TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Bez vstřeleného gólu se nevyhrává

Před týdnem vydřená remíza na domácím hřišti s Nošovicemi byla okořeněná zajímavými a atraktivními okamžiky. Tím lepším se bašťanský tým chtěl inspirovat a prezentovat také na Hukvaldech. A tak se taky stalo. S nadsázkou řečeno do 18 minuty se hrálo pouze na jednu branku a to domácí. Již v šesté minutě přichází nákop za obranu. Rychlonohý Sloboda zadákům utekl a skočil do hlavičkového souboje s brankářem. Hlavičku vyhrál a odměnou mu byla vidina snadného zakončení (levou nohou) do prázdné branky. Nedůraznou střelu z poza šestnáctky však doběhli obránci Hukvald. V 8. minutě Baška zahrává roh. Po tzv. trmě vrmě se jeden z našich dostal na malém čtverci k míči. Jenže brankář vytasil výborný zákrok a střelu chytil. A tak se domácí otřepali tou nejlepší zbraní. Po chybě obrany se útočník dostal až k rohu 16-tky. Prudkým centrem po zemi nachází zezadu naběhnutého hráče a domácí z první šance skórují 1:0. Ještě zapisuji gólovou situaci a hosté potažmo Sloboda dostává nádhernou nahrávku mezi obránce. Utíká sám na brankáře. Jenže střelecký prach Slobody, na začátku nové sezóny, očividně navlhnul. Vyběhnutého brankáře opět nepřekonal. A jen co dopisuji tuto šanci, domácí trestají podruhé. Okamžitě z brejku zvyšují na 2:0. 26. minuta a pro letošek smutný kolorit. Nákop Hradila za obranu si opět uzme Sloboda a řítí se střemhlav na brankáře sám. Výsledek je bohužel opět špatný a domácí golman si může udělat další zářez na pažbě. No a efektivní vyučování jak se dávají góly přichází hned po neproměněné šanci Slobody. Úplně ta samá situace na druhé straně, kdy se dostává útočník po prodloužené hlavičce za naší obranu. Platoš i když zmenší střelecký úhel, domácí borec chladnokrevně uzemňuje Bašku 3:0. Poté se dvacet minut hraje jen mezi 16-tkami. Domácí se nikam neženou a Baška se pomalu vzpamatovává z tvrdého direktu.

Druhý poločas začíná v podobném stylu. Domácím prozatimní průběh vyhovuje. Bašťané se zkouší něco vymyslet. Jenže tak dlouho vymýšleli, až to Hukvaldy přestalo bavit. Jeden nákop za naší obranu a neuhlídaný hráč. Ještě si v pokutovém území suverénně zpracuje na prsa. otáčí se zády k brance, počká si druhou vlnu. Míč proti noze na polokruh a domácí šutér placírkou trefuje skoro šibenici. 4:0 . Bašťané poté vystřídali co se dalo. v 77 minutě po rohu mohlo být sníženo, jenže Fišer hlavou orazítkoval jen břevno. A tak se na závěr ještě přihlásí domácí. Z nenápadného autu se vyklubala po otočce nádherná střela země-vzduch-břevno-zem-gól 5:0.

Jednoduše shrnuto. Třetí zápas Bašky, která během 20. minutového tlaku má několik gólovek jenže bez výsledku. Určitě by se hrálo jinak třeba za stavu 2:0,3:0. Teď nás doma čekají Kozlovice. Věřím, že bašťané neopustí aktivní fotbal, ale musí a to opravdu "musí" již neprodleně skórovat a začít trestat soupeřovic chyby.

Hukvaldy vs. Baška 5:0 (3:0)

Sestava Baška: Platoš - Baran M. (80' Korbáš), Baran D., Hradil K., Vavřík - Lys, Šponiar A., Třeštík, Novák (Pokluda) - Křenek, Sloboda (62' Fišer)

Trenér: Jan Šponiarděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 15. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hukvaldy 2:0

Žáci | 4. kolo

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška 2:1

 

příští kolo

Muži 21.03. | 15:00

SK Pržno : TJ Sokol Baška

Žáci

 

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
1 Baška 33
2 Janovice 31
3 Hukvaldy 31


ŽÁCI: OP 99,00 (6+1) (tabulka ZDE)

místo družstvo body
1 Raškovice 27
2 Baška 24
3 Bystřice 24

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist