až po 10. minutách se připomněl Šponiar z přímého kopu. Ochránce hostující svatyně však efektivně skokem zabraňuje vstřelení třetí branky. V 68. minutě Kocúr vybojuje u lajny souboj, následně si to zamíří z úhlu do 16-tky. Ještě chce vyšperkovat situaci a tak dává pod sebe na Slobodu. Ten z 8m však trefuje někoho postaveného v brankovišti. 72. minuta přinesla vzruch i před bašťanskou branku. Na krásný centr si naskočil útočník a mířenou hlavou trefuje roh branky. Jenže Platoš se taky nenechal zahanbit a efektním skokem vyráží mimo tři tyče. V 77. minutě písecký útočník nevěděl co s míčem a tak z 25m vystřelil. Platoš se natahoval jak špagát, přesto míč skončil na tyči a naštěstí mimo branku. V 87. minutě se hosté ještě prezentovali pěknou střelou z 18 m, která prosvištěla kousek vedle šibenice... Závěr tedy patřil hostím, kteří měli několik dobrých příležitostí ke vstřelení branky, ale štěstěna Bašku podržela. Odveta za vysokou porážku z Písku sice nebyla gólově odčiněna, ale důležitá je výhra a tři body se počítají. A domácí jarní neporazitelnost trvá.

Další zápas zajíždíme do Staříče. Doufám, že bašťané budou i nadále předvádět kombinační hru a divákům předvedou pěkný fotbal...což je náš cíl.

Baška vs. Písek 2:0 (2:0)

Sestava Baška: Platoš - Vavřík (73' Podžorný), Pokluda, Klimunda (62' Halama), Bílek (52' Sloboda) - Lys, Třeštík (66' Fišer), A. Šponiar, Novák - Kocúr, Křenek (56' Vavrinec)

Autor branek: 36' 42' Kocúr