Lídra jsme porazili

V sobotu 6. října jsme na domácím hřišti přivítali hráče Lískovce. Nováčka a také dosavadního lídra soutěže. To, že hosté disponují kvalitními hráči se potvrdilo hned od první minuty, kdy nám v první desetiminutovce prakticky nepůjčili míč. Krátké narážečky, otáčení hry a my byli na atletickém tréninku. Ve čtvrté minutě lískovečtí zahrozili poprvé. Oku líbivým ťukesem doslova prolétli mezi našimi obránci až před Blažka. Náš brankář zareagoval výborně a zmenšením střeleckého úhlu donutil hostujícího útočníka ke střelbě, kterou vyrazil do bezpečí. Dlouhé minuty bez míče střídaly krátké vteřiny držení balónu na bašťanských kopačkách a spoléhání na rychlé protiútoky. K prvnímu vážnějšímu jsme se dostali teprve ve 13 minutě. Tomáš Quitt nabídl míč za obranu Vavrincovi, ale také hostující brankář stihl včas vyběhnout. O chvíli později jsme sice zahrávali rohový kop, ale do obrovské šance se z něj dostali hosté. Rychlý brejk po propadnutí míče a útočník pelášil sám na Blažka. Ten opět zlikvidoval tuto nebezpečnou šanci. Do třetice všeho dobrého jsme se mohli spolehnout na Blažka o 2 minuty později. Opět rychlý průnik do naší obrany a lískovecký hráč po vyběhnutí Blažka opět zaplakal nad zahozenou šanci. Ve čtvrtém případě krásné souhry hostujících hráčů nás pro změnu zachránil praporek pomezního rozhodčího. Teprve po tomto několikerém varování se nám podařilo vyrovnat herní styl a hosté již nedostávali tolik prostoru pro nebezpečné výpady. Výjimkou byla 30 minuta, kdy přišel do naší šestnáctky střílený centr od lajny, který našel hlavičkujícího útočníka Lískovce, ale naštěstí netrefil. Domácí se k teprve druhému vážnějšímu výpadu dostali až v 35 minutě. Slibně vypadající šanci ale zastavil faul a následný trestný kop Adama Šponiara lapil hostující brankář. Vzhledem k průběhu možná nespravedlivě, ale o to radostněji dopadl další útok Bašky ve 40 minutě. Tomáš Quitt se protáhl kolem hostujících obránců a z lajny šajtlou naservíroval míč před bránu, kde dobíhal Lukáš Sloboda a hlavou trefil stylového angličana.

Vstřelená branka měla velkou zásluhu na oživení bašťanské hry v druhém poločase. Neméně k tomu přispěl také mladý Kuba Křenek, který hned v úvodu měl velkou možnost zvýšit náskok domácích. Honza Šponiar mu naservíroval krásný míč za obranu. Kuba sic se k němu dostal z velkého úhlu, tak vyprodukoval pumelici, která skončila na dřevně lískovecké brány. Míč se odrazil na dobíhajícího Fišera, který viděl prázdnou bránu a tak jej chtěl trefit z první, ale míč mu z nohy sjel a mířil mimo tři tyče. To, že narážečky nejsou výsadou jen hostů jsme ukázali v 58 minutě, když se od pomezní čáry dostal kulatý nesmysl k Kubovi Křenkovi. Kuba si míč podržel, zasekl a s naprostým klidem jej uklidil k tyči lískovecké brány. 2:0. Zdálo by se, že by tato situace mohla hosty definitivně zlomit, ale ti se vzdát nechtěli. Po hodině hry při nás stáli všichni svatí. Rychlý průlet hostujících hráčů naší obranou znamenal, že před Blažkem se opět objevil osamocený hráč Lískovce. Blažka si položil a už se chystal k finálnímu kopu, když mu od nohy na poslední chvíli míč odkopl Honza Šponiar. Také následný roh mohl hodně mrzet. Prudký nákop tečl před Christiánem jeden z hráčů tak, že s ním měl náš brankář plné ruce práce. Ale lapil. O chvíli později letěl do naší šestnáctky další nebezpečný balón. Tentokrát jej odhlavičkoval Vavřík na roh. Hosté vycítili šanci a byli stále nebezpečnější. Blažek se zapotil po hlavičce z malého čtverce a i nadále držel body doma. My se snažili držet míč co nejdál od branky. Pravdou je, že energie byla v konci zápasu na hostujících kopačkách, ale také jim postupně docházely síly. Poslední zajímavější šancí byla prudká střela ze střední vzdálenosti, kterou však Blažek nepustil do naší svatyně. Důležité body s kvalitním soupeřem tak zůstaly doma.

Baška vs. Lískovec 2:0 (1:0)

Sestava Baška: Blažek - Pokluda (24' Novák), K. Hradil, Vavřík, Třeštík - Sloboda, A. Šponiar, J. Šponiar, Fišer (65' Meisner) - Vavrinec (30' Křenek), Quitt (80' Boháč M.)

Autoři branek: 40' Sloboda (1:0), 58' Křenek (2:0)

Trenér: Jan Šponiar