S Nebory opět smírně

Pro domácí tým začalo utkání skvěle, neboť už ve 2. minutě slaví vedoucí gól a ujímá se vedení. Zásluhu na tom měl Radim Číž, který napřáhl ke střele z 18 m, jeho střelu změnil tečí hostující obránce a tak na míč putující k tyči hostující brankář nedosáhl. Po skvělém úvodu to vypadalo, že by v posledních letech oblíbený soupeř Bašky – Nebory, měly odevzdat tři body domácím. Hosty ovšem branka nijak nezaskočila a přebírají iniciativu. Mají hned tři standartní situace a zabydlují se na půlce domácích. Vše řeší domácí Škarabela v brance. V 6.minutě dosáhli hosté gólu, který ovšem nebyl správně uznán pro ofsajdové postavení hostujícího útočníka. Následoval protiútok domácích, kdy si aktivní Číž vymění míč s Brabcem, který mu přiklepne míč ke střele, ta ovšem končí nad bránou. Svou aktivitu promění hosté celkem brzy a ve 12.minutě vyrovnávají Lipowskim. Ten využije nepokrytí domácím hráčem a po centru zprava, je v šestnáctce osamocen. Centr umístí placírkou k tyči a nedává domácímu brankáři žádnou šanci. Pro už tak málopočetný kádr Bašky přichází v 19 min. nucené střídání zraněného Brabce, takže útočná síla domácích oslabuje. Stále v této fázi utkání mají více ze hry hostující Nebory, které mají větší pohyb bez míče. Baška ovšem také dává o sobě vědět a to ve 22 min. přestřeluje Šponiar, o čtyři minuty později se pěkně obtočí Číž a vysílá svůj další pozdrav na hostujícího brankáře Pyszka. Ten jeho střelu vyráží na roh. Hosté odpoví také dalekonosnou střelou nad domácí bránu. A tak v první půli ještě opět aktivní bašťanští střelci Šponiar A. s Čížem prověří pozornost gólmana. Nakonec mohla jít Baška ještě do vedení, když se za hostující obranu dostal Meisner, obhodil si i vybíhajícího brankáře, ovšem dostal se už do úhlu, ze kterého nedokázal dostat míč do opuštěné branky, ten lízl jen tyčku. Definitivně končí první půle po rohu domácích a střele Vavříka vysoko nad bránu.

Druhý poločas zejména jeho prvních dvacet minut patřil spíše hostům, kteří si místy vytvořili tlak a zatlačili domácí na jejich polovinu. V 55.minutě mají možnost ze standartní situace z 18 m, jenže střela končí opět vysoko nad brankou. Hned za 3 minuty mají Nebory větší a vyloženou šanci, když si za domácí obranou zpracuje míč Štvrňa, naštěstí pro domácí pak trestuhodně překopuje. Za další tři minuty trefují po rohovém kopu hosté hlavou břevno. A když ze své převahy hosté nic nevytěží, kdy i následující akce končí rohem, tak přichází na řadu staré známé Nedáš – dostaneš. A vedení domácím přináší opět skvělý Číž. Po svém průniku z levé strany vniká do šestnáctky a napřahuje ke střele, tu hostující brankář vyráží, k míči se ovšem dostává opět Číž a svou druhou trefou posílá domácí Bašku do vedení. Hra se přelévá ze strany na stranu, Baška chce potvrdit své vítězství další brankou a Nebory se zase snaží utkání vyrovnat. Po nevyužitém trestném kopu v 77.minutě se Nebory dočkají vyrovnání po další odvracené standartní situaci, kdy se míč ještě dostane zpět do šestnáctky domácích. Tam se nejlépe orientuje hostující Očadlík a vyrovnává na 2:2. Baška má ještě pěknou akci v 84 minutě, kdy si vymění mezi sebou míč Bodorík s Čížem, ale střela končí v náručí Pyszka. Do konce utkání se už nic nestalo a tak utkání končí dá se říci spravedlivou remízou.

Baška vs Nebory 2:2 (1:1)

Branky: 2. a 75 min. Číž – 12. min Lipowski, 79.min Očadlík

Sestava Baška: Škarabela – Baran D., Halama, Vavřík, Baran M. – Michálek, Šponiar, Číž (87. Platoš), Podžorný (69.Bodorík) – Brabec (20. Meisner), Křenek

Trenér: Jan Šponiar