Au au au. Opět Písek

Po hektickém konci jarní části minulého ročníku, kdy bašťané v posledním zápase prohráli v Písku 6:2, se v novém ročníku opět vracejí na nepříjemnou půdu tohoto slezského celku. Začátek nové sezóny, nové ambice, lehká obměna kádru a vzhůru do toho. Nabuzení bašťané chtěli vrátit domácím poslední vysokou porážku, se vrhli do zápasu s chutí. Hned během prvních pěti minut, hosté zahrávají několik rohových kopů. Ten poslední mohl být gólový, jenže Vavřík ve výskoku trefuje hlavou kousek od branky. V 15. minutě nadchla nádherná akce Bašky. Z poloviny hřiště Jan Šponiar posílá výbornou uličku za obranu na naběhnutého Slobodu. Ten zkouší brankáře obstřelit, ale tato možnost byla ta nesprávná. Brankář střelu vyráží. To až ve 25 minutě poprvé vážně zahrozili domácí. Z autu a jedné narážečce, se místní borec ocitá sám před Platošem. Naštěstí v koncovce taky selhal a míč otřel jen o boční síť. V 30. minutě však Písek udeří. A to z přímého kopu pár metru za šestnáctkou a pěkně k tyči. Hostující brankář si na míč sáhnul,ale byl krátký. 1:0 Ve 40.minutě tatáž situace na druhé straně. Jenže s jiným výsledkem. A. Šponiar z přímého kopu trefuje tyč. Chvílí před konce první půle bašťané vytvoří uprostřed hřiště hrubku. Směr hry se obrátí pro ní a poslední kontakt domácích s míčem je při přehození našeho brankáře 2:0.

Začátek druhé půle se lépe povedl domácím. Při jednom vyběhnutí našeho golmana k pomezní čáře, neodhadl rychlost protihráče. Ten tam byl zhruba stejně a podařilo se mu vystřelit na prázdnou bránu. I s tečí obránce se však kulatý nesmysl kutálel kousek od tyčky. Baška se snažila zrychlovat hru a zapojovat více hráčů do útoku. Bohužel klasický případ, jak dostat třetí gól. Brejk tři na dva sice zprvu nevyšel podle představ, ale po krátkém zabrždění akce se míč dostal do 16-tky k volnému hráči a ten neměl problém skórovat. 3:0 O chvíli později bašťané ještě vykřesali naději. Když Vavrinec po pár sekundách na hřišti, z levé strany doběhl nákop a centruje před bránu. Centr přistál přesně na nohy volného Slobody. 3:1 . No jenže to byla poslední bašťanská radost ze hry. Následujících 15 minut si domácí vytvořili tři úplně totožné akce. Baška útočí, domácí se dostanou k míči a ve větším počtu než hosté peláší na jejich branku. Pokaždé přesný centr z pravé strany na volné hráče a ti už nemají problém ve všech třech případech prostřelit Platoše. 4:1 , 5:1 , 6:1 . V poslední minutě Baška dostala ještě šanci korigovat skóre pokutovým kopem. Bohužel klasický exekutor A. Šponiar tentokrát na brankáře nevyzrál a lapil mu ji. Takže reparát za poslední jarní kolo dopadl hrozně. Bohužel to má i další stinnou stránku. A tím byl rozhodčí. Nebýt jeho, tak se diváci koukají na svižný fotbal se šancemi a góly na obou stranách. Proto se chodíme koukat na fotbal, proto nás to baví. Jenže pán rozhodčí má o fotbale jiné představy a zřejmě se mu líbí když se dvě mužstva navzájem zraňují, urážejí se a nehraje se. Přispěl k tomu neskutečnou ignorancí fotbalových pravidel. V důsledku toho neodpískal 3 evidentní pokutové kopy pro Bašku, jeden pro Písek. A neudělil minimálně 5 žlutých karet domácím (zastavení hráče-urvaný dres, kop nohou do hrudi v pokutovém území, zastavení průniku hráče před 16-tkou kolenem, úmyslné podkopnutí zezadu v začátku útočné akce, několik vulgarismů na osobu rozhodčího...). To my dostali 5 žlutých karet za řečnění, oplácení a faulování... a za tohle má obyčejný divák platit, natož někde jet autem? Nádherné první kolo nového ročníku...

Příští kolo hrajeme výjimečně v neděli doma proti Nošovicím. Věřím,že odhodlání vybojovat tři body bude na nejvyšší úrovni a diváci snad uvidí fotbal, z kterého budou mít dobrý pocit.

Písek vs. Baška 6:1 (2:0)

Sestava Baška: Platoš - Baran D., Baran M., Hradil K., Vavřík (80' Blažek) - Třeštík, Lys, Šponiar A., Šponiar J. - Sloboda, Křenek (57' Vavrinec)

Autor Branky: Lukáš Sloboda

Trenér: Jan Šponiar