Další ztráta v Bukovci

Po domácí prohře s Kozlovicemi jsme v neděli 16. září zajížděli do slezského Bukovce. Na hrbolatém malém hřišti na nás čekal natěšený tým, který je znám velkou bojovností. Jak zásadním faktorem pro utkání je v Bukovci právě hřiště jsme zjistili již při rozcvičování. Jakákoli přihrávka s pomocí terénní nerovnosti měnila nepředvídatelně směr, ale vymlouvat se na to nešlo. Oba týmy to měly stejné. Návštěvníky utkání tak čekal seriál nakopávaných míčů a tvrdých soubojů o něj. Baška přesto vstoupila do utkání aktivněji a v prvních deseti minutách se tlačila k domácí brance. Ale několik slibných šancí, včetně přímého kopu z poza šestnáctky (a že to je v Bukovci opravdu hodně blízko k brance), nijak zásadně neohrozilo domácí branku. Naopak z prvního ohrožení jsme inkasovali. Po nedorozumění mezi obránci a brankářem ukradl poskakující míč domácí forvard a uklidil jej do naší branky. Aby toho nebylo málo, opět po naší chybě, jen o dvě minuty později jsme inkasovali znovu. Klasika této sezóny. Hrajeme aktivně, nedáme nějaké šance, abychom pomohli soupeřům k velice snadným brankám. Poznávací znamení těchto událostí jsou sklopené hlavy, ale i pozitivní hecování, protože cítíte, že i přes tyto rány můžete uspět. Možná nám pomohla menší aktivita domácího mančaftu, ale Baška se vzdát nechtěla a i nadále byla aktivnějším týmem. Na soupeře jsme vyvíjeli tlak a přicházely i šance, ale jako by ta branka byla zakletá. Naopak hosté se dostávali do nebezpečných brejků a díky několika brilantním zákrokům Blažka jsme neinkasovali potřetí. Naději přinesla 28 minuta a branka Adama Šponiara. Do konce poločasu zbývalo ještě dost času a všichni jsme věřili, že na druhou půli bude srovnáno. Promarněné šance na obou stranách ale poločasový stav již nechaly v této podobě.

Dějiství druhé prakticky začalo stejně jako skončilo to první. Baška se snažila vstřelit srovnávací branku. Nákop střídal nákop, souboj střídal souboj. Útočné duo Martin Vavrinec a Tomáš Quitt se bili o každý míč a dlouhou dobu marně. Až 70 minuta nám udělala radost. Konkrétně z přímého kopu se výstavně trefil opět Adam Šponiar, který obstřelil zeď a míč zasvištěl k bližší tyči. Baška vycítila příležitost a i nadále se tlačila k vytouženým třem bodům. Bohužel místo úspěchu přišla třetí studená sprcha, když naše obrana propadla a domácí se v přesile hnali k bašťanské bráně. To bylo již v době, kdy byl bašťanský brankář Blažek zraněn a nemohl ideálně zareagovat. Hosté se tak opět dostali do vedení a nezbylo nic jiného, než prakticky pokračovat v celozápasovém snažení o vstřelení branky. Povedlo se. V 83 minutě po faulu na našeho útočícího hráče jsme kopali penaltu. Míč si na puntík postavil Adam Šponiar a umístěnou prudkou ranou k tyči dokonal svůj hattrick. V posledních minutách tohoto utkání se hra otočila a my dohrávali pod tlakem a soustředili se jen na brejky. Ani nátlaková hra domácích, která vyústila v sérii rohových kopů, ani naše výpady však rozdílový gól nepřinesly. Těžko říct, který tým byl po tomto zápase spokojený. Domácí prakticky celé utkání vedli, ale nedotáhli to. My pro změnu 75 minut výsledek dotahovali a výsledkem je dělba bodů.

Bukovec vs. Baška 3:3 (2:1)

Sestava Baška: Blažek - Boháč M. (15‘ Sloboda), Novák, Hradil K., Vavřík - Třeštík, Lys, Šponiar A., Fišer - Vavrinec, Quitt

Branky: 9‘ Mucha 1:0, 11‘ Volný 0:2, 28‘ Šponiar A 2:1, 70‘ Šponiar A. 2:2, 75‘ Volný 3:2, 83‘ Šponiar A. 3:3 (P)

Trenér: Jan Šponiar