Důležitá domácí výhra s Bukovcem

Po kvalitním výkonu z Kozlovic, kde jsme získali 1 bod, k nám přijel soupeř z opačné strany okresu i z postavení v tabulce. Sobotní počasí spíše nahrávalo aktivitám uvnitř budov, ale poprat se s tím musely oba týmy. Taktika byla jasná a nekompromisní. Nezaleknout se soupeře a zahřát se pohybem. A tím i naše fanoušky.

Začátek utkání taky tak vypadal. Bašťani se od prvních vteřin zahryzli do soupeře a nedávali jim vydechnout. Hned v první minutě jsme po faulu před 16-tkou kopali slibný přímý kop. Tradiční exekutor A. Šponiar se ale netrefil. V třetí minutě přišla pěkná fotbalová akce. Baran, na kraji hřiště, nahrává Šponiarovi, ten uviděl nabíhajícího Lyse. Míč směřující k rohovému praporku Lys doběhne a přesným centrem na malé vápno vybízí Quitta. V souboji byl však o chvíli později a musel zakončovat krkolomným skokem. Ale vedle. V 10 minutě mohli diváci vidět další pohlednou akci z pravé strany. Otevřená obrana Bukovce nechala prostor podél postranní lajny. Rychlonohý Lys si přebírá balón a utíká na branku z boku. Po proniknutí do velkého čtverce každý čekal nahrávku před branku. Nový kapitán však ukázal chytrost, zasekl si mičudu a zpětnou nahrávkou vybídl Šponiara k zakončení. Z první to nebylo, ale po obhození protihráče krásnou ránou natáhl hostujícího golmana. Jen konečky prstů zabránily brance. Ve 12 minutě další faul, z poza velkého čtverce, na našeho hráče. K míči se postavil Šponiar a Quitt. Menší překvapení pro diváky. Quitt se rozbíhá a přízemní pumelici mířenou přesně vedle zdi rozvlňuje síť hostí. Baška vede 1:0. Ve 25 minutě si naše obrana vybrala menší oddechový čas a po nedorozumění dvou hráčů se Bukovecký útočník vtěsnal mezi ně. Tím se vlastně dostal skoro tváří v tvář Platošovi. Jenže Platoš výborným vyběhnutím zhasil tuto nebezpečnou akci. O chvíli později opět Šponiar nažhavil své ostrostřelky a ranou z 20m natáhl brankáře jak na skřipci. Ten tak tak vytěsnil míč na roh. Baška se snažila hrát po zemi a tak hosté si nevěděli moc rady. Ve 35 minutě předvedl Quitt individuální akci. Na kraji hřiště obehrál obránce a utíká z boku na branku. Leč trochu z úhlu přesto když byl cca 10m před brankou, střílí na vzdálenější stranu. Jen milimetry chyběly aby místo orazítkované spojnice míč zapadl do šibenice. Chvíli před konce se i Bukovec připomněl. Po hezké kombinaci se útočník dostal za naši obranu a z prostoru penalty střílí k tyči. Naštěstí střela postrádá razanci a Platoš opět díky povyběhnutí chytá přízemní střelu do rukavic. Poslední kdo zahrozil v první polovině byl Sloboda. Po přímém kopu se úplně osamocený zjevil před brankářem Bukovce. I když natahoval nohu a míč trefil, bohužel tak slabě, že brankář místo lovení míče ze sítě si jej jen v klidu chytil do koše. Škoda, gól do šatny by určitě pomohl k ještě aktivnější hře.

Naštěstí druhá půle začala znova aktivní hrou Bašky a hned z první akce zvyšuje na 2:0. A to co se nepovedlo Slobodovi ve 45 minutě, to se mu povedlo ve 48. Opět hezká kombinace na pravé straně, následoval prudký centr na malý čtverec. Brankář hostí tentokrát tolik štěstí neměl a míč mu propadl mezi rukavicemi. Správně postavený Sloboda již neměl problém hlavou uklidit vypadlý míč do prázdné branky. V 63. minutě Kocúr svou agresivní hrou vybojoval míč před velkým čtvercem. Nic nevymýšlel a přidává další krásnou střelu vedle šibenice. Na tu by si brankář již určitě nesáhl. Ale nemusel. Opět pár centimetrů. V 75. minutě se připomněl po delší pauze i Jakub Křenek. Obešel dva hráče a kousek od pokutového území šikovně prostrčil na Stracka. Možná trochu překvapen, že se k němu míč vůbec dostal, si pomalu zpracoval. A ve chvíli kdy chtěl střílet, mu míč ukopl obránce. Do konce zápasu pak již se toho moc nestalo. Sice ještě hosté jednou pohrozili a to centrem za obranu a vstřelením branky, ale ofsajdová pozice tyto góly neumožňuje. Baška si pak již zbytek zápasu pohlídala a důležitě potvrdila vybojovaný bod z Kozlovic. Příště snad již bude lepší počasí a kluci bašťanští přivezou z derby s Palkovicemi další důležité body.

Baška vs. Bukovec 2:0 (1:0)

Sestava Baška: Platoš - D. Baran, M. Boháč, Vavřík, Urban - Lys, A. Šponiar, Třeštík, Kocúr (73' Křenek) - Quitt (45' Bílek), Sloboda (71' Strack)

Autoři branek: 12' Tomáš Quitt (1:0), 49' Lukáš Sloboda (2:0)

Trenér: Jan Šponiar