Vysoká výhra v Nošovicích

Nedělní utkání bylo pro obě mužstva důležité. Letošní ročník je velice vyrovnaný, jak ve vrchní části tabulky, tak i ve spodní. Oba týmy okupovaly tu spodní část(Baška už trošičku odskočila do středu), která je abnormálně vyrovnaná. Konečně krásné počasí přilákalo i řadu diváků. A ti mohli vidět od začátku řadu šancí a v konečném důsledku i hodně gólů.

Hned v 3.minutě domácí zle zahrozili. Po rohovém kopu míč propadl před malý čtverec. Útočník měl před sebou jen Platoše. Naštěstí si ho taky vybral a kopl mu balon do ruky. V 5. minutě mohlo být veseleji na druhé straně. Novák se zboku dostal do pokutového území. Nachystal se na střelu, jenže obránce chtěl míč odkopnout, ale nešikovně podkopl Nováka. Pokutový kop si nachystal Šponiar. Jenže tentokrát mu penalta vůbec nevyšla a branku přestřelil. V 10.minutě si Šponiar mohl spravit chuť. Po vběhnutí Nováka do 16-tky a následné jeho vrácečky před velké vápno, se Šponiar opřel do mičudy. Rána prosvištěla kolem branky. O chvíli později se za obranu dostal rychlonohý Sloboda. Brejk chtěl v poslední chvíli ještě vyšperkovat přihrávkou na Nováka, ale ten na nahrávku nedosáhl. V 16. minutě si Sloboda vybral slabší chvilku. Při rozehrávce doprostřed hřiště přesně trefuje domácího borce. Následný protiútok bašťanská obrana nezastavila a ani vyběhnutý Platoš nezažehnal pohromu. Hráč si Platoše obhodil a pak už nebyl problém do prázdné 1:0. Baška měla plno příležitostí během prvních 15 minut, přesto inkasovala první a čekalo se, co to udělá s její hrou. Chvíli se hráči z toho dostávali, ale časem najeli opět na svou kolej. V 30. minutě přichází pěkná akce. Po ose Třeštík, Novák, ten prostrčil za obranu, běžecký souboj se stoperem vyhrál Sloboda a opět si to míří na brankáře. Z hranice 16-tky střílí obloukem k tyči a je vyrovnáno 1:1. O 10 minut později ta samá trojice zařizuje 2. gól Bašky. Třeštík vybojoval souboj, posouvá na Nováka a ten opět vytahuje kolmici za obranu. Stoper ještě míč doběhl, ale ve snaze nahrát brankáři, se mu zaškobrtnuly nohy a kulatý nesmysl přistál na nohách dobíhajícího Slobody. Opět tváří v tvář golmanovi, vybírá si tentokrát jeho oběhnutí a následné skórování do prázdné už byla jen lahůdka 1:2. První poločas tak lépe vyšel Bašce, když dokázala otočit nepříznivý vývoj.

Druhá půle začala opatrněji, spíše se více faulovalo, než hrálo. Až v 56. minutě přichází standardka v podání rohového kopu Bašky. Prudký roh proskákal, celým houfem lidí, až na zadní část velkého čtverce. Tam osamocený Kocúr napřáhl z první a volejem razantní střelou trefuje vzdálenější část nošovické branky. 1:3. V 61. minutě měli domácí šanci ke skórování v podání zahrávání přímého kopu z 18m. Prudká rána však těsně minula Platošovu branku. Na druhé straně se blýskl pohlednou akcí Fišer. Když na kraji si obhodil středopolaře a šajtlí za obranu posílá Slobodu do vyložené šance, opět sám na brankáře. Jenže tentokrát ve snaze rychle utéct zadákům, mu míč utekl příliš až k brankáři. O chvíli později Baška zahrává další rohový kop. Po nedůrazných odkopech se míč dostal ke Šponiarovi. Ten technicky míří k tyči. Nošovický brankář tentokrát pěkným skokem zastavuje střelu. 15 minut před koncem z levé strany přichází prudký centr před malý čtverec domácích. Málo hlídaný Fišer si našel prostor a placírkou zřejmě ukončuje domácí snahu o tři body. 1:4. V 80. minutě si Novák udělá výlet podél lajny. Dostává se do pokutového území. Domácí hráč, zřejmě frustrací, ho zezadu skopne jako hrušku. Červená karta a penalta. Složený reparát z páté minuty tentokrát Šponiar složil a deset minut před koncem svítí skóre 1:5. V 82. minutě měli domácí asi největší šanci v druhé půli. A to když po hezké české uličce mezi naše stopery, si za ně vběhl útočník a mířil na Platoše sám. Jenže Platoš výborně vyběhl, přečetl úmysl a střelu tělem vyrazil mimo tři tyče. Již otrávení domácí si v poslední minutě ještě nechali prokličkovat Šponiara před 16-tku a ten levou nohou pod břevno ukončuje zápas v poměru 1:6.

Baška po třech zápasech, kdy vždy střelila jen jeden gól, konečně protrhla střeleckou smůlu ( i když šancí bylo požehnaně) a mohla se těšit z vysoké výhry. Touto výhrou se snad již odpoutala od nevyzpytatelného spodku tabulky a nakročila ke klidnějším vodám středu tabulky. V domácím zápase nás čeká další tým z polského pohraničí. A máme mu co vracet. Snad se klukům bude střelecky opět dařit a diváci uvidí pěkný fotbal se spoustou branek v brance Písku. Ale určitě to nebude nic lehkého, Písek taky bojuje o přežití v OP.

Nošovice vs. Baška 1:6 (1:2)

Sestava Baška: Platoš - Baran D., Klimunda, Boháč M., Vavřík (79' Bílek) - Lys (58' Fišer), A. Šponiar, Třeštík, Kocúr - Sloboda, Novák

Branky: 16' Koloničný (1:0); 30' 37' Sloboda (1:1, 1:2); 56' Kocúr (1:3); 77' Fišer (1:4); 78' 90' A. Šponiar (1:5, 1:6)

Trenér: J. Šponiar