TJ Sokol Baška

oddíl kopané

První podzimní výhra

Nejzásadnější krok k první podzimní výhře proti nepříjemnému soupeři jsme udělali již v sedmé minutě. Rychlé přesunutí míče z pravé strany na levou k mladému Danovi Fišerovi, který se krásně prosmýkl kolem stínujícího obránce a od základní čáry naservíroval Tomáši Quittovi prudký míč k doražení do palkovické brány. Radostný vstup nám mohl zhořknout již o dvě minuty později, ale při přízemní střele nás svým prvním perfektním zákrokem v utkání Roman Platoš zachránil. Z následného brejku se za obranu hostí dostal Lys, ale tváří v tvář brankáři míč uklidil přesně do jeho náruče. Z následujícího protiútoku jsme čelili rohovému kopu, který přistál na hlavě osamoceného palkovického hráče. Míč jen těsně proletěl kolem šibenice naší svatyně. Ve 14 minutě přistála krásna přihrávka Slobodovi na hranici velkého čtverce. Lukáš se šteloval na střelu, ale prováhal ideální okamžik. Nezbývalo nic, než míč posunout na Lyse. slabou přihrávku hostující obrana zachytila a uklidila do bezpečí. V 17 minutě se opět předvedl výborným zákrokem Platoš. Rychlý výpad hostů do naší obrany hasil vyražením nepříjemné střely. O chvíli později viděli návštěvníci utkání další gólovou situaci, ale Sloboda v situaci, kdy šel sám na brankáře opět nebylo dáno. Perfektně vystihl propadnutí míče v rozehrávce hostující obrany, ale vyběhnuvší brankář mu nedal žádný prostor cokoli vymyslet. No a když se neprosadil domácí hráč na jedné straně, tak proč by se nemohl prosadit hostující hráč na straně druhé. Rychlá akce hostí a hostující útočník pelášil sám na Platoše. Do třetice vytáhl Roman výborný zákrok a i nadále držel náš hubený náskok. Ve 27 minutě se všichni bašťanští fanoušci zhrozili, jak jednoduše se palkovický útočník prosmýkl kolem dvou bránících hráčů. Platoš vyběhl, ale jen koukal, jak lob míří vysoko nad naši branku. Po půlhodině hry jsme zahrozili opět my. Adam Šponiar naservíroval krásný míč z přímého kopu na hlavu Quitta, jehož pokus jen těsně minul branku. Tomáš si mohl spravit chuť o chvíli později, když se po vyhraném sprintérském souboji s obránci netrefil mezi tři tyče. Konečné poločasové slovo si vzal Karel Hradil, konkrétně pořádnou pumelicí z 35 metrů protáhl palkovického brankáře. Ten mu míč vyškrábl na roh, z něhož jsme ale již branku neohrozili. Divoký to poločas. Šancí na obou stranách požehnaně.

Druhý poločas odstartoval také zostra. Hned v jeho úvodu, konkrétně v 48 minutě se dva palkovičtí hráči protáhli naší obranou a před nimi jen Platoš. Ten potvrdil, že mu tento zápas sedl a vyrazil jasnou šanci na rohový kop. Po hodině hry se o slovo přihlásil opět Sloboda. Dlouhý nákop sice zpracoval, ale jeho střela byla zblokována. A opět Roman Platoš, který v 68 minutě vychytal obrovskou tutovku po rozehraném rohovém kopu. Hlavičkující hráč byl naprosto osamocen na malém čtverci a hlavičkou nechal vyniknout Platoše, který jeho šanci na srovnání lapil. O chvíli později jsme opět čelili rohu palkovických hráčů. Co se dělo po jeho rozehrání asi ještě teď nikdo nechápe. Trma vrma, odkop neodkop, střela nestřela. Zkrátka. Míč poskakoval v našem malém čtverci a odrážel se od všech přítomných všude tam, kam nechtěli. Nakonec se ale štěstí obrátilo čelem k nám a vyražená střela šla nad bránu. Následný roh jsme ustáli mnohem lépe. Již v prvním poločase jsme si se soupeřem během jedné minuty vyměnili situace, kdy šel hráč sám na brankáře. A opět u toho byl Lukáš Sloboda, který mohl po zpackané šanci hlasitě poděkovat Platošovi vychytání další hostující tutovky. Uklidnění nám v 88 minutě mohl dát také Adam Šponiar, ale z přímého kopu zazvonil jen o brankovou konstrukci. Posledním, kdo měl v tomto zápase možnost se zapsat do statistik byl střídající Meisner. Sloboda mu nesobecky přihrál na malý čtverec, Meisner však velkou šanci nezvládl ideálně a míč nasměřoval přímo do náruče hostujícího gólmana.

Tomuto utkání by asi slušel mnohem větší počet vstřelených branek. Pomyslný souboj brankářů dnes vyhrál bašťanský Platoš, který vychytal hodně cenné vítězství nad neoblíbeným soupeřem. Utkání nás všechny stálo hodně nervů, o to sladčeji zněl konečný hvizd hlavního arbitra.

Baška vs. Palkovice 1:0 (1:0)

Sestava Baška: Platoš -

Autor branky: 7' Tomáš Quitt (1:0)

Trenér: Jan Šponiarděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 15. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hukvaldy 2:0

Žáci | 4. kolo

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška 2:1

 

příští kolo

Muži 21.03. | 15:00

SK Pržno : TJ Sokol Baška

Žáci

 

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
1 Baška 33
2 Janovice 31
3 Hukvaldy 31


ŽÁCI: OP 99,00 (6+1) (tabulka ZDE)

místo družstvo body
1 Raškovice 27
2 Baška 24
3 Bystřice 24

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist