Vítězství s Hrádkem zajistila penalta

V třetím domácím utkání jsme přivítali slezský Hrádek, souseda v tabulce, který byl o jednu příčku před námi. Je třeba nutno sdělit, že zápasy s tímto soupeřem jsou pro nás vždy nepříjemné. A nebylo tomu jinak ani tentokrát. To, co nás zdobilo v předešlých utkáních, jako by se mávnutím proutku vytratilo. Kombinační nátlaková hra zmizela a tuto taktiku, jako by, převzal soupeř.

Od prvních minut se Hrádek tlačil před naši šestnáctku. A my, jen díky kvalitní obraně, odráželi jednu nebezpečnou akci za druhou. Občas bylo třeba i nějakého faulu a tak Hrádek kopal docela dost standartních situací před naším velkým vápnem. Hned v druhé minutě to zkoušel hostující hráč z 25 metrů. Jenže branku přestřelil. V 5. minutě se hosté prokombinovali na dostřel naší svatyně. Střelu z 18m už musel Platoš efektně vyrazit na roh. V 10. minutě se přihlásila o slovo také Baška. Autové vhazování od rohového praporku si našel Quitt, okamžitě prostrčil pod sebe na volného Lyse. V rychlosti si chtěl obhodit obránce, jenže ten netrefil míč, ale trefil probíhajícího Lyse. K nařízenému pokutovému kopu se postavil Quitt a razantní střelou k tyči nedal brankáři šanci 1:0. O tři minuty mohlo být ještě veseleji. Lys na polovině atakuje obránce. Podařilo se mu ukrást mičudu a rázem se otvírá dálnice až k brankáři. Poslední hráč Hrádku má proti sobě rozběhlou dvojici Lys,Quitt. První jmenovaný si to namířil i s míčem rovnou na branku. Z hranice 16-tky střílí razantní střelu. Golman prudkou střelu vyráží před sebe do boku. Tam se ocitl druhý z dvojce, Quitt. Bohužel z pokutové puntíku nevysvětlitelně míč trefuje mimo prázdnou branku. Po gólu a tutové šanci opět převzal otěže Hrádek. Centr z pravého rohu stopér Bašky lehce přizvedává a kulatý nesmysl přeletí tak všechny až vzadu volně stojícímu útočníkovi. V jeho pozici už to bylo jenom o tom zeptat se "kde to chceš"? Naštěstí trochu zbrkle se snaží okamžitě zakončit a střelu pod břevno Platoš opět vyráží nad branku. O tři minuty později bašťané zahráli rukou hned vedle pokutového území. Ke smůle hostí, přímý kop za hranící velkého vápna se vůbec nepovedl a trefil prvního našeho obránce. Pak se hra celkem uklidnila a hrálo se mezi velkými čtverci bez vážnější šance. První poločas byl jednoznačně v režii hostí, jenž měli více ze hry, ale nedokázali z toho nic vytěžit. To Bašce se vůbec nedařilo udržet míč na kopačkách a tahali za kratší konec skoro ve všech disciplínách.

Druhý poločas začal ve stejném duchu jako ten první. Hrádek se pustil do Bašky. V 50. minutě utíká sám na Platoše jeden z hostí. Když už se blížil k hranici velkého vápna o trochu více si to předkopl. Ten okamžik vystihl Platoš a zarazil jakémukoliv zakončení. V 54. minutě to hosté zkoušejí střelou z poza šestnáctky. Připravený Platoš opět střelu k tyči chytá. O minutu později se valí na obranu Bašky další val. Zastavený faulem. Přímý kop z 25 metrů však vůbec nevyšel. Po dvaceti minutách druhé půle hosté začali trochu více otvírat zadní vrátka a i když bašťané neměli svůj den, přesto si začali vytvářet šance. V 63. minutě přichází pozemní prudký centr z kraje hřiště do nebezpečného prostoru před brankáře. Quitt byl v souboji později a míjí pěkný pas. V 73. minutě hosté kombinují před vlastní brankou. Brankář na velkém vápně v nouzi odkopuje přímo na nohy Quitta. Ten z 30m nedokázal přehodit brankáře. Toho ještě v poslední chvíli zastoupil vracející se obránce. V 77. minutě Kocúr rozkmitává své rychlé nohy a po obejíti několika soupeřů, předává volnému Novákovi. Chytrou střelou k tyči všechny vystraší. Leč chyběly centimetry. Za chvíli Baška kope rohový kop. Centr propadl mezi všemi stojícími a našel si vzadu volného Lyse. Zjevně překvapen hlavičkuje do země a po odraze tečuje břevno. Spousta šancí pro Bašku před koncem mohla mrzet. Naštěstí obrana stále fungovala a hosty už v závěru do ničeho nepustila. Maximálně se trochu přitvrdilo ve hře, tím se hra rozkouskovala a minuty najednou utíkaly pro domácí rychle.

Hrádek potvrdil, že je to nepříjemný soupeř. Ale až na pár akcí, si obrana Bašky vedla výtečně a vzadu to jistil skvělý Platoš. Že se nám nedařila mezihra a přechod dopředu, budiž zapomenuto. I takové zápasy se dějí a jsou o to cennější, že kluci vydrželi do konce bojovat a zvítězit. Nové dresy jsme sice nepokřtili skvělou hrou, ale 3 body doma jsou důležitější.

Baška vs. Hrádek 1:0 (1:0)

Sestava Baška: Platoš - Novák, Pokluda, Vavřík, Baran D. - Kocúr, Třeštík, Šponiar, Lys - Fišer (46' Bílek), Quitt (90' Strack)

Autor branky: 11' Tomáš Quitt (1:0)

Trenér: Jan Šponiar