S Nošovicemi jsme body ztratili

Netradičně v neděli jsme v prvním domácím utkání hostili Nošovice. Oba týmy minulý týden prohrály a tak se čekalo, který tým se z porážky z úvodního kola oklepe.

V úvodu zápasu to vypadalo na vcelku poklidný zápas. Ani jeden z týmu do toho, jak se lidově říká, nezačal bušit. Spíše se vyčkávalo, co předvede soupeř. Poklidnost utkání nerozhodil ani přímý kop hostů z nadějné vzdálenosti, protože míč letěl vysoko nad naší svatyni. Tempo nerozhodilo ano v 8 minutě zápasu ani slibně vypadající akce domácích borců. Vavrinec předložil Slobodovi výborný míč za vysunutou obranu hostů. Ten prakticky z půle hřiště běžel sám na hostujícího brankáře, ale před velkým vápnem tročku nepochopitelně zasekne před obráncem, kterého měl za zády a vystřelí přízemní pozdrav golmanovi do náruče. A tak se prakticky začal hrát fotbal až po více jak dvaceti minutách. To hostující hráči předvedli rychlý vpád do naší obrany. Centr do šestnáctky jsme ustáli. Odražený míč se kutálel na velké vápno, kde byl trestuhodně osamocený nošovický hráč. Naštěstí svůj pokus zakroutil mimo tyče naší branky. Po chvíli kontrovali domácí, když si Sloboda naběhl na míč za obranu a úhlu protáhl hostujícího brankáře, který s obtížemi vyrazil míč na roh. Ve 28 minutě se Baška už dočkala. Martin Vavrinec propustil prudkou přihrávku, která směřovala na něj. Míč se tak k údivu všech dostal jednoduše za obranu, kde pelášil Michal Lys. Popotáhl si míč k brankové čáře a skoro z nulového úhlu střelou k tyči překvapil všechny, kteří očekávali přihrávku včetně hostujícího brankáře. Ujali jsme se vedení a i následující vývoj utkání vypadal, že je na dobré cestě k prvnímu vítězství. Jenže ve čtyřicáté minutě se to změnilo. Naprosto zbytečná červená karta pro Jana Šponiara za "kecy" směr utkání otočila. Poklidný průběh vystřídala nervozita a hosté vycítili šanci. Začali se tlačit do útoku, ale při celkem poklidné rozehrávce ve 43 minutě vyloženě namazal hostující bek Vavrincovi, před kterým byl jen vyběhnutý brankář a prázdná brána. Lob hostujícího brankáře však bránu netrefil. V poslední minutě pro změnu bašťanský golman Blažek chytil prudkou ránu nošovického hráče a tak se šlo do kabin s jednogólovým vedením.

Druhý poločas jsme začali ve snaze udržet jednobrankové vedení a spoléhat na rychlonohé hráče a brejky. A po 5 minutách padla branka. Bohužel pro nás hosté srovnali. Propadli jsme v obranné činnosti, míč hostující záložník prostrčil mezi rozhozené beky a nošovický hráč pelášil na Blažka zcela osamocen. Jak jednoduché. Lekce z proměňování samostatných nájezdů začala a Blažek byl absolutně bez šancí. A lekce pokračovala o tři minuty později. To se nošovičtí doslova "proťukali" až před našeho brankáře, ale tentokráte předvedli, jak se to dělat nemá. Míč letěl nad branku. O další tři minuty později jsme pro změnu děkovali konstruktérům, kteří betonovali naše branky, že je zabudovali dostatečně stabilně. Po rohovém kopu skončila pumelice hostujícího hráče na tyči. Po hodině hry jsme se sice z tlaku vymanili, ale hosté využili naší zvýšené aktivity. Rychlý brejk po našem rohu a centr ze strany , který našel dobíhajícího hráče znamenal dokonání obratu. A o chvíli později mohlo být hůře. Vyběhnutého Blažka přeloboval nošovický player. Naštěstí bránu netrefil. Další změně vývoje utkání pomohla nedisciplinovanost hostujícího hráče. Za nesportovní chování šel v 72 minutě předčasně do sprchy. Ještě v téže minutě se začal festival neproměněných šancí. Po faulu na Vavrince nechal rozhodčí ponechanou výhodu. Po takové nepěkné trmě vrmě se balón dokutálel ke Slobodovi, který se tak ocitl tváři v tvář hostujícímu brankáři. Bohužel i tentokráte to byla střela z kategorie "na rozchytání" a zamířila přímo do rukou. Dvacet minut a čerství hráči v opět srovnaném stavu playerů na hrací ploše nám vlilo krev do žil. Domácí najednou byli všude a hosté měli obrovské problémy. Deset minut před koncem jsme se dočkali. Z autového vhazování se míč doplácal až k Adamovi Šponiarovi, který z 20 metrů prostřelil vše, co před ním stálo a míč zasvištěl k tyči. Baška ucítila šanci na zvrat a tlačila se za vedoucí brankou. V 86 minutě jsme se všichni chytli za hlavu. To jinak výborný Vavrinec netrefil prázdnou bránu po naprosto dokonalém přiklepnutí Číže. O minutu později se osamocený před brankářem hostů ocitl Patrik Třeštík, ale také on zamířil do jeho rukou. V 90 minutě zazvonila tyčka po pumelici Číže a festival zahozených šancí uzavřeli hosté, když z následného brejku jen těsně minuli naší branku.

Co dodat. V tomto zápase zvítězila nedisciplinovanost, která ráz utkání několikrát naprosto ovlivnila.

Baška vs. Nošovice 2:2 (1:0)

Sestava Baška: Blažek - Baran M. (70' Fišer), Hradil K., Vavřík, Baran D. - Lys (56' Lys), Šponiar A., Šponiar J., Křenek (70' Třeštík) - Sloboda (76' Novák), Vavrinec

Branky: 28' Lys (1:0), 50' Červený (1:1), 62' Zahradníček (1:2), 81' A. Šponiar (2:2)

Trenér: Jan Šponiar